Trzeszcące słupki MK4

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sebo89elcMK4ajm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: śr paź 12, 2011 11:11
Lokalizacja: (łódzkie)

Trzeszcące słupki MK4

Post autor: sebo89elcMK4ajm » pt mar 30, 2012 10:12

Witam!
Potrzebuje zdjąć całą tapicerke na środkowych słupkach ( tych pomiedzy przednimi a tylnymi drzwiami) w golfie IV bo strasznie mi trzeszczy na dołkach i muszę cos tam wymodzic zeby to wyciszyć, ale nie wiem jak zdjąć tą tapicerke. Może ktoś z Was juz to robił i wie jak to zdemontowac i na co uwazać? Może ma ktos jakis sprawdzony sposób na wyciszenie tych słupków zeby tak nie trzeszczały? szukalem na forum porady odnośnie tego ale nic konkretnego o golfie IV nie zalazłem.
Proszę o pomoc i z góry dziękuje.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Trzeszcące słupki MK4

Post autor: Qto » pt mar 30, 2012 21:40

słupki są wciskane...mały płaski śrubokręt i wyczepiasz spod uszczelki zaczynając od góry (powiedzmy od strony drzwi kierowcy)...drzwi jedne i drugie otwarte...i jak wyciągniesz całą długość słupka spod uszczelki to druga strona sama wyjdzie...później tylko delikatnie słupek do góry.



Awatar użytkownika
dr.house
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

Trzeszcące słupki MK4

Post autor: dr.house » pt mar 30, 2012 22:14

Moze to co napisze pomoze, bo sam kiedys myslalem ze slupki trzeszcza, a tak naprawde okazalo sie ze drzwi opadly i tapicerka drzwi ocierala o tapicerke slupkow, wystarczyla regulacja wysokosci tego bolca w karoserii ktorego po zakmknieciu drzwi sie trzymaja i przeszlo jak reka odjal


Było:
Golf MK4 1.4 16V AKQ ->SWAP-> 1.8 20V AGN
Jest:
Audi A6 2.4 V6 Quattro ARJ

sebo89elcMK4ajm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: śr paź 12, 2011 11:11
Lokalizacja: (łódzkie)

Re: Trzeszcące słupki MK4

Post autor: sebo89elcMK4ajm » sob mar 31, 2012 10:11

ale mi trzeszczą na obydwu slupkach to troche mało podobne zeby i drzwi pasazera sie opuciły...



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Trzeszcące słupki MK4

Post autor: guziolek » sob mar 31, 2012 13:12

Jak ci ktoś doradza to twierdzisz, że to nie to, więc najlepiej szukaj sam. Skoro u niego tak było to najpierw sprawdź jak jest u ciebie, a dopiero potem pisz czy pomogło czy nie. Nikt tu wróżką nie jest i nie napisze ze 100% pewnością co dolega twojemu autu. Trzeba zgadywać i eliminować po kolei możliwości.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości