1.9 TDI PD, szarpanie silnikiem, poduszki?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

zużyte poduszki

Post autor: jhosef » pn kwie 30, 2012 11:04

doggie, łoki ale czy jesteś pewny, że kolega ragefan ma fabryczny aku?
doggie pisze:61Ah 580 A wg EN
hmm, ciekawe. To ja w Polo miałem fabryczny większy z tego co pamiętam. Tylko już nie sprawdzę bo został w Peugeocie.
doggie pisze:raczej nie, moje Mk5 robiło tylko i wyłącznie trasy i problem sie pojawił przy ponad 100 tyś km, u mnie szaqrpnięcie wystepowało częściej na gorącym silniku niż zimnym choć na zimnym również się zdarzało
Moi znajomi mają podobny problem w Quashqaju. Z tym, że nie szarpie a wywala błąd poduch, ABS, ESP etc. Doładowanie pomaga na kilka dni. Trasy robią często i długie a ciągle prądu mało. Ładowanie jest, prądu nic nie pożera.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: zużyte poduszki

Post autor: doggie » pn kwie 30, 2012 11:08

jhosef pisze:doggie, łoki ale czy jesteś pewny, że kolega ragefan ma fabryczny aku?
nie jestem pewien :D ale stawiam że tak :D



hmm, ciekawe. To ja w Polo miałem fabryczny większy z tego co pamiętam.
taki niestety właśnie miałem w swoim "Belgu" :D powiem ci więcej - taki sam mam w swoim A3 również z Belgii :D i powiem ci jeszcze więcej :D również odczuwam identyczne objawy co w Mk5 kiedyś więc pomału przymierzam się do ............... zmiany aku :D już na próbę miałem 74Ah 780 A EN pożyczony od wuja i oczywiście szarpania NIET :D



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

zużyte poduszki

Post autor: jhosef » pn kwie 30, 2012 11:10

doggie, tak pociągnę OT: jaki masz alternator?
U mnie jest 120A co mnie lekko zdziwiło jak na taki konfig.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

zużyte poduszki

Post autor: doggie » pn kwie 30, 2012 11:32

140A



ragefan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob sty 26, 2008 15:18
Lokalizacja: Warszawa

1.9 TDI PD, szarpanie silnikiem, poduszki?

Post autor: ragefan » pn kwie 30, 2012 12:29

Później zajrzę jaki mam aku. Nie zmieniałem odkąd mam auto czyli od września 2008 r. gdy (wówczas przebieg 225 tys. km). Bardzo prawdopodobne, że jest tam fabryczne. Autem robię dziennie 50 km często stojąc w korkach. Miałem kiedyś problem z odpalaniem na gorącym silniku, ale po drobnych zmianach w programie problem znikł. Ale tyle na temat poduszek.
Ostatnio jednak wystąpiło u mnie po szybkiej jeździe na A2 to co w tym temacie: http://www.auto-conrad.pl/Forum/phpBB-3 ... f=3&t=5176" onclick="window.open(this.href);return false;
Praktycznie identyczne objawy jak u kolegi z pierwszego posta. Dlatego chcę wymienić rozrząd, razem z pompą wody. Nie widać wycieków, a po trasie w zbiorniczku nie płynu nie było w ogóle. Pech chciał, że 50 tys. km temu rozrząd był wymieniany, ale bez pompy wody, bo mechanik powiedział, że ładnie wyglądała.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

1.9 TDI PD, szarpanie silnikiem, poduszki?

Post autor: jhosef » pn kwie 30, 2012 12:36

ragefan pisze:Pech chciał, że 50 tys. km temu rozrząd był wymieniany, ale bez pompy wody, bo mechanik powiedział, że ładnie wyglądała.
To niech teraz wymienia za darmo...
Nie zostawia się pompy. Teraz będziesz musiał płacić za rozrząd kilka stówek bo mechanik polecił zaoszczędzić 150 zł...(200 zł kosztuje oryginał z indeksem CX - regenerowana przy zdaniu starej pompy oryginalnej)



ragefan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob sty 26, 2008 15:18
Lokalizacja: Warszawa

1.9 TDI PD, szarpanie silnikiem, poduszki?

Post autor: ragefan » pn kwie 30, 2012 12:41

Dawno zrezygnowałem z jego usług. Byłem młody i głupi i mu na to pozwoliłem. Teraz to mu na pewno nie dam auta.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

1.9 TDI PD, szarpanie silnikiem, poduszki?

Post autor: doggie » pn kwie 30, 2012 12:52

a wiadomo że to wina pompy wody? Spuścić cały plyn, zobaczyć ile zleciało i zalać od nowa



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

1.9 TDI PD, szarpanie silnikiem, poduszki?

Post autor: jhosef » pn kwie 30, 2012 13:02

Jeśli to pompa to będziesz miał tam dość mokro plus ewentualnie osady. Płyn chłodniczy ogólnie schnie dość ciężko. Pozostawia po sobie osady.
Najpierw znajdź problem, później go napraw. Naprawa poprzez wymianę ewentualnych problemów zaprowadzi Cię nad przepaść finansową.

Szukaj wycieku. U mnie np lało się z króćca płynu. Niektórzy mechanicy mają urządzenia do wykrywania spalin w płynie chłodniczym. ASO zdaje się bada m.in ciśnieniowo układ.
Nie rozpinaj rozrządu do czasu kiedy będziesz pewny, że to pompa cieknie. Popatrz pod auto czy nie masz gdzieś plam.



ragefan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob sty 26, 2008 15:18
Lokalizacja: Warszawa

1.9 TDI PD, szarpanie silnikiem, poduszki?

Post autor: ragefan » pn kwie 30, 2012 13:10

Uszczelka głowicy wstępnie wyeliminowana. Olej wygląda normalnie, nie dymi na biało, wycieków nie widać więc jest podejrzenie pompy wody, szczególnie dlatego, że ostatnio nie była wymieniona. Po dolaniu ponad 0,5 litra płynu kontrolka od tygodnia już się nie włącza. Poziom płynu się zmienia, raz jest blisko max, raz blisko min. Może to korek... Załóżmy, że po zlaniu i ponownym zalaniu poziom będzie ten sam, co wtedy?
Żałuję... w ostatnią sobotę coś mi strzeliło do głowy i przycinałem 180 km/h.



ragefan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob sty 26, 2008 15:18
Lokalizacja: Warszawa

1.9 TDI PD, szarpanie silnikiem, poduszki?

Post autor: ragefan » pn kwie 30, 2012 13:14

Mechanik sprawdzał króćce i były ok, suche. Później popatrzył na pompę wody i tam coś zauważył, było mokro. Więc mu powiedziałem, że ostatnio przy wymianie rozrządu nie była wymieniana pompa wody. Stwierdził, że poprzedni mechanik powinien dostać wpier... za brak wymiany pompy z rorządem :smoke:.



ragefan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob sty 26, 2008 15:18
Lokalizacja: Warszawa

1.9 TDI PD, szarpanie silnikiem, poduszki?

Post autor: ragefan » pn kwie 30, 2012 13:26

jhosef pisze:Niektórzy mechanicy mają urządzenia do wykrywania spalin w płynie chłodniczym. ASO zdaje się bada m.in ciśnieniowo układ.
A co jeśli są spaliny w płynie chłodniczym? Cóż to może oznaczać?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

1.9 TDI PD, szarpanie silnikiem, poduszki?

Post autor: jhosef » pn kwie 30, 2012 13:39

Jeśli są spaliny w układzie to niestety głowica poszła.
Inną opcją aby do układy chłodzenia dostawały się spaliny jest chłodnica EGR ale nie wiem czy Twój silnik ją posiada.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 155 gości