licznik manual na digital?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

andrzejwitek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob paź 29, 2011 10:17
Lokalizacja: wrocław

licznik manual na digital?

Post autor: andrzejwitek » pt kwie 06, 2012 12:54

dobrydej ;)
mam takie pytanie...mam w autku stary licznik manualny (mk3)...i urwała się sprężynka pod wskazówka ;)
nie pytajcie dlaczego ;p i troszke przeklamuje ;/
w każdym razie chce kupić nowy licznik i tu moje pytanie czy jest mozliwosc podlaczenia licznika z wyswietlaczem nie manualnego...
mój licznik jest pod kostke prubowalem podlaczc taki z wyświetlaczem to cały czas mrugał lewy kierunkowskaz ;]
czy da sie cos z tym zrobic ... czy musze szukac starego typu licznika...
pozdrawiam andrzej



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

licznik manual na digital?

Post autor: jhosef » pt kwie 06, 2012 13:42

Masz w golfie mk3 licznik mechaniczny?

Dziwne, myślałem, że były tylko elektroniczne.
Jeśli rzeczywiście miałeś mechaniczny licznik to będziesz potrzebował licznik z wyświetlaczem, impulsator do skrzyni z wiązka.
Jednak nie zdziwiłbym się jakby się okazało, że ten licznik to rzeźna i masz stosowne wiązki. Poszukaj na forum pin-out dla licznika mk3 i zobacz czy masz te piny zajęte.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

licznik manual na digital?

Post autor: skaktus » pt kwie 06, 2012 13:45

Z tego co wiem tylko Seat miał liczniki na linkę a MK3 miał tylko elektroniczne.

O wymianie licznika było już wiele napisane - można do wersji z zegarkiem dawać wersję z obrotomierzem. Dobrze aby DPN się zgadzało bo inaczej będzie przekłamywać.



andrzejwitek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob paź 29, 2011 10:17
Lokalizacja: wrocław

licznik manual na digital?

Post autor: andrzejwitek » pt kwie 06, 2012 13:52

skaktus pisze:Z tego co wiem tylko Seat miał liczniki na linkę a MK3 miał tylko elektroniczne.
na auto częściach powiedzieli mi podobnie ;] co do obrotomierza juz go mam ;)
jhosef pisze:Jednak nie zdziwiłbym się jakby się okazało, że ten licznik to rzeźna i masz stosowne wiązki. Poszukaj na forum pin-out dla licznika mk3 i zobacz czy masz te piny zajęte.
nie bardzo rozumiem...



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

licznik manual na digital?

Post autor: jhosef » pt kwie 06, 2012 15:19

Sądzę, że masz odpowiednie piny od implsatora zajete a przy skrzyni wala się wtyczka. Trzeba więc impulsator i licznik dobrany pod silnik i wyposażenie.



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

licznik manual na digital?

Post autor: Bednarus » sob kwie 07, 2012 23:42

Wydaje mi się, że tu nie chodzi o licznik na linkę, bo takie nie występowały w MK3 i żeby coś takiego zrobić to za dużo rzeźbienia. Raczej chodzi o to, że wcześniej był licznik być może nawet z Seata, gdzie ilość kilometrów naliczana jest na wyświetlaczu bębenkowym, czy jak go tam zwał, a nie na wyświetlaczu LCD. Do tego wskazówki poruszane są za pomocą cewek, a nie silniczka krokowego. Teraz andrzejwitek chce wstawić licznik od Golfa z powrotem i ma problem. Ostatnio mam na podwórku Seata Cordobę, co ma właśnie licznik producenta Motometer na cewkach i wsadziłem do niej licznik również Motometer z Golfa MK3 ale na silnikach krokowych. Po włączeniu zapłonu miałem identyczne zachowanie licznika jak opisuje andrzejwitek



andrzejwitek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob paź 29, 2011 10:17
Lokalizacja: wrocław

licznik manual na digital?

Post autor: andrzejwitek » pn kwie 09, 2012 13:26

hmy to ja teraz juz sam nie wiem ;]
tak jak pisałem wyżej od licznika nie odchodzi zadna linka jest podpinana tylko kostka od tylu...
licznik jest vdo...
Bednarus pisze:Raczej chodzi o to, że wcześniej był licznik być może nawet z Seata, gdzie ilość kilometrów naliczana jest na wyświetlaczu bębenkowym, czy jak go tam zwał, a nie na wyświetlaczu LCD
i wyglada to tak jak opisales...
Bednarus pisze:Ostatnio mam na podwórku Seata Cordobę, co ma właśnie licznik producenta Motometer na cewkach i wsadziłem do niej licznik również Motometer z Golfa MK3 ale na silnikach krokowych. Po włączeniu zapłonu miałem identyczne zachowanie licznika jak opisuje andrzejwitek
i jak sobie z tym poradziłeś??? bo jutro w końcu muszę kupić licznik a nie ukrywam ze wolal bym lcd od tych bebenkow...
jhosef pisze:Sądzę, że masz odpowiednie piny od implsatora zajete a przy skrzyni wala się wtyczka
w srzynce nie wala mi sie zadna wtyczka....



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości