xenon nie raz nie załacza

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sokol27je
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 18:50

xenon nie raz nie załacza

Post autor: sokol27je » wt kwie 10, 2012 17:16

witam, mam problem z ksenonem pasażera, sprawa wygląda tak ze nie raz się nie włącza za pierwszy razem, działa dosc chaotycznie nie raz dziala pare dni potem znowu nie chce załapać potem znowu pare dni lapie za pierwszym razem. Lampy sa lekko uszkodzone mianowicie ten czarny dekielek zarówke ma ulamane 2 zatrzaski z 3 wiec ledwo co siedzi i bez problemu sie tam dostaje powietrze, i konstrukcja na której siedzi przetwornica jest lekko pęknięta. Jak myślicie może dlatego tak sie dziać? ...jak myślicie o co chodzi


Obrazek

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony czw kwie 12, 2012 00:22 przez sokol27je, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

xsenon nie raz nie załacza

Post autor: skaktus » wt kwie 10, 2012 18:36

Po pierwsze xenon a nie xsenon.

Po 2 - jaki palnik ? Jak chińczyk to "one tak mają" jak są wadliwe.

Po 3 - może być uszkodzona albo przetwornica albo palnik - trzeba sprawdzić przekładając z drugiej lampy.

Po 4 - na jaki kolor świeci palnik po rozgrzaniu - jak na różowo to jego koniec jest już bliski.



sokol27je
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 18:50

xsenon nie raz nie załacza

Post autor: sokol27je » wt kwie 10, 2012 23:19

1 spoko
2 nie wiem ja nie kupowałem można to sprawdzić jakoś?(ja myślę ze orgi)
3
4 świeca normalnie jasny niebieski czysta biel coś w tym stylu...
pytanie było czy uszkodzenia lampy maja wpływa na to ze sie nie raz potrafi nie załaczyc?

Poza tym mam pytanie czy można odpalać xenon bez włączonego silnika? ...zauważyłem ze z włączonym silnika włączają się lepiej xenony a na wyłączonym gorzej(może i przypadek)



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

xsenon nie raz nie załacza

Post autor: skaktus » śr kwie 11, 2012 12:58

Uszkodzenie lampy (dekla) nie powinno mieć wpływu na odpalanie, pod warunkiem że lampa nie jest od wewnątrz zalana.

Jak rozpoznać palniki - te najtańsze po 10 zł nie mają stalowego stelażu mocującego palnik, potem już są niby oryginalne ale też nie są - wszystko jest na WWW.

Na zapalonym silniku odpala lepiej bo jest wyższe napięcie.

Poprzekładaj palniki i sprawdzaj, wówczas wyeliminujesz palnik / przetwornicę.



sokol27je
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 18:50

xenon nie raz nie załacza

Post autor: sokol27je » sob lut 28, 2015 20:13

Witam ponownie dopiero padło na amen swiatło:) przekładałem z drugiej lampy okazało sie że to palnik nie działa(a to ciekawa sprawa bo swieci ładnie ala niebiesko, a w drugiej lampie swieci juz gorzej bliżej białego, pewnie dlatego że czesciej swiecił:) ) jaki palnik do lamp polecacie? mam orginał z r32

PS
ktoś wie do czego te dwa kabelki uciete powinny isc foto 1 i 2? czyżby ktos kombinował przedemna spryskiwacze podłaczyć, obecnie nie mam...
i do czego jest ta wtyczka na lampie foto 3 nic tam obecnie nie jest podłaczone
foto 1.jpg
foto 2.jpg
foto 3.jpg
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości