dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Matifcb » wt kwie 03, 2012 01:28

swoja droga chyba glosniki maja kolor fioletowy bialy i zielony szary wiec sa na kostce brazowej http://www.alleshop.pl/data/gfx/picture ... 9461_1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
ja mam wyciagnac pin 5 z czarnej kosteczki mysle


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Qto » wt kwie 03, 2012 01:36

dobrze myślisz



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Matifcb » wt kwie 03, 2012 01:49

Obrazek

jutro wyciagne kabelek tam gdzie zaznaczylem okleje tasma i sprawdze czy radio zadziala.

a co sadzisz o jakis mostkach i zamianach miejscami kabelki ? bo gdzies taka info czytalem tez ? cos kojarze ze chyba 4 z 7 kabelki


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Qto » wt kwie 03, 2012 10:42

4 i 7 to się zamienia jak radio gubi pamięć po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki -po to pytałem w jakich sytuacjach radio się resetuje :bajer:



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Matifcb » wt kwie 03, 2012 23:17

szyba sie naprawila i juz sie otwiera - nic nie zrobilem, moze cos z kabelkami nie styka nieraz i w przyszlosci bede raz miec problem a raz nie.

co do radio to musze sprawdzic zeby nie wyrywac kabla z pinu jak sie okaze ze musze pozamieniac.rozumiem ze jak wyciagne sam kluczyk i radio sie zresetuje to zamiana a jak wyciagne i bedzie ok ale za to wyciagne i zamkne auto i bedzie reset radio to wyrywam 5 ?


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Qto » wt kwie 03, 2012 23:21

Matifcb pisze:rozumiem ze jak wyciagne sam kluczyk i radio sie zresetuje to zamiana a jak wyciagne i bedzie ok ale za to wyciagne i zamkne auto i bedzie reset radio to wyrywam 5 ?
tak



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Matifcb » wt kwie 03, 2012 23:39

dzis kompletnie nie mialem czasu sprawdzic bezpiecznika 41 od zapalniczki ale zauwazylem ze oswietlenie zapalniczki dziala (obwodka swieci i jakas lampeczka po boku lewym zapalniczki) czy to eliminuje problem z bezpiecznikiem czy za to oswietlenie odpowiedzialny jest inny bezpiecznik?

jakbym nie widzial czy bezpiecznik jest zepsuty ile A ma ten bezpiecznik od zqpalniczki ? mam pare bezpiecznikow moze wymienie jakby co i bede wiedziec na 100% czy to on.

czy takie np oswietlenie on nawiewow ktore mi nie swieci moze byc spowodowane np przepaleniem sie bezpiecznika ? wiadomo ze instrukcje na forum pokazuja jak wymienic zarowke ale moze to bezpiecznik jakis ?

pozdro


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Qto » śr kwie 04, 2012 00:06

Matifcb pisze:zauwazylem ze oswietlenie zapalniczki dziala (obwodka swieci i jakas lampeczka po boku lewym zapalniczki) czy to eliminuje problem z bezpiecznikiem czy za to oswietlenie odpowiedzialny jest inny bezpiecznik?
od podświetlenia jest inny bezpiecznik
Matifcb pisze:ile A ma ten bezpiecznik od zqpalniczki ?
15A
Matifcb pisze:czy takie np oswietlenie on nawiewow ktore mi nie swieci moze byc spowodowane np przepaleniem sie bezpiecznika ?
nie

Zacznij używać wyszukiwarki albo googli...na większość zadawanych pytań odpowiedź znajdziesz w 5s :bajer:



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Matifcb » śr kwie 04, 2012 11:08

Qto pisze:
Matifcb pisze:rozumiem ze jak wyciagne sam kluczyk i radio sie zresetuje to zamiana a jak wyciagne i bedzie ok ale za to wyciagne i zamkne auto i bedzie reset radio to wyrywam 5 ?
tak
czemu ja sie oszukiwalem ze bedzie prosto:

wyciagam kluczyk i odrazu wkladam radio pamieta. Ale jak wyciagne i poczekam troche dluzej (w sensie wiecej czasu) radio juz ma ustawienia fabryczne czyli sie resetuje. Nawet nie probowalem z centralnym zamkiem skoro resetuje sie po dluzszym czasie ( no nie wiem okolo jakies kilkanascie sekund napewno). Probowalem wkladac i wykladac kluczyk w dosc krotkich okresach czasu i radio pamietalo, ale jak poczekalem troche dluzej to chyba w ponad 90% sie resetowalo..


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Qto » śr kwie 04, 2012 11:37

spróbuj zamienić 4 z 7...przejściówka przy radiu powinna mieć przystosowane do tego złączki...i wystarczy tylko je zamienić (kable często są koloru żółtego i czerwonego)



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Matifcb » śr kwie 04, 2012 12:03

czyli jakos lekko wyciagnac kabelek z "gniazda" i wcisnac 7 do 4 a 4 do 7 ?


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Qto » śr kwie 04, 2012 12:14

zamienić 4 z 7...a jak to zrobisz to Twój wybór. Można przełożyć w kostce (nie jest łatwo), można zamienić kabelki na przejściówce (jeżeli ta daje taką możliwość)...można przeciąć obydwa kabelki i złączyć odwrotnie...



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Matifcb » śr kwie 04, 2012 12:33

chyba odlacze sobie ta przejsciowke ktora laczy instalcje auta z radiem i zrobie to na spokojnie w domu. Tylko boje sie ze nie znajde pozniej kabla bo one sa tam mocno z tylu ledwo mi wystaje ta czesc przejsciowki ktora idzie do radio.. chyba przetne je poprostu i zlutuje naprzemian.


Bayern ist Meister

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Matifcb » śr kwie 04, 2012 13:26

zapalniczka naprawiona. bezpiecznik tak jak mowiles 41 padl.

apropo radio: kable sa zbyt krotkie wyglada to miej wiecej tak :

nie moge dojsc do 2 koncowki przejsciowki zeby ja odlaczyc bo jej nie widac chowa sie po lewej stronie gdzies. Jedna kostka koloru ciemnopomaranczowego ma kabelkow 8 a kostka czarna ma tylko 7. U mnie jest kostka ktora nie ma wyraznych kolorow kablekow od zasilania i od glosnikow dlatego musze dobrze ocenic za ktora kosteczke sie zabrac ( i w ogole jak sie zabrac zeby ja odlaczyc:) ) i teraz moje pytanie bo lutowanie w aucie nie ma szans przecinanie kabelkow nie da rady w takich warunkach msuze jakos dostac sie do tej koncowki ktorej nie widze tam schowanej po lewej stronie.

http://imageshack.us/g/521/zdjcie0334p.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;

tu zamiescilem zdjecia z telefonu (lepszego aparatu nie mam) czy mozna zdjec ta obudowe na zdjeciu 4 kolo prawej str kierownicy ? mysle ze za nia jest wlasnie dojscie do tej koncowki. Obstawiam ze chodzi o czarna kosteczke i kabelek zolto-czerwony i kabelek bialo-czerwony. zdjecie nr 2 z 7 kabelkami.


inna sprawa to wymiana przelacznika - fotka 5 ulamana czesc. Jak to zdjac bo probowalem nozykiem wejsc tam w ta czarna czesc naokolo klamki i przelacznika i rzaden zatrzask nic nie klikalo nic nie puszczalo.


Bayern ist Meister

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości