Benzyna w 1.6 tdi !

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

44daro44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 24, 2012 00:01
Lokalizacja: Zachdoniopomorskie

Benzyna w 1.6 tdi !

Post autor: 44daro44 » czw kwie 05, 2012 23:07

Przez pomyłkę ojciec nalał benzyny 98 do 1,6 tdi [ auto to caddy 1,6 tdi 75 km z 2011, nie wiem czy można tu pisać również o innych autach VW, jak nie to sorry].
Przed tankowaniem było może ze 2-3 litry ON bo wskazówka całkiem opadła. Benzyny było do fula
Zanim ojciec się zorientował ujechał ok. 4 km, auto zgasło. Spuściliśmy ponad pół baku przez wężyk zasysając z baku i przez wężyk co idzie do filtra [ podłączając do niego małą elektryczną pompkę i przekręcając co jakiś czas kluczyk,[ uruchamiając przy tym pompkę w zbiorniku]. Teraz nie chce już lecieć z baku od wlewu paliwa [ nie idzie zassać przez wąż ] a od strony filtra idzie fatalnie, bo jak pompa ze zbiornika przestaje podawać to idzie powietrze i tak w kółko trzeba przekręcać stacyjkę. Auto stoi na kanale i nie zauważyłem żadnej innej możliwości spuszczenia, a wyjecie zbiornika to kupa roboty. Jak wydostać tą benzynę? Czy mogła ona zrobić już jakieś szkody w aucie ?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Benzyna w 1.6 tdi !

Post autor: Haki » czw kwie 05, 2012 23:19

Jeśli auto stanęło to podejrzewam trochę kłopotów ... i bez dobrego serwisu , ewentualnie mechanika - się nie obejdzie a i koszta mogą być spore kolego ....
Nie piszę tego złośliwie - ale niestety to już nie stare poczciwe klekoty , które przepalały wszystko (w rozsądnych ilościach oczywiście ) a system CR - jest bardzo wrażliwy na zmiany paliwa i piszę o samej ON ... a o benzynie nawet nie wspominam
Co do spuszczenia paliwa - nie wiem jak jest w Caddy - ale generalnie do zbiorników można było się dostać od strony siedzeń -- tzn pod tylną kanapą jest dojście ... ( tak przynajmniej było w starszych VW )

Fakt jest taki ,że małe są szanse na uruchomienie autka ,,, ale życzę powodzenia .. tylko po spuszczeniu benzyny = należałoby przepłukać cały układ i wyczyścić - pozbyć się pozostałości benzyny ...i oczywiście wymienić filtr


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Benzyna w 1.6 tdi !

Post autor: Qto » pt kwie 06, 2012 10:21

44daro44 pisze:Jak wydostać tą benzynę?
wyjąć pompę z baku i wtedy będzie dostęp do dokładnego spuszczenia paliwa.
44daro44 pisze:Czy mogła ona zrobić już jakieś szkody w aucie ?
myślę że nie ma co gdybać...trzeba spuścić benzynę, wyczyścić układ, wymienić filtr i spróbować odpalić...



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Benzyna w 1.6 tdi !

Post autor: Adamm » pt kwie 06, 2012 10:26

na pewno mozna otworzyc wlaz zbiornika i wyjac plywak z pompa, wtedy da rade zlac paliwo do sucha


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

44daro44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 24, 2012 00:01
Lokalizacja: Zachdoniopomorskie

Benzyna w 1.6 tdi !

Post autor: 44daro44 » pt kwie 06, 2012 23:03

Juz sobie poradzilismy, filter oczyszczony, benzyna spuszczona, caddy póki co smiga normalnie. Dzięki za odpowiedzi :)



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Benzyna w 1.6 tdi !

Post autor: Piasek » sob kwie 07, 2012 23:07

Mniejszym złem dla diesla jest praktycznie czysta benzyna (bo po chwili zgaśnie) aniżeli jazda na mieszance iluś tam litrów (30% i więcej) benzyny i dolane do pełna ON aby przepalił :panna: bo przepali... ale po tym silnik jest do wyrzucenia. Aczkolwiek oba stany jak najbardziej niewskazane. Kolega tak 2.5TDI załatwił pod Hanoverem. Nim się pokapował wlał 23 litry benzyny w zbiornik i ... dotankowął do pełna prawie 50 litrów ON. Jak wrócił do domu to T4-ka już dymiła na niebiesko i zesłabła niebywale. Po rozbiórce silnika nie było czego naprawiać: dziury powypalane w tłokach, poprzycierane cylindry, denka zaworowe aż niebieskie a gniazda zaworowe miały w niektórych miejscach takie dziury powypalane że niemal zapałkę by przepchnął. :rozpacz:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
markim321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: czw cze 25, 2009 18:37
Lokalizacja: New Dzikow

Benzyna w 1.6 tdi !

Post autor: markim321 » ndz kwie 08, 2012 12:56

UUU szkoda T4-ki tym bardziej że motorownia 2.5 TDi to najwierniejszy z gatunku niezniszczalnych 5-cylindrowy wół roboczy do nabijania km.


viewtopic.php?f=88&t=351270" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 136 gości