Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Wszystko co związane z pielęgnacją lakieru i wnętrza naszych pojazdów.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ODPOWIEDZ
TASIOR VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 19, 2011 20:27
Lokalizacja: PIŃCZÓW

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: TASIOR VW » pn kwie 02, 2012 19:55

witam.Czy niżej wyróżnione produkty bedą dobrze dobrane do lekkich rys i kolistych zarysowan na czarnym perłowym lakierze w golfie IV
-szampon Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner
-glinka ValetPRO Yellow Poly Clay Bar 100g
-ScratchX 2.0
-Ultimate Compound
-Gold Class Carnauba Plus Premium Paste Wax
-Collinite 476
-CAR PRO IRONX

Prosze o ocene które kupić a których nie



keczup
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 22:48

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: keczup » pn kwie 02, 2012 20:22

Witam
moje auto http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=90&t=440117" onclick="window.open(this.href);return false;
To będzie mój pierwszy poważniejszy zakup środków do pielęgnacji samochodu, kupiłem golfa jakieś pół roku temu właściciel przed sprzedażą polerował go mechanicznie ja przed zimą ręcznie go pastowałem jakimś woskiem ze sklepu motoryzacyjnego pod kolor niebieski ;] efekt był ale na krótko teraz proszę o pomoc naczytałem się na forum troszkę + youtube glinkowanie itd.
1 zaczynam od umycia samochodu mam szampon który dobrze się spisuje
2 później glinkowanie VALETpro YELLOW CLAY BAR 100G - na ile cyklów mi wystarczy 100g ?
3 MEGUIARS QUIK DETAILER
4. MEGUIARS ULTIMATE COMPOUND - potrzebne będzie ?
5 wosk colli 476 czy MEGUIARS PROFESSIONAL PASTE WAX 16 ?
6. środek do felg alu ? są nowe więc nie chce ich zapuścić + konserwacja opon tutaj też proszę podajcie co się nadaje opony nowe

jest czegoś za dużo czy mało ?. Auto głównie zadbane nie jest zapuszczone przy zawiasach itd ale widziałem pędzelkowanie innych użytkowników jakie środki do tego wykorzystuje np po otwarciu bagażnika progi ?
do nakładani i czyszczenia samochodu zakupie polecane przez innych mikrofibry czy aplikatory
Czekam na opinie użytkowników



Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: miko » pn kwie 02, 2012 22:38

TASIOR VW pisze: -szampon Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner
-glinka ValetPRO Yellow Poly Clay Bar 100g
-CAR PRO IRONX
-Ultimate Compound
-Collinite 476
-ScratchX 2.0 i Gold Class Carnauba Plus Premium Paste Wax wg mnie niepotrzebny wydatek. Zestaw jak wyżej w zupełności wystarczy, jeśli jeszcze coś mogę doradzić to zamiast tych dwóch kup jakiś Tar remover do usunięcia smoły chyba że low budżet to benzyna ekstrakcyjna i jakiś siuwax do opon :)

keczup,
1. OK
2. mi 50g spokojnie wystarczy na dwa razy, ważne jest by przed glinkowaniem dobrze przygotować auto tj. oprócz dokładnego umycia usunąć smołę tar removerem lub benzyną ekstrakcyjną
3. OK
4. UC usuniesz powierzchowne rysy i zmatowienia lakieru jednak trochę trzeba się natrzeć ale jeśli ma być przynajmniej znoście to pozycja must be
5. #16 praktycznie nie do zdobycia bo Megs już jej nie produkuje chyba że znajdziesz w shinerama albo amazon, ja colli nie lubię - ciężko się nakłada, ciężko poleruje, trzeba uważać na plastiki bo zostawia białe ślady :( no ale jeśli ma być coś z tych dwóch to niestety dostępne tylko Colli jeśli ma być coś innego to jaki budżet i jak często masz czas na woskowanie?
6. Jeśli ma być do codziennej pielęgnacji to Billbery Wheel Cleaner, STJARNAGLOSS WHEEL CLEANER

Wnęki drzwi myjemy APC np. Bilt Hamber Surfex HD APC


Obrazek

TASIOR VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 19, 2011 20:27
Lokalizacja: PIŃCZÓW

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: TASIOR VW » pn kwie 02, 2012 23:18

A polerowanie systemem 3m dobry wybór na czarny lakier nie zostaną hologramy?



Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: miko » pn kwie 02, 2012 23:30

TASIOR VW pisze:A polerowanie systemem 3m dobry wybór na czarny lakier nie zostaną hologramy?
Z 3M jest tak, że posiadają rozpadające się cząsteczki ścierne i trzeba mieć wprawę, żeby dobrze zrobić korektę.
Ja osobiście używam past Scholl :bajer: ale Menzerna również zbiera bardzo dobre opinie.


Obrazek

TASIOR VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 19, 2011 20:27
Lokalizacja: PIŃCZÓW

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: TASIOR VW » wt kwie 03, 2012 08:08

Tylko właśnie jest jeden problem chce kupić np.Zestaw Menzerna tylko kto mi doradzi jakie kupić pasty i jakie pady



Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: miko » wt kwie 03, 2012 08:28

TASIOR VW pisze:jakie kupić pasty
Jeśli w grę wchodzi Menzerna to na początek FG500 a na wykończenie FF3000 lub SF4000
TASIOR VW pisze:jakie pady
Pady mogę polecić Urbana (pomarańczowy, czarny)i Flexipads (pomarańczowy, żółty), W nawiasach podałem jakich ja używam, ale dobór twardości zależy od stopnia korekty lakieru i oczywiście osobistych preferencji polerującego :D


Obrazek

TASIOR VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 19, 2011 20:27
Lokalizacja: PIŃCZÓW

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: TASIOR VW » wt kwie 03, 2012 08:42

a ten zestaw dobry na początek??
http://showcarshine.pl/876-menzerna-zes ... -pack.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: miko » wt kwie 03, 2012 10:57

TASIOR VW, zestaw wg mnie taki sobie po pierwsze tak jak pisałem wcześniej w dwóch krokach FG + FF jesteś w stanie uzyskać bardzo dobry rezultat i trzecia pasta ci zwyczajnie nie potrzebna tak samo z padami. A tak nawiasem biały Flexi jest tak twardy że po jednym przejeździe u mnie poleciał do kosza :D wg mnie to hardcore :) No ale wybór należy do Ciebie, kupuj, testuj - może Tobie będzie się lepiej na nim pracowało. A może po prostu poczekamy na opinie innych, którzy mieli do czynienia z Menzerną i Flexi ;)
PS. Jaką masz maszynę jeśli mogę wiedzieć?


Obrazek

TASIOR VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 19, 2011 20:27
Lokalizacja: PIŃCZÓW

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: TASIOR VW » wt kwie 03, 2012 11:13

Polerkę mam taką: http://www.nuair.pl/index.php?strona=ne ... .html#prod" onclick="window.open(this.href);return false;

a jakie pady to tych dwóch past kupić



Awatar użytkownika
miko
black point
black point
Posty: 1408
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 13:12
Lokalizacja: Poznań/Dąbrówka
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: miko » wt kwie 03, 2012 15:07

TASIOR VW pisze:a jakie pady to tych dwóch past kupić
Pisałem przecież na poprzedniej stronie :panna:


Obrazek

Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: PELE » wt kwie 03, 2012 15:09

PANOWIE KOŃCZYMY Z ŻARTAMI, ALBO CZYTAMY ZE ZROZUMIENIEM, WERTUJEMY TEMAT W KTÓRYM JEST NAPRAWDĘ DUŻO INFO ALBO PRZESTAJEMY SIĘ SZCZYPAĆ!



Awatar użytkownika
bartosh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz cze 15, 2008 00:19
Lokalizacja: SRB- Czerwionka-Leszczyny

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: bartosh » sob kwie 14, 2012 11:39

Witam,

Skompletowałem sobie zestaw z waszych poprzednich postów, tylko mam problem co użyć po Meguiars UC? Myślałem nad AUTOGLYM ULTRA DEEP SHINE? Preparat chciałbym zastosować na dwóch samochodach i problem jest taki, że jeden jest czarny a drugi srebrny i np POORBOY'S WORLD BLACK HOLE Będzie dobry tylko na czarnym, a jak się sprawdzi na srebrnym lakierze?
Pozdrawiam



dupcia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw lut 05, 2009 18:17
Lokalizacja: Psary

Pomoc przy kompletowaniu zestawów.

Post autor: dupcia » ndz kwie 15, 2012 22:36

Witam. Przewertowałem cały temat i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. A mianowicie czy moge użyć glinki VALETpro YELLOW CLAY BAR rownież na felgi aluminiowe i tak samo wosku czy tylko na lakier sie nadaje?
pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Detailing”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości