Zwierze pod maską, problemy z obrotami

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz025
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 15:04

Zwierze pod maską, problemy z obrotami

Post autor: lukasz025 » śr maja 02, 2012 21:35

Witam, opowiem od początku mam golf 1.8AAM +lpg pewnego dnia pojechałem do pracy zostawiłem samochód na parkingu, wracam po pracy akumulator zero :goof: a wiek akumulatora to 3-4 miesiące, myślę co jest *#cenzura#*... podnoszę maskę a tam co ? jakieś gniazdo, dużo siana itp ale ok wywaliłem to dziadostwo zadzwoniłem po ojca żeby przyjechał z akumulatorem auto zapaliło wróciłem do domu, po przejechaniu ok. 5km akumulator sie naładował tak że kręcił jak nowy, wiec myślę wszystko okej, ale co? nie trzyma wcale obrotów chodzi ogólnie tak jakoś kiepsko jest słaby przygasa i kuleje jak stanę za nim i słyszę prace silnika, zastanawiam się czy któraś z kostek po prostu się nie spaliła od spięcia, jak to sprawdzić ? proszę o porady, TPS ustawiony czujnik temp. cieczy nowy


edit: chodziło mi o przekaźniki np takie Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zwierze pod maską, problemy z obrotami :)

Post autor: Paweł Marek » śr maja 02, 2012 22:31

a posprawdzałeś dokładnie kable? One to to lubią gryźć, może któryś kabel od nastawnika przepustnicy albo TPS, czy czujnika tempreatuty


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lukasz025
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 15:04

Zwierze pod maską, problemy z obrotami

Post autor: lukasz025 » czw maja 03, 2012 13:36

właśnie nic niepokojącego nie widze... dziwne to było żeby cały akumulator rozładowało ? tak że zegarek nie chodził... czy przez interfejs bym to zdiagnozował czy nie bardzo ? chodzi o nastawniki lub przerwe w obwodzie



bary21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 11, 2012 19:04

Zwierze pod maską, problemy z obrotami

Post autor: bary21 » sob maja 12, 2012 17:00

Witam. Jestem posiadaczem Golfa 3 z silnikiem 1.4, wielopunktowym. Mam kłopoty z wolnymi obrotami. polega to na tym, ze kiedy auto jest zimne jest wszystko ok, a kiedy się nagrzeje zaczyna kulać i skakać na obrotach, szarpie podczas jazdy a po jakimś czasie zgaśnie, dzieje się tak i podczas jazdy. kable są nowe, kopułka i palec tez, tak samo świece, została wymieniona sonda lambda, pompa paliwa, komputer nie pokazuje żadnych błędów, zostala wyczyszczona przepustnica i jest z nia wszystko ok. Wszystkie mozliwe rzeczy chyba juz zostaly zrobione a on dalej ma te same objawy i nic sie nie zmienia. Wiec prosze o jakies rady. Czekam na odp.



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Zwierze pod maską, problemy z obrotami

Post autor: oldstaszek » sob maja 12, 2012 21:13

bary21 pisze:Witam. Jestem posiadaczem Golfa 3 z silnikiem 1.4, wielopunktowym. Mam kłopoty z wolnymi obrotami. polega to na tym, ze kiedy auto jest zimne jest wszystko ok, a kiedy się nagrzeje zaczyna kulać i skakać na obrotach, szarpie podczas jazdy a po jakimś czasie zgaśnie, dzieje się tak i podczas jazdy. kable są nowe, kopułka i palec tez, tak samo świece, została wymieniona sonda lambda, pompa paliwa, komputer nie pokazuje żadnych błędów, zostala wyczyszczona przepustnica i jest z nia wszystko ok. Wszystkie mozliwe rzeczy chyba juz zostaly zrobione a on dalej ma te same objawy i nic sie nie zmienia. Wiec prosze o jakies rady. Czekam na odp.
Pożycz od kogoś blok sterowania(komputer) silnika - ważne aby był taki sam. Uszkodzenia kompa diagnostyka nie pokaże.
Metoda prób i błędów bo nie wydaje mi się możliwe aby ktoś robił diagnostykę równoległą.
:pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

bary21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 11, 2012 19:04

Zwierze pod maską, problemy z obrotami

Post autor: bary21 » ndz maja 13, 2012 23:18

a czym jest diagnostyka rownolegla?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości