Malowanie hokeja

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

golfik71
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: śr sty 04, 2012 23:22
Lokalizacja: wroclaw

Malowanie hokeja

Post autor: golfik71 » wt kwie 17, 2012 16:39

Witam :bajer:

Mam w swoim golfie spoilery (chyba z absu) te chropowate. Jak wygląda sprawa z malowaniem tych elementów ? Z tego co mi wiadomo powinny być specjalne do malowania. Co by z tego wyszło gdybym zeszlifował papierkami, nałożył podkład i na to kolor nadwozia ? :bigok: Dziękuję z góry za odpowiedzi :helm:

pozdrawiam :bajer:



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Malowanie hokeja

Post autor: grg474 » wt kwie 17, 2012 21:32

golfik71 pisze: Co by z tego wyszło gdybym zeszlifował papierkami, nałożył podkład i na to kolor nadwozia ?
podkład ale do plastików i można malować


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

golfik71
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: śr sty 04, 2012 23:22
Lokalizacja: wroclaw

Malowanie hokeja

Post autor: golfik71 » wt kwie 17, 2012 21:43

Dziękuję :bajer:

A mam pytanko odnośnie felg jeszcze, mam felgi skręcane malowane i chciałbym usunąć z nich kolor, najlepiej samemu. Czy da radę scansolem to zrobić albo jakimś innym specyfikiem ? Czy trzeba piaskować? W sumie sprężarkę mam to pistolet nie problem kupić, jednak wolałbym spróbować jakąś chemią. Poczytałem trochę w necie na forach i jedni mówią że jak najbardziej da radę, inni że za cholere. Jak to będzie przy śrubach wyglądać jeśli chodzi o chemię, dobrze rozpuści lakier ? Czy znacznie lepszy efekt można uzyskać piaskowaniem ? I ostatnie już moje pytanko, czy do piaskowania trzeba opony ściągać ? To byłoby na tyle :bigok:



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Malowanie hokeja

Post autor: Haki » śr kwie 18, 2012 08:49

Są środki np BOOL ma w sprayu za15 zł ... psikasz i lakier złazi ... ale to się nadaje do blach etc ... w felgach więcej zakamarków jest i nie wyjdzie tak ładnie ...
Daj do piaskowania - koszt we Wrocku za 4 szt felg 120 zł/150zł ....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14203
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Malowanie hokeja

Post autor: Michał_1977 » śr kwie 18, 2012 21:46

grg474 pisze:podkład ale do plastików i można malować
Nie ma czegoś takiego,jak podkład do plastików.
golfik71, najpierw trzeba przelecieć całość papierem ściernym,np.240 i odtłuścić.Później trzeba nanieść cieniutką warstwę gruntu reagującego do tworzyw sztucznych i po przeschnięciu przykryć 2-3 warstwami podkładu akrylowego z wcześniejszym dodaniem do niego uelastyczniacza (ok.25%).
Następnie gdy podkład wyschnie,trzeba go wyszlifować,odtłuścić i polakierować.Jezeli ma to być lakier metaliczny,to kładziesz bazę,a do klaru również dodajesz uelastyczniacz (również ok.25%).Do bazy nie trzeba uelastyczniacza,bo sama w sobie jest elastyczna.
Do lakieru akrylowego bez klaru dodajesz od razu uelastyczniacz,a w przypadku takiego z klarem,postępujesz tak jak z metalikiem.
Unikaj podkładów akrylowych w spray'u! Nie nadają się do plastików,bo nie są elastyczne i mogą pękać :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Malowanie hokeja

Post autor: Yaro1981 » śr kwie 18, 2012 21:52

jak nie ma podkładu do plastiku ja taki używam i jestem zadowolony

golfik71, scansol jak najbardziej polecam ale żadne wynalazki w sprayu itp


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14203
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Malowanie hokeja

Post autor: Michał_1977 » czw kwie 19, 2012 06:42

Yaro1981 pisze:jak nie ma podkładu do plastiku ja taki używam
A możesz mi coś takiego pokazać? Może jakiś link do aukcji allegro?


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości