Vw golf 2 1.3 dziwny problem z rozrusznikiem.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomek1978
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw sie 06, 2009 18:02
Lokalizacja: Nysa/Brzeg

Vw golf 2 1.3 dziwny problem z rozrusznikiem.

Post autor: tomek1978 » sob kwie 28, 2012 22:05

Witam, Panowie mam pilną sprawe poniewaz weekend majowy nastał a mnie mój golfik dzis powaznie zawiódł, otóż do rzeczy, od jakiegos czasu miewam problem z rozrusznikiem , niepalił zawsze jak trzeba i kazdy postój to rosyjska ruletka zapali czy nie, dzis przy próbie odpalenia rozrusznik odmówił posłuszeństwa - kreciłem przez chwile i nagle pojawił się dymek w okolicach licznika , przepchałem lekko auto na biegu i go odpaliłem, < zaznaczam ze raczej jestem laikiem w mechanice /elektryce > dodam ze autko mogłem normalnie teraz odpalic tak jakby sie cos odblokowało dojechałem do domu i postanowiłem cos z tym fantem w końcu zrobic zakupiłem ,,,nowy,, rozrusznik na szrocie ponoc z vw polo z rocznika 94-98 jednakze ma niby pasowac , mój to 1991, w odróznieniu od mojego oryginalnego posiada taka kopułe wokoło wirnika czy jak to sie tam zwie :P , wymontowalismy z tesciem stary rozrusznik, zamontowalismy ten zakupiony wszystko pieknie ładnie nawet pasuje jednakze co sie okazało po przekreceniu stacyjki robi tylko takie bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz, tak jakby bendiks niewskakiwał, podłaczylismy rozrusznik ,,na lewo,, tzn wyciagniety podłączony pod aku przewodami i rozrusznik pieknie kreci tzn moim zdaniem jest OK, i teraz moje pytanie co jest nie tak w tym rozruszniku czy przepalone zostały jakies kable ,styki no za cholere nie idzie go odpalic, niewiem czy cos źle podpielismy czy cos poprostu siadło w stacyjce , prosze o jakies wskazówki sprawa pilna z góry dziekuje



Ypkis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr gru 14, 2011 23:13
Lokalizacja: Okunica k. Pyrzyc

Vw golf 2 1.3 dziwny problem z rozrusznikiem.

Post autor: Ypkis » ndz kwie 29, 2012 10:08

w nowym rozruszniku jest tyle samo ząbków co w starym ?



Awatar użytkownika
motoboy10
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: czw mar 10, 2011 00:24
Lokalizacja: Lubliniec SLU

Vw golf 2 1.3 dziwny problem z rozrusznikiem.

Post autor: motoboy10 » ndz kwie 29, 2012 12:38

spróbuj go zapalić na "krótko" i sprawdź czy podłączyłeś kable prawidłowo. Sprawdź to i daj znać co i jak :popcorn:


Kto SmarujeTen Jedzie :)

AUS LIEBE ZU DEN AUTOS DER GRUPPE "VAG"


Volkswagenwerk AktienGesellschaft

Awatar użytkownika
Sokol9185
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 823
Rejestracja: sob gru 10, 2011 16:17
Lokalizacja: Gęstowice

Vw golf 2 1.3 dziwny problem z rozrusznikiem.

Post autor: Sokol9185 » ndz kwie 29, 2012 20:24

masz 2 przewody podłączane pod rozrusznik jeden gruby na oczku najprawdopodobniej przykręcony nakrętką na 13 kluczyk oraz cienki przewód tzw. wzbudzenia prawdopodobnie jak tam podasz plus z aku na ten przewód to rozrusznik powinien kręcić jak nie to możesz coś mieć uwalone bo ten gruby przewód powinien być podłączony na stałe do aku


Masz ochotę zajrzyj i zostaw coś po sobie :):)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=459809" onclick="window.open(this.href);return false;

kupie wzmocnienia zderzaków przód + tyl pod szeroki zdeś tylko ori wchodzi w grę

tomek1978
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw sie 06, 2009 18:02
Lokalizacja: Nysa/Brzeg

Vw golf 2 1.3 dziwny problem z rozrusznikiem.

Post autor: tomek1978 » ndz kwie 29, 2012 20:36

A wiec tak, sprawdziliśmy z kolegą dziś przewody wszystko wydaje sie podlączone ok, ilosc ,,ząbkow,, jest taka sama 9, ale mam jeszcze takie pytanie , czy ta śruba co wychodzi z bendiksa na ktorą naklada sie kabel plusa i mase moze sie obracac przy dokrecaniu przewodow?



Awatar użytkownika
motoboy10
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: czw mar 10, 2011 00:24
Lokalizacja: Lubliniec SLU

Vw golf 2 1.3 dziwny problem z rozrusznikiem.

Post autor: motoboy10 » ndz kwie 29, 2012 21:11

w żadnym wypadku przewód powinien być skręcony tak żeby nie szło go ruszyć i warto wszystkie połączenia dobrze wyczyścić papierem ściernym.


Kto SmarujeTen Jedzie :)

AUS LIEBE ZU DEN AUTOS DER GRUPPE "VAG"


Volkswagenwerk AktienGesellschaft

Awatar użytkownika
Sokol9185
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 823
Rejestracja: sob gru 10, 2011 16:17
Lokalizacja: Gęstowice

Vw golf 2 1.3 dziwny problem z rozrusznikiem.

Post autor: Sokol9185 » ndz kwie 29, 2012 21:15

ona nie powinna się obracać powinna być przymocowana na stałe jak ona Ci się obraca może to znaczyć że styki się zerwały i nie możesz tam nie mieć dobrego przejścia i dla tego jest pupa:P
A że elektromagnes to co ty nazywasz (bendiks) jest częścią nie rozbieralną trzeba będzie jeszcze raz jechać na szrot podmienić ten rozrusznik bądź jak taki sam elektromagnes masz w tym starym rozruszniku spróbuj go podmienić on tam na 3 śruby mocowany jest


Masz ochotę zajrzyj i zostaw coś po sobie :):)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=459809" onclick="window.open(this.href);return false;

kupie wzmocnienia zderzaków przód + tyl pod szeroki zdeś tylko ori wchodzi w grę

tomek1978
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw sie 06, 2009 18:02
Lokalizacja: Nysa/Brzeg

Vw golf 2 1.3 dziwny problem z rozrusznikiem.

Post autor: tomek1978 » pn kwie 30, 2012 23:38

Witam Panowie , autko naprawione dzięki wszystkim zaangazowanym w pomoc, co było przyczyna - no taki zwykły banał, poprostu okazało sie ze rozrusznik który zamontowałem nie pasował, ilosc zebów jak w moim i wszystko prawie jak w starym rozruszniku < oprócz tej dodatkowej obudowy > ale było jedno ale...na bendiksie na tym wałku zamontowany jest taki kołnierz, i ten kołnierz róznił sie wysokoscia zamocowania < jeden wyżej drugi niżej o około 5-6mm> jak sie porównało obydwa rozruszniki , poprostu wyglada na to ze był za krótki ten trzpien i sie niezazębiał, sorki moze nie do konca to wszystko jasne ale jestem laikiem w tych kwestiach niemniej jednak rozruch w vw wymontowałem i zamontowałem chyba z 10 razy takze pomału człowiek sie uczy :grin: zamontowałem inny rozruch no i puki co kreci,takze moge swobodnie na luzie wyjechac na ...rybki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości