światła do jazdy dziennej "w długich"

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gornik15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 04, 2011 20:51
Lokalizacja: KL

światła do jazdy dziennej "w długich"

Post autor: gornik15 » sob mar 31, 2012 23:33

Witam, czy ktoś z kolegów spotkał się z drl "w długich" w golfie V - tak jak są teraz w mk6? Czy wogóle występowało to w mk5 - może w wersji USA? Jak to podłączyć żeby było "porządnie" to zrobione?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

światła do jazdy dziennej "w długich"

Post autor: doggie » sob mar 31, 2012 23:38

oczywiście że się spotkałem, wiem nawet jak to można zakodować :D tylko trzeba mieć 30 bytowy sterownik bordnetz

ps. mam nadzieję że wiesz że to nielegalny mod



gornik15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 04, 2011 20:51
Lokalizacja: KL

światła do jazdy dziennej "w długich"

Post autor: gornik15 » ndz kwie 01, 2012 00:09

:grin: Ale wszystko po zakodowaniudziała ok? tzn czy świecą trochę słabiej niż długie? asterownik to nie wiem jaki mam - jeśli mam halogeny to sterownik jest ok? 30 bitowy?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

światła do jazdy dziennej "w długich"

Post autor: skaktus » ndz kwie 01, 2012 00:21

Albo robisz "ori" wersję skandynawską czyli aktywujesz funkcję w kompie, albo kupujesz sterownik z allegro który sygnałem PWM steruje żarówkami i po zapłonie ustawia długie na około 30 %. Ogólnie pod względem estetyki świeci to wręcz na pomarańczowo i oszczędności prądowych w porównaniu do oświetlenia diodowego nie ma żadnych.



gornik15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 04, 2011 20:51
Lokalizacja: KL

światła do jazdy dziennej "w długich"

Post autor: gornik15 » ndz kwie 01, 2012 00:28

No wlaśnie o taki sterownik mi chodzi, nie myślałem o oszczędzaniu prądu tylko - ot o takim bajerze - żeby to wyglądało jak ori. czego dokładnie szykać na allegro? jak wygląda ten sterownik? pzdr i dzięki koledzy za odpowiedzi.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: światła do jazdy dziennej "w długich"

Post autor: Haki » ndz kwie 01, 2012 00:39

gornik15 pisze:No wlaśnie o taki sterownik mi chodzi, nie myślałem o oszczędzaniu prądu tylko - ot o takim bajerze - żeby to wyglądało jak ori. czego dokładnie szykać na allegro? jak wygląda ten sterownik? pzdr i dzięki koledzy za odpowiedzi.

http://allegro.pl/show_item.php?item=21 ... d00be2ff62" onclick="window.open(this.href);return false; :bajer: tego kolega szuka


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Re: światła do jazdy dziennej "w długich"

Post autor: Pablo Corrado » ndz kwie 01, 2012 12:02

doggie pisze:oczywiście że się spotkałem, wiem nawet jak to można zakodować :D tylko trzeba mieć 30 bytowy sterownik bordnetz

ps. mam nadzieję że wiesz że to nielegalny mod
Przecież tutaj Ci kolega wszystko napisał., to po co wyważać otwarte drzwi i podłączać jakieś druciarstwo z Allegro ?;-)

Wersję sterownika sprawdzisz podłączając VCDS, przeciwmgielne możesz mieć też przy niższym bordzie, więc tym się nie sugeruj.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: światła do jazdy dziennej "w długich"

Post autor: doggie » ndz kwie 01, 2012 13:13

skaktus pisze: albo kupujesz sterownik z allegro który sygnałem

z allegro to mozna kupić co najwyżej oryginalny 30 bytowy sterownik bordnetz i nic innego,



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

światła do jazdy dziennej "w długich"

Post autor: wesol » ndz kwie 01, 2012 17:59

Napewno ni ebedzie to zgodne z prawem taka przerobkabo watpie by na lampie byla homologacja na takie przerobki oswietlenia. Na allegro mozna kupic wiele rzeczy. Widzialem nie raz na drodze auta z taka przerobka i mimo ze niby slabiej swieca te zarowki to jednak wali to do gory tym swiatlem i raczej nie jest to zgodne z prawem. W razie kolizji czy wypadku to jak sie ktos dopatrzy tego to bedzie twoja wina tak jak jest wina tego co jest pod wplywem alkoholu co by nie było.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

wmb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 22:00

Re: światła do jazdy dziennej "w długich"

Post autor: wmb » ndz kwie 01, 2012 20:27

Witam
doggie pisze:oczywiście że się spotkałem, wiem nawet jak to można zakodować :D tylko trzeba mieć 30 bytowy sterownik bordnetz

ps. mam nadzieję że wiesz że to nielegalny mod
Podpowiedz jak to można zakodować (mam 30 bajtowy sterownik bordnetz BCM).
Miałem tak poprzednio w Hondzie przez trzy lata tyle, że zrobione na Atmelu - PWM 50 %



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

światła do jazdy dziennej "w długich"

Post autor: ssarna1 » ndz kwie 01, 2012 21:04

Z ciekawości, jak to jest w mkVI że takie "dzienne" nie ślepią?


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

światła do jazdy dziennej "w długich"

Post autor: Pablo Corrado » ndz kwie 01, 2012 23:17

Pewnie i oślepiają, to i tak w PL nie jest legalne ;-)
Po prostu w sterowniku Bordnetz, można funkcje świateł dziennych przekierować na "prawie dowolne" lampki.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
Ermac20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pt paź 21, 2011 10:52
Lokalizacja: Lubin

światła do jazdy dziennej "w długich"

Post autor: Ermac20 » pn kwie 02, 2012 09:08

tak poza tematem kolego wesol niestety mylisz sie w swojej ocenie dotyczacej z gory zalozonej winy nietrzezwego kierowcy ktory bral udzial w zdarzeniu drogowym. To ogolna bujda. Jesli taka sytuacja ma miejsce a zdarzenie nastapilo z winy innego uczestnika, nietrzezwy kierowca rozliczany jest tylko i wylacznie za to ze prowadzil po pijaku i co wazne firma ubezpieczeniowa sprawcy zdarzenia wyplaci temu pijanemu odszkodowanie. Tak samo jak w przypadku nieprawdidlowego stanu technicznego pojazdu. To tak na marginesie zeby wyprowadzic wiekszosc osob z bledu bo u nas w kraju panuje takie ogolne pojecie o tych sytuacjach a tak naprawde jest zupelnie inaczej...skad wiem? bo pracuje w ruchu drogowym wiec wiem. A co do zalozyciela tematu to... kazda lampa ma oznaczenie do jakiego celu winna byc wykorzystana, wiec przy pierwszej lepszej kontroli przez ruch drogowy, bardziej obyty policjant sprawdzi ze cos jest nie tak, zabierze ci dowod rejestracyjny i moze nalozyc mandat do 500zł za to ze masz "niesprawne oswietlenie zewnetrzne" i jak bedzie zlosliwy to jeszcze dodatkowo za to ze jezdzisz na swiatlach drogowych oslepiajac innych uzytkownikow drog. A jak to sprawdzi? Wystarczy ze stanie przed autem i bedzie kazal ci wlaczac po kolei kazde swiatlo zaczynajac od pozycyjnych, mijania i drogowych.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: światła do jazdy dziennej "w długich"

Post autor: skaktus » pn kwie 02, 2012 10:19

doggie pisze:
skaktus pisze: albo kupujesz sterownik z allegro który sygnałem

z allegro to mozna kupić co najwyżej oryginalny 30 bytowy sterownik bordnetz i nic innego,

Napisałem co można kupić i na allegro można również kupić sterownik PWM do świateł długich. Wiele osób boi się grzebania w kompie i wybiera pośrednie rozwiązania.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości