Cieknący szyber

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Łopek898
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 12:27

Cieknący szyber

Post autor: Łopek898 » sob kwie 28, 2012 20:35

Witam mam problem tego typu ze wczoraj odkleiła mi się z tyłu szyberdachu uszczelka ta w koło szyby i leje się woda do środka. Czy można to zrobić samemu? słyszałem ze to się jakimś specjalnym sylikonem przykleja ale jak to nie wiem bo sama się na miejscu nie utrzyma. A co szukam o szyberdachach to tylko o zatkanych odpływach i pękniętych prowadnicach ;(



Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

Cieknący szyber

Post autor: kuba_p » ndz kwie 29, 2012 09:27

Każdy szyber w MK3 przecieka - taka konstrukcja .
Do sprawdzenia czy czasem plasikowa rynienka która znajduje się pod szybrem jest na swoim miejscu . Ma ona za zadanie odprowadzić przecieki do odpływów .
Jak kupiłem swojego Gofra to ta rynienka odczepiła się z zatrzasków i znalazłem ją z tyłu pod podsufitką .
Co do przyklejenia uszczelki szybra to może być nawet butapren .



Łopek898
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 12:27

Cieknący szyber

Post autor: Łopek898 » ndz kwie 29, 2012 16:47

U mnie szyber nie cieknie tylko ta uszczelka nie jest obecnie na swoim miejscu dlatego się trochę polało bo za duzo wody poszło na odpływy niż powinno a czymś bardziej trwalszym od butaprenu ????



Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

Cieknący szyber

Post autor: kuba_p » pn kwie 30, 2012 09:04

Co do kleju to polecam jakiś szybkoschnący , oczywiście cyjanopany i tym podobne odpadają . Nimi w łatwy sposób mozna wysmarować miejsce obok klejonego elementu .
Łopek898 pisze:A co szukam o szyberdachach to tylko o zatkanych odpływach
Mimo wszystko jestem zdania że Twój przeciek jest spowodowany problemem z odprowadzeniem wody . Do sprawdzenia są jeszcze odpływy .



Łopek898
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 12:27

Cieknący szyber

Post autor: Łopek898 » pn kwie 30, 2012 13:45

odpływy czyściłem tam jest ok tylko ze jak napisałem za dużo wody się leje w odpływy jak uszczelka nie jest na swoim miejscu i w tym tkwi problem no nic pokleję to jakoś i myślę ze będzie OK



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Cieknący szyber

Post autor: KamilP » pn kwie 30, 2012 20:45

Ja przykleiłem na klej do szyb, pożyczyłem od sąsiada ale.. On był gęsty i zrobiłem to tak byle jak.. Że jakieś dziurki znowu pozostały. Dopiero potem jak już klej oddałem to sąsiad powiedział że go rozgrzać trzeba bylo :panna: Ale to co przykleiłem trzyma dobrze :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości