1,6 16V Huczenie w pewnych obrotach sprzęgło czy mechanizm

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

1,6 16V Huczenie w pewnych obrotach sprzęgło czy mechanizm

Post autor: harvard » pt maja 04, 2012 20:36

Auto z 2002 roku AGZ 1.6 16 V i przy prędkości około 60km/h zaczyna coś z silnika lub jego okolic huczeć. Dziwne jest to, że gdy zwiększam prędkość staje się cichy i dopiero przy około 80km/h do 85km/h zaczyna się to samo. Jednak gdy znowu wciskam gazu znowu jest cicho. Ale co ciekawe gdy przy 80km.h czy 60km/h zabiorę na chwilę nogę z gazu od razu jest cicho. Wczesnej sprawdzano mi łożyska jednak żaden mechanik nie stwierdził, że przyczyną są właśnie łożyska. Sprzęgło bierze bardzo wysoko może to ważne? Czytałem dużo o podobnych problemach posiadaczy 1.6 i pojawiają się odpowiedzi o wymianach opon czy łożysk w kołach jednak jak później się okazało to był element sprzęgła lub jakieś (jakie?) łożysko w mechanizmie różnicowym skrzyni biegów (ERT)

suma sumarum
Powiem tak przy 60km/h 65 km/h przez kilka sek. zaczyna się hałas po przekroczeniu 65km ustaje aż do 80km kiedy to znowu na kilka sek się pojawia jak utrzymuję w/w prędkości huczy jednak gdy tylko zabiorę nogę z gazu przestaje przy w/w prędkościach. jednak huczy 'ciągle' przy tych widłkowych podanych przeze mnie prędkościach. Prosze może o Wasze podpowiedzi bo już tego stanu rzeczy mam dość.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

1,6 16V Huczenie w pewnych obrotach sprzęgło czy mechanizm

Post autor: stonefree » ndz maja 06, 2012 16:20

A poduszki silnika w porzadku?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1,6 16V Huczenie w pewnych obrotach sprzęgło czy mechanizm

Post autor: marcin7x5 » wt maja 08, 2012 14:34

Sprawdź jeszcze czy ten hałas wystepuje zawsze przy takiej samej prędkości obrotowej silnika np 2500 obr. Te silniki własnie przy tej prędkości obrotowej generuja największe drgania i czasami hałas dobiega z układu wydechowego.



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

1,6 16V Huczenie w pewnych obrotach sprzęgło czy mechanizm

Post autor: harvard » wt maja 08, 2012 21:58

Tak hałas generowany przy tych samych obrotach.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1,6 16V Huczenie w pewnych obrotach sprzęgło czy mechanizm

Post autor: marcin7x5 » śr maja 09, 2012 12:34

Tak jak ci napisałem. Sprawdx dobrze układ wydechowy. Jeżeli wszystko będzie ok to go całego odpręż tzn musisz poluzowac wszystkie złacza, odpalic autko na chwilę po czym poskręcac wszystko. U mnie to pomogło na buczenie przy ok 2500 obr.



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

1,6 16V Huczenie w pewnych obrotach sprzęgło czy mechanizm

Post autor: harvard » śr maja 09, 2012 16:47

O jakich złączach mówisz? Przy wydechu?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1,6 16V Huczenie w pewnych obrotach sprzęgło czy mechanizm

Post autor: marcin7x5 » czw maja 10, 2012 13:04

Tak. Wszystkie złaczki poczawszy od kata az do ostatniego tłumika.



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

1,6 16V Huczenie w pewnych obrotach sprzęgło czy mechanizm

Post autor: harvard » ndz maja 13, 2012 07:25

Mechaniory mówią zgodnie że środkowy tłumik pomimo ładnego zewnętrznego wyglądu, musi być w środku wypalony. Najgorsze, że gdy stukali w niego nic nie latało w środku! Zastanawiam się czy jak wstawię inny tłumik (Bosal, Walker) czy będzie on lepszy od tego który siedzi u mnie w golfinie. bo wiadomo oryginał to zawsze oryginał pomimo buczenia może pochodzi dłużej?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1,6 16V Huczenie w pewnych obrotach sprzęgło czy mechanizm

Post autor: marcin7x5 » pn maja 14, 2012 12:33

Jak chcesz to popatrz sobie w seacie na części z serii Economy. Tam tez są chyba wydechy tym objęte. Pasowac będą na 100%.



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

1,6 16V Huczenie w pewnych obrotach sprzęgło czy mechanizm

Post autor: harvard » ndz sie 05, 2012 08:27

Problem nadal nie rozwiązany. Mechaniory podmienili cały nowy układ wydechowy i dalej to samo. Już myślałem, po przewertowaniu forum, że może łożyska w mechanizmie różnicowym skrzyni, ale kilku mechaniorów mówi jednoznacznie nie! Podejrzenie pada na zapchany katalizator innej opcji już nie ma.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

1,6 16V Huczenie w pewnych obrotach sprzęgło czy mechanizm

Post autor: harvard » śr sie 26, 2015 20:30

Późno późno, ale problem rozwiazano całkiem zresztą przypadkowo.
Zrobiła się dziura w pecionce - łączniku elastycznym- i już pierdział. Wymienili mi plecionkę i problem znikną, auto przyspiesza płynniej i żwawiej jedzie. Koszt śmieszny a banan na twarzy bezcenny.
Tak napisałem w myśl znalazłeś rozwiązanie podziel się tym z innymi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 127 gości