Niedziałające kierunkowskazy, wycieraczki i klakson.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

chiquit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt kwie 13, 2012 08:14

Niedziałające kierunkowskazy, wycieraczki i klakson.

Post autor: chiquit » pt kwie 13, 2012 08:48

Witam
Mam przepotężny problem z moim Golfem. Wsiadłem dziś rano do niego i okazało się, że nie działają kierunkowskazy, wycieraczki, a nawet klakson. Reszta elektroniki bez zarzutu. Dodam jeszcze, że wcześniej odnotowałem też dziwne zachowania odnośnie osprzętu sterowanego manetkami za kierownicą którego problem dotyczy, a mianowicie kilka razy nawet w nocy zdarzało się tak, że SAME włączały się światła postojowe po którejś ze stron pojazdu ( objaw taki jakby manetka kierunkowskazu pozostała włączona, mimo tego, że była w pozycji neutralnej). Potrzebuję szybkiej pomocy ponieważ jutro muszę wyjechać w trasę, a trudno będzie mi to zrobić samochodem bez kierunkowskazów. POMOCY !



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Niedziałające kierunkowskazy, wycieraczki i klakson.

Post autor: doggie » pt kwie 13, 2012 12:27

na dzień dobry zrób diagnostykę VCDS, następnie bezpieczniki do sprawdzenia, być może awarii uległ moduł obudowy kierownicy, do którego podłączone są obie manetki



niwers12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 21:32

Niedziałające kierunkowskazy, wycieraczki i klakson.

Post autor: niwers12 » pt kwie 13, 2012 19:57

Stawiam na bezpiecznik. Kiedyś miałem podobny problem tylko że w audi 80. Pod jednym bezpiecznikiem były kierunki, wentylator chłodnicy i wycieraczki.Po wymianie bezpiecznika problem zniknął.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości