Wymiana błotnika, uzywka czy zamiennik?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Fryzur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob mar 10, 2012 19:26

Wymiana błotnika, uzywka czy zamiennik?

Post autor: Fryzur » pt mar 16, 2012 00:29

W swoim MK 3 mam zamontowane obecnie zamienniki ogólnie spasowane są nieźle i był bym zadowolony gdyby lakiernik nie spaprał roboty ale wiadomo oryginał to oryginał jest dużo lepszy jakościowo :-)



Zaszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt sty 18, 2011 17:37

Re: Wymiana błotnika, uzywka czy zamiennik?

Post autor: Zaszka » czw mar 22, 2012 12:13

ja mam zamontowanego klokkerholma, wygląda to tak - ], i jestem bardzo zadowolony, mogę polecić, ale to słysząłem rzeczywiście ze z zamiennikami bywa róznie, u mnie na szczescie spasowal perfekt



kuuubatg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 20:59

Wymiana błotnika, uzywka czy zamiennik?

Post autor: kuuubatg » sob mar 24, 2012 10:19

Rok temu mialem wymieniany błotnik i miałem ten sam dylemat. Za ori-używką przemawiało brak problemów z dopasowaniem, ale z drugiej strony nigdy nie wiesz co z nim działo się wcześniej. Zdecydowałem się na wysokiej jakości zamiennik, blacharz (mój dobry znajomy) trochę sie trudził, żeby go spasować, ale w końcu ponaciągał tak, że wszystko idealnie pasowało. Wszystko zależy od blacharza, jeżeli jest dobry fachowiec to wszystko dobrze dopasuje (to on zamawiał zamiennik). Całą zime przejezdziłem i nic sie z lakierem nie dzieje.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14203
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Wymiana błotnika, uzywka czy zamiennik?

Post autor: Michał_1977 » sob mar 24, 2012 22:52

kuuubatg pisze:blacharz (mój dobry znajomy) trochę sie trudził, żeby go spasować, ale w końcu ponaciągał
Czym go naciągał? Traktorem? :bajer:
Jak wyjdzie nierówna szczelina między maską,a błotnikiem,czyli na końcach wąska,a na środku jama,to co zrobi? Maskę naciągnie,czy błotnik wgniecie? :helm:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

kuuubatg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 20:59

Wymiana błotnika, uzywka czy zamiennik?

Post autor: kuuubatg » ndz mar 25, 2012 15:10

Jak wyjdzie Ci taka szczelina to znaczy, ze jestes idiotą i kupiłes jakiś chłam. Z moim zamiennikiem był problem, ponieważ szczelina maski przy szybie była węższa niż przy reflektorze. Ponaginał błotnik i wszystko pasowało.



seaman1982
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: sob maja 15, 2010 12:43
Lokalizacja: Silesia

Re: Wymiana błotnika, uzywka czy zamiennik?

Post autor: seaman1982 » czw mar 29, 2012 11:59

Zauwazylem ostanio ze odchodzi mi lakier na przednim blotniku. Dokladnie to na rancie od wewnetrznej strony, do zewnatrz. Oczywyiscie rozniez pojawila sie w tym miejscu rdza. Zastanawiam sie co z tym zrobic. Myslalem zeby dac do lakiernika, aby to zrobil, ale boje sie ze po zimie czy dwoch znow cos wyjdzie. Ostatnio znalazlem taka firme co piaskuje blachy i naklada ocynk. Myslalem o czyms takim zeby w ten sposob to zabezpieczyc i dopiero na to polozyc lakier. Nie wiem jaki moze byc koszt takiej imprezy, ale czy warto, jaki moze byc tego efekt?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14203
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Wymiana błotnika, uzywka czy zamiennik?

Post autor: Michał_1977 » ndz kwie 01, 2012 09:17

kuuubatg pisze:Jak wyjdzie Ci taka szczelina to znaczy, ze jestes idiotą i kupiłes jakiś chłam
Kolego,wyhamuj troszkę! :chytry:
kuuubatg pisze:Z moim zamiennikiem był problem, ponieważ szczelina maski przy szybie była węższa niż przy reflektorze
Czyli co? Twój blacharz jest idiotą?


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
xlsss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 487
Rejestracja: czw gru 18, 2008 17:03
Lokalizacja: Opole/Wróblowice
Auto: MK3
Silnik: AAZ
Kontakt:

Wymiana błotnika, uzywka czy zamiennik?

Post autor: xlsss » sob kwie 07, 2012 11:39

Teraz to już ja mam dylemat, na allegro aż roi się od zamienników z podkładami, klarami gotowymi do malowania - ceny od 70 do 120 zł. Nie wiem jak w mk4, ale chyba nie będe ryzykował z kupnem ori używki do mk3 :panna:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości