Mk3 Nastawy przepustnicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Mk3 Nastawy przepustnicy

Post autor: Jacenty85 » sob lip 15, 2006 22:54

WItam! Mam pytanie do znawców elektroniki i byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie. Mój problem polega na tym, że cały czas w kompie występuje błąd "nastawy podstawowe, sygnał poza zakresem" Co chce go usunąć od razu powraca. Raz jedynie udało mi go się usunąć na chwile po tym jak odpiołem aku na całą noc. Później po około 100 kil znowu powrócił i teraz kiedy próbowałem znowu nie można go usunąć. Kiedy próbuje wprowadzić nastawy podstawowe przez kod 098 wywala mi :funkcja niedostępna,podobnie kiedy próbowałem przez kod 001. Objaw tego w praktyce jest taki, ze samochód potrafi zgasnąć po włączeniu odbiorników i ruszeniu kierownicą poza tym po gwałtownym dodaniu gazu najpierw jest chwila "zastanowienia" lekkie "zadygotanie" i dopiero wchodzi na obroty. Wiec doradźcie mi albo jak to zrobić, albo czy to przepustnica (też ją badałem i faktycznie TPS podaje lekko zmienione dane-inne niz te co podaje książka) czy komp.Bardzo to dla mnie ważne i ten problem nie daje mi spokoju. Dodam jeszcze ze mam silnik 1.4 AEX POZDRÓWKA



Pimo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 19:51
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Post autor: Pimo » sob lip 15, 2006 23:34

Musisz wyczyścić i zaadaptować przepustnicę. Było o tym w moim temacie poszukaj.



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » pn lip 17, 2006 00:23

No jasne...o takich podstawach to ja wiem tylko zeby przeprowadzić adaptacja czyli inaczej ją nastawić trzeba usunąć wszystkie błedy z kompa. a na marginesie przepustnica była czyszczona...z resztą pisałem że nie moge wprowadzić nastawów podstawowych a to to samo co adaptacja:)



Awatar użytkownika
PitrekT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sty 11, 2005 20:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: PitrekT » pn lip 17, 2006 10:44

Jakim programem robisz adadptację?Jeżeli jest to VAG-COM to w wersji niezarejestrowanej do funkcja jest nedostępna.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 242 gości