1.9 TDI PD, szarpanie silnikiem, poduszki?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ragefan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob sty 26, 2008 15:18
Lokalizacja: Warszawa

1.9 TDI PD, szarpanie silnikiem, poduszki?

Post autor: ragefan » ndz kwie 29, 2012 18:47

Obrazek
Zamierzam wymienić zużyte poduszki pod silnikiem na nowe. Czy najlepiej wymieniać wszystkie?
Prośba o wskazanie potrzebnych części. Czy chodzi o numery: 2, 3, 27, 7 i 16?
Jakiego producenta polecacie? Lemforder, Corteco, Febi?
Auto to Golf 5 1.9 TDI 2005 r.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

zużyte poduszki

Post autor: jhosef » pn kwie 30, 2012 09:20

ragefan, wymień zużyte. Ale najlepiej oryginały lub ewentualnie Lemforder, Corteco.
Jak sprawdzałem do Polo to nowe w ASO nie kosztuje wiele więcej lub to samo co zamienniki.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

zużyte poduszki

Post autor: doggie » pn kwie 30, 2012 09:22

Zamierzam wymienić zużyte poduszki pod silnikiem na nowe
żebyś przypadkiem nie wymieniał niepotrzebnie, co jest powodem? Kosmiczny przebieg? Rzucanie silnikiem przy rozruchu? Czy może inny?



ragefan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob sty 26, 2008 15:18
Lokalizacja: Warszawa

zużyte poduszki

Post autor: ragefan » pn kwie 30, 2012 09:42

Przebieg jest już duży 295 tysi. Przy rozruchu owszem rzuca, przy hamowaniu na małej prędkości jak wcisnę sprzęgło. Już dwa lata temu na przeglądzie technicznym mi to zauważyli, niedawno potwierdził mi to mechanik. Sprawdzaliśmy na zaciągniętym ręcznym wrzucając 1 i R. Generalnie to nie ma tragedii, ale chcę to zrobić przy okazji wymiany rozrządu. Jak oberwie się jedna to mogą być duże kłopoty.
Chcę sam kupić części. Tylko nie mam pewności które. Generalnie wszyscy mi mówią, żeby wymieniać całe zawieszenie silnika, bo jedna nowa poduszka a pozostałe stare to nie jest dobry pomysł. No i chyba najlepiej, żeby wszystko było jednej firmy. Czy poduszki FEBI są dobrej jakości czy lepiej inwestować w oryginałki? Różnica w cenie jest duża.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

zużyte poduszki

Post autor: jhosef » pn kwie 30, 2012 09:45

ragefan pisze:Czy poduszki FEBI są dobrej jakości czy lepiej inwestować w oryginałki
Nie są dobrej jakości. Po zainstalowaniu Febi wiele osób wraca do pierwotnych poduch.
Albo dobre albo w ogóle. Na tanich będziesz miał wibrator w fotelach gratis.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: zużyte poduszki

Post autor: doggie » pn kwie 30, 2012 09:50

ragefan pisze: Przy rozruchu owszem rzuca,
temat znany wielu użytkownikom Mk5, w 90% wine ponosi zbyt niski prąd rozruchu akumulatora

co do poduszek - mnie też mechanicy mówili "wymień poduszki" ale na szczęście nie wymieniłem a powodem rzucania byl wlaśnie akumulator, górna poduszka silnika /ta przy rozrządzie nawet będąc nową daje złudzenie że zbyt mocno pracuje



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

zużyte poduszki

Post autor: jhosef » pn kwie 30, 2012 09:53

Faktycznie górna prawa poducha ma duży zakres pracy i może się wydawać, że jest padłem. Ogólnie niecałe 300 kkm to nie tak dużo jak na poduchy.
Pierwszym śladem, że poduchy siadają są wycieki oleju z wnętrza.



ragefan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob sty 26, 2008 15:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: zużyte poduszki

Post autor: ragefan » pn kwie 30, 2012 10:22

doggie pisze:
ragefan pisze: Przy rozruchu owszem rzuca,
temat znany wielu użytkownikom Mk5, w 90% wine ponosi zbyt niski prąd rozruchu akumulatora

co do poduszek - mnie też mechanicy mówili "wymień poduszki" ale na szczęście nie wymieniłem a powodem rzucania byl wlaśnie akumulator, górna poduszka silnika /ta przy rozrządzie nawet będąc nową daje złudzenie że zbyt mocno pracuje
Jak można się pozbyć kwestii tego prądu rozruchu?
Co do poduch, przy jeździe po nierównym terenie występuje dziwne stukanie dochodzące z przdodu. I tu pada podejrzenie którejś z poduszek, bo w zawieszeniu jest ponoć wszystko ok.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

zużyte poduszki

Post autor: jhosef » pn kwie 30, 2012 10:34

ragefan pisze: Jak można się pozbyć kwestii tego prądu rozruchu?
Wymienić akumulator :bajer:
Najpierw jednak spróbowałbym go doładować do max na prostowniku i sprawdzić różnicę.
ragefan pisze:I tu pada podejrzenie którejś z poduszek, bo w zawieszeniu jest ponoć wszystko ok.
Właśnie te ponoć :)
Sprawdź na stacji diagnostycznej. Za 20 zł wsadzą Ci na szarpaki.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: zużyte poduszki

Post autor: doggie » pn kwie 30, 2012 10:38

ragefan pisze:
Jak można się pozbyć kwestii tego prądu rozruchu?
już pisałem że w 90% wine ponosi zbyt niski prąd rozruchowy akumulatora, wymiana na mocniejszy np. 76Ah 800A wg EN rozwiązuje problem, u mnie rozwiązała i wielu innym userom forum golfa piątki
http://www.auto-conrad.pl/Forum/phpBB-3 ... &start=135" onclick="window.open(this.href);return false;

na forum Octawii jest to samo
ragefan pisze: Co do poduch, przy jeździe po nierównym terenie występuje dziwne stukanie dochodzące z przdodu. I tu pada podejrzenie którejś z poduszek, bo w zawieszeniu jest ponoć wszystko ok.

naprawdę mało prawdopodobne aby powodowały to poduszki, mimo wszystko stawiam na zawieszenie



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: zużyte poduszki

Post autor: doggie » pn kwie 30, 2012 10:39

jhosef pisze: Wymienić akumulator :bajer:
Najpierw jednak spróbowałbym go doładować do max na prostowniku i sprawdzić różnicę. .

prostownikiem nie zwiększysz prądu rozruchowego :D temat rzeka na forum piątki :wink:
jhosef pisze: Za 20 zł wsadzą Ci na szarpaki.
szarpaki są do bani, tutaj trzeba wziąć łychę do ręki



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

zużyte poduszki

Post autor: jhosef » pn kwie 30, 2012 10:43

doggie pisze:prostownikiem nie zwiększysz prądu rozruchowego :D
A ja nic nie napisałem, że się zwiększy. Napisałem, że na próbę można podładować aku. To mniej kosztuje niż nowe aku :)

Z resztą niski poziom naładowania baterii też ma raczej wpływ na prąd rozruchowy. Auto poruszające się w trybie miejskim, ciągle na światłach itp może mieć lekko niedoładowane aku. Nie zaszkodzi podładować.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

zużyte poduszki

Post autor: doggie » pn kwie 30, 2012 10:54

jhosef, ja to przerabiałem na swoim Mk5 kilka lat temu, doładowanie nic nie daje, fabryczne aku na poziomie 61Ah 580 A wg EN jest do kitu, zresztą wszystko jest w linku z forum piątki, warto przeczytać od A do Z
Auto poruszające się w trybie miejskim
raczej nie, moje Mk5 robiło tylko i wyłącznie trasy i problem sie pojawił przy ponad 100 tyś km, u mnie szaqrpnięcie wystepowało częściej na gorącym silniku niż zimnym choć na zimnym również się zdarzało



ragefan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob sty 26, 2008 15:18
Lokalizacja: Warszawa

zużyte poduszki

Post autor: ragefan » pn kwie 30, 2012 10:55

Dzięki Panowie, na razie wstrzymam się z poduchami w takim razie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości