cortanin f Czy można stosować w sąsiedztwie lakieru

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

demson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw lis 19, 2009 21:04
Lokalizacja: Wrocław

cortanin f Czy można stosować w sąsiedztwie lakieru

Post autor: demson » wt kwie 17, 2012 15:38

Mam na rancie drzwi od spodu trochę rdzy . Tak jak ten zółty pasek .
Obrazek

Czy jak tą rdze potraktuje cortanin'em f to czy może uszkodzić lakier z nią sąsiadujący ?
Czego używać do odtłuszczania lakieru , żeby go nie uszkodzić ? Benzyna Ekstrakcyjna czy nitro ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

cortanin f Czy można stosować w sąsiedztwie lakieru

Post autor: Paweł Marek » wt kwie 17, 2012 15:59

Jeśli tam widac korozję to na 99 procent siedzi głęboko w zagęciu blachy pod masa uszczelniającą, możesz sobie maziać, lakieru nie uszkodzi, wyjdzie za miesiąc ponownie. Sa zmywacze, ew. benzyna


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

demson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw lis 19, 2009 21:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: cortanin f Czy można stosować w sąsiedztwie lakieru

Post autor: demson » wt kwie 17, 2012 16:19

demson pisze:
Paweł Marek pisze:Jeśli tam widac korozję to na 99 procent siedzi głęboko w zagęciu blachy pod masa uszczelniającą, możesz sobie maziać, lakieru nie uszkodzi, wyjdzie za miesiąc ponownie. Sa zmywacze, ew. benzyna
Kiedyś miałem już robiony ten kawałek u lakiernika ale po 5 latach znowu zaczyna coś wychodzić .
No właśnie nie wygląda to na coś głębokiego, taki jakby nalot z rdzy .
A co byś radził zrobić ?

Sorry że was tak męczę, ale jescze raz ponowię pytanie, bo nie chciałbym sobie zniszczyć zdrowego lakieru dookoła tej rdzy.
Czy jak Cortanin F naleci mi podczas malowania na zdrowy lakier to może go uszkodzić ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

cortanin f Czy można stosować w sąsiedztwie lakieru

Post autor: Paweł Marek » wt kwie 17, 2012 19:40

kolego jesli chodzi o wykonywanie zaprawek użyj wyszukiwarki było sto razy. Cortanin nie uszkodzi lakieru. Na cortanin jeśli zostawisz go do pełnego wychnięcia nie nałożysz lakieru, nie będzie przyczepnosci. Sam Cortanin chroni od korozji na rok najwyżej, pod warunkiem że korozja jest powierzchowna w co w tym wypadku nie wierzę, ale nie przeswietlę ci dzrwi przez net. Więc po nałożeniu Cortaninu odczekaj parenascie minut az zrobi się fioletowo, potem zetrzyj resztę szmatką z wodą wysusz i mozesz dawać na to podkład. Albo kup cioś lepszego typu STOP-rost, resztę znajdziesz wyszukiwarką.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

demson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw lis 19, 2009 21:04
Lokalizacja: Wrocław

cortanin f Czy można stosować w sąsiedztwie lakieru

Post autor: demson » wt kwie 17, 2012 19:59

Ze trzy lata temu robiłem cortaninem po spodem te uchwyty które w MkIII bak trzymają bo były pordzewiałe.
Pomalowałem cortaninem F - odczekaem dzień - dałem podkład - i potem bitexem .
Nie miałem żadnych problemów żeby podkład nie chciał się trzymać.

Tylko nie mam doświadczenia ze stosowaniem go koło zdrowego lakieru.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości