Kręci, nie odpala

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

TheGodfather
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 17, 2011 00:06

Kręci, nie odpala

Post autor: TheGodfather » śr maja 02, 2012 01:21

Witam! Przechodzę do sedna.
Golf III GT 1.8 Benzyna + LPG- rozwożę nim jedzenie, dziś cały dzień jazdy, odpalał ładnie, przeważnie za pierwszym razem, ale czasami trzeba było przekręcić parę razy zanim zaskoczył. W pewnym momencie bach, kaplica, mogę kręcić i kręcić i nic.
Rozrusznik jest OK bo jest po remoncie i kręci normalnie, czyli jest typowe pyrpyrpyr: " onclick="window.open(this.href);return false; Jak na początku tego filmiku. Akumulator też jest bez zarzutu. Na popych też nie odpala.

W tym samym momencie mam problemy z wodą, która mi ucieka i dzień w dzień dolewam 0.5litra normalnej kranówy bo już nie byłoby mnie stać na tę specjalną- nie wiem czy to może mieć coś wspólnego -.-

Teraz potrzebowałbym jakieś szybkiej diagnozy co to w ogóle może być...
Benzyna w baku jest : ) Wlałem parę litrów.

Bardzo proszę o pomoc bo to auto to mój środek do utrzymania się.



Awatar użytkownika
21Golfista21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 717
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 14:00
Lokalizacja: Strzelin

Kręci, nie odpala! auto niezbędne, POMOCY!

Post autor: 21Golfista21 » śr maja 02, 2012 07:21

być może padła ci upg skoro ubywa wody lub pompa wody ale ta nie ma nic do odpalania, sprawdź iskrę, czy paliwo pompka podaje


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=351409 nowy nabytek
to nie, że ja się boję prędkości to prędkość boi się mnie :D

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Kręci, nie odpala! auto niezbędne, POMOCY!

Post autor: bogib184 » śr maja 02, 2012 07:24

Nie dbałeś o swoje źródło utrzymania, to masz zapłatę :bigok: Były objawy, trzeba był się zainteresować... Jest iskra w ogóle ? Trzeba świece powykręcać i kolejno podpinać pod kable, położyć na bloku silnika - jedna osoba kręci, druga patrzy, czy iskrzy. Może cewka wysiadła, a może uszczelkę wydmuchało, jeżeli dolewałeś tyle wody. Jeżeli pompka pracuje i podaje paliwo, to szukaj przyczyny dalej - obejrzyj monowtrysk, czy kryza pod nim czasami nie spróchniała, ponoć od gazu dostaje mocno po d...., ale najpierw sprawdź, czy jest prąd na świecach.



TheGodfather
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 17, 2011 00:06

Kręci, nie odpala! auto niezbędne

Post autor: TheGodfather » śr maja 02, 2012 12:46

Co do iskry to to jest sprawdzone i jest okej.
A co do reszty rzeczy, które napisałeś to nie wiem jak to sprawdzić więc wizyta u jakiegoś mechanika się szykuje.
Mogła pójść po prostu pompa paliwowa?



Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

Kręci, nie odpala! auto niezbędne

Post autor: szela81 » śr maja 02, 2012 13:08

Zobacz czy na pych pali bo to może być kostka stacyjki!



TheGodfather
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 17, 2011 00:06

Kręci, nie odpala

Post autor: TheGodfather » śr maja 02, 2012 18:00

To tak: auto odpaliło. Wlałem troszkę paliwa prosto w gaźnik, przygazowałem, przeskoczył na gaz i można jeździć. Na benzynie dalej nie chodzi i jeśli chce odpalić to za każdym razem trzeba mu dać tej benzyny.
Podejrzewam, że to pompa paliwowa ale dawno nie wymieniałem filtru benzyny a więc zacznę od tego.
Pytanie: wymienię filtr sam czy nie (zawsze zaoszczędziłbym 30zł)? Ile kosztuje pompa paliwowa do GOLFA III 1.8 90KM? W sklepie powiedział 240zł ale nie wiem czy warto kupować używki, przejechać się po szrotach. Pewnie tańszy szajs chiński da się kupić ale tego też nie chce.
Za wymianę pompy powiedzieli, że muszę dać 100zł.



adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

Re: Kręci, nie odpala

Post autor: adamwwy » śr maja 02, 2012 18:33

Nie pamiętam jak to jest w Golfie, ale w Toledo 1.8 90KM z 1996r i w 1.6 72/73KM z 1994r są dwie pompy. Jedna w zbiorniku a druga pod podłogą obok filtra. Zanim kupisz to sprawdź która to.

Filtr wymienisz sam. 2 opaski zaciskowe i śrubka na klucz 8mm do odkręcenia.



Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

Kręci, nie odpala

Post autor: szela81 » śr maja 02, 2012 19:25

Możesz też kombinować z wkładem pompy - bo to w nim jest problem, kiedyś do golfa 1,3 wsadziłem z pandy 1,1 i działał ;) a co do filtra to daj zamiast niego rurkę z długopisu choćby żebyś nie wymieniał na darmo, to nie diesel żeby filtr paliwa miał takie znaczenie, więc raczej to będzie pompa i raczej ta w baku - w autach gazowych to często pada.



TheGodfather
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 17, 2011 00:06

Kręci, nie odpala

Post autor: TheGodfather » czw maja 03, 2012 12:49

Mógłbyś mi pokazać jak taka pompka wygląda bo nie jestem już tego pewny. Kupiłbym taką na allegro bo ceny w sklepie trochę powalają. No i chciałbym kupić dobrą, a nie znowu błądzić.

EDIT: Na allegro każda pompa do 1.8 wygląda inaczej. Są z tymi wkładami, pływakami, same wkłady. Nie wiem tylko czy najlepiej kupić całość i jak ona w końcu wygląda czy tylko jakiś podzespół tej pompy.



Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

Kręci, nie odpala

Post autor: szela81 » czw maja 03, 2012 20:27

Prawdopodobnie padł wkład, ale łatwiej wymienić całość, sugestia wymiany samego wkładu była jakbyś jakiś miał pod ręką, jak nie masz to łatwiej kupić i wymienić komplet np. ten http://moto.allegro.pl/pompa-paliwa-vw- ... 62758.html" onclick="window.open(this.href);return false; cena kusząca, wymienisz ją sam chyba, że masz dwie lewe ręce, ważne żeby węże dobrze założyć - wylot i powrót jak w tej co miałeś i sprawdzić czy nie cieknie. 100 zł to masakra za odkręcenie 3 śrubek pierścienia, wyjęcie i wsadzenie... Spójrz pod siedzenie, zobacz jaką pompę masz dokładnie, takiej poszukaj i wymień.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości