Problem z elektronicznym gaźnikiem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Miniu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob maja 31, 2008 14:07
Lokalizacja: Szczekociny-Kraków

Problem z elektronicznym gaźnikiem

Post autor: Miniu » pt maja 04, 2012 09:29

Witam
Miałem problem z elektronicznym gaźnikiem w mojej golfinie bo auto przerywało w trakcie jazdy, przy okazji był do wymiany pompka paliwa więc postanowiłem zająć się tą sprawą. Szukałem używanych gaźników ale nie dość że drogie to nie wiadomo ile jeszcze podziałają i zdecydowałem się na regeneracje gaźnika.Oznaczenie gaźnika to 2EE więc jest to gaźnik elektryczny. Po regeneracji i założeniu (wraz z pompka) wszystko fajnie trzema obroty super wyregulowany ale niestety sytuacja się powtórzyła ostatnio i rozmawiając z mechanikiem i mówił że będzie to wina elektroniki. I tu pytanie do Was czy orientujecie się co tam może być nie tak i czy można wymienić ten element (uszkodzony) bo szkoda wymieniać cały gaźnik jak jest po regeneracji:((


I will not be trained...

Astermix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn wrz 12, 2011 15:22
Lokalizacja: Brójce/Łódź

Re: Problem z elektronicznym gaźnikiem

Post autor: Astermix » pt maja 04, 2012 21:27

Witam,

Miałem podobny problem tylko tyle że mi szalały obroty, też myślałem o regeneracji lecz wcześniej zawitałem do mechanika który typowo zajmuje się gaźnikami w VW. Posprawdzał miernikiem przewody oraz odłączył komputer sterowania gaźnikiem ( przy wycieraczkach na wysokości zbiorniczka z płynem chłodniczym, zaznaczone szarą strzałką ) i okazało się że styki są zaśniedziałe i kostka jest poprzepalana. Radzę sprawdzić to być może komputerek się przepalił i tak się dzieje.

[img]http://imageshack.us/photo/my-images/54 ... k2903.jpg/[/img]

Mam nadzieje że pomogłem, pozdrawiam



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Problem z elektronicznym gaźnikiem

Post autor: Lipek81 » sob maja 05, 2012 18:59

http://lmgtfy.com/?q=d%C5%82awienie+sie+2ee" onclick="window.open(this.href);return false; - pierwszy temat z góry... Na prawdę tak ciężko to zrobić?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości