Naprawa podłogi Golf IV - zaślepki

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

azq1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw gru 23, 2010 16:21

Naprawa podłogi Golf IV - zaślepki

Post autor: azq1 » pn mar 26, 2012 14:56

Witam,

chciałbym naprawić uszkodzenia takie jak na zdjęciach.

Zakupiłem nowe zaślepki, ale jak zabezpieczyć miejsca gdzie wyszła rdza. Jakieś dobre rady? Obrazek Obrazek

Z góry dziękuję.

nr zaślepki to : N 102 266 01 TRW
Ostatnio zmieniony pn kwie 23, 2012 12:16 przez azq1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Naprawa podłogi Golf IV - zaślepki

Post autor: italiano_83 » pn mar 26, 2012 18:52

Oczyścić i zabezpieczyć farba antykorozyjną, dodatkowo można użyć preparatu do konserwacji podwozia, dostępny w każdym motoryzacyjnym sklepie/markecie i gotowe.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
matthew152
Miota mną jak szatan!!
Miota mną jak szatan!!
Posty: 276
Rejestracja: śr lip 27, 2011 21:18
Lokalizacja: Kluczewsko/TLW

Naprawa podłogi Golf IV - zaślepki

Post autor: matthew152 » pn mar 26, 2012 23:57

hm wszycy maja ten sam problem :grin: ja sobie w passacie wyciolem wspawalem i bez zaslepek mam spokuj nie lapie juz korozja :helm:



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Naprawa podłogi Golf IV - zaślepki

Post autor: Lu4Ke » czw mar 29, 2012 19:58

jak te zaslepki sie nazywaja bo chcialem sobie je dokupic w ASO albo na allegro



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Re: Naprawa podłogi Golf IV - zaślepki

Post autor: stonefree » sob wrz 21, 2013 21:47

A ja odświeżę, ale z innej beczki pytanie. Spadła mi rurka od szybra i nalało mi z tyłu na podłogę, więc wyrwałem te zaślepki i golf stoi na podjeździe i wykapuje z niego woda. Macie pomysł jak wysuszyć te cholerne dywaniki bez rozbierania samochodu?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14207
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Naprawa podłogi Golf IV - zaślepki

Post autor: Michał_1977 » ndz wrz 22, 2013 13:32

stonefree pisze:Macie pomysł jak wysuszyć te cholerne dywaniki bez rozbierania samochodu?
Wystarczy zdjąć plastikowe listwy przy progach,unieść wykładzinę do góry i wsunąć jakieś listewki pod nią,żeby nie opadała na podłogę.Następnie farelka na jakimś stojaczku i suszymy.
Widziałem gdzieś na forum fotki,jak koleś szarą mocną taśmą przykleił rurę od odkurzacza do jednego z nawiewów,resztę pozamykał,odpalił i nagrzał auto,po czym włączył gorący nadmuch i wsuną rurę pod wykładzinę....też metoda :grin:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Naprawa podłogi Golf IV - zaślepki

Post autor: piotrek233 » ndz wrz 22, 2013 13:33

Nie. Trzeba rozbierać środek, innego wyjścia nie ma. Wygłuszenie wpija wodę jak gąbka. Radzę bardzo dokładnie wszytko wysuszyć. W przeciwnym razie będą nieprzyjemne zapachy w aucie....



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Naprawa podłogi Golf IV - zaślepki

Post autor: stonefree » ndz wrz 22, 2013 22:46

Właśnie jestem po operacji rozbierania podłogi. Woda lała mi się z tych wygłuszeń po butach jak je wyciągałem, w życiu by nie wyschły. Macie jakiś pomysł na popękaną gumę na wierzchu wygłuszenia pod dywanikiem? Może dać jakąś folię ? A może wiecie, jak w 100% zabezpieczyć się przed przyczyną powodzi - u mnie zsunął się wąż z rurki przy szyberdachu i nalało do środka przez podsufitkę. Edytuję posta i wrzucam zdjęcia winowajcy. PS. może macie pomysł, jak zamocować te wężyki żeby znowu któryś nie spadł?
ObrazekObrazek



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Naprawa podłogi Golf IV - zaślepki

Post autor: Mavrick » czw paź 03, 2013 10:42

Mozesz uzyc super gluta hmm albo zeby latwiej bylo to w przyszlosci rozlaczyc to kleju na goraco lub po prostu duct tape-a:)...kombinuj:).



cudak11480
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw paź 20, 2011 07:56
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Naprawa podłogi Golf IV - zaślepki

Post autor: cudak11480 » wt maja 12, 2015 00:42

Witam,

Podepnę się do tematu.

Ostatnio jak jechałem po wertepach dość mocno obciążonym samochodem, troszkę "zaryłem" podwoziem. Po oględzinach podwozia stwierdziłem, że oryginalnie te dwie uszczelki były jeszcze czymś "przykryte/pokryte", jakaś warstwa (tak jakby grubsza guma) zabezpieczająca (tak, że nie było tych uszczelek widać), trzymała się ledwo co, więc musiałem to oderwać (mam ten kawałek, mogę wstawić zdjęcie jak potrzeba). Po tzw. "zaryciu" zdarłem to coś z tych uszczelek i teraz mam je odkryte.

Troszkę nakręciłem, ale myślę, że jakoś zrozumiale.

Może mi ktoś napisać co zdarłem i co odkryłem ? Za co odpowiadają te uszczelki ? Są ważne ? Coś z tym trzeba robić ?

Obecnie są na swoim miejscu, ale zdarłem ww. warstwę i obecnie są odkryte.

Na zdjęciu poniżej to tak jakby to były numery 11, ale do końca nie jestem pewny. Na granicy przednich i tylnych drzwi (Golf IV).

Obrazek

Poszukałem po forum po tym jak napisałem tego posta (za co przepraszam) :)

Tak dla pewności, to o to chodzi ? LINK

To są fabryczne otwory technologiczne. Są zaślepione gumowymi korkami i pierwotnie zarem z całą podłogą przykryte masą bitumiczną od spodu. Otwory służyły fabryce do opróżnianiu karoserii po kąpielach np przy fosforowaniu (bo przecież nie wytrząsaliby całej budy;)

Niestety auta mają tendencję do gnicia w tych miejscach. Korek kiedyś może i był szczelny ale lata na gumie robią swoje. Odrdzewij, zamaluj np Brunox Epoxy plus farba podkładowa. Zaślep z np uszczelniaczem. Od spodu to samo plus masa bitumiczna.
Ostatnio zmieniony wt maja 12, 2015 07:25 przez cudak11480, łącznie zmieniany 1 raz.


Denerwowanie się to mszczenie się na własnym zdrowiu za głupotę innych

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14207
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Naprawa podłogi Golf IV - zaślepki

Post autor: Michał_1977 » wt maja 12, 2015 07:07

cudak11480 pisze:Tak dla pewności, to o to chodzi ? viewtopic.php?t=342712" onclick="window.open(this.href);return false;

To są fabryczne otwory technologiczne. Są zaślepione gumowymi korkami i pierwotnie zarem z całą podłogą przykryte masą bitumiczną od spodu. Otwory służyły fabryce do opróżnianiu karoserii po kąpielach np przy fosforowaniu (bo przecież nie wytrząsaliby całej budy;)

Niestety auta mają tendencję do gnicia w tych miejscach. Korek kiedyś może i był szczelny ale lata na gumie robią swoje. Odrdzewij, zamaluj np Brunox Epoxy plus farba podkładowa. Zaślep z np uszczelniaczem. Od spodu to samo plus masa bitumiczna.
Tak,to są technologiczne otwory,zaślepione gumą,bo przecież po kąpieli w podkładzie,tylko zaślepianie wchodzi w grą :bigok:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

cudak11480
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw paź 20, 2011 07:56
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Naprawa podłogi Golf IV - zaślepki

Post autor: cudak11480 » wt maja 12, 2015 07:47

Michał_1977 pisze:Tak,to są technologiczne otwory,zaślepione gumą,bo przecież po kąpieli w podkładzie,tylko zaślepianie wchodzi w grą :bigok:
Coś z tym robić ? "Łatać" to czymś ? Czy zostawić ?


Denerwowanie się to mszczenie się na własnym zdrowiu za głupotę innych

azq1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw gru 23, 2010 16:21

Naprawa podłogi Golf IV - zaślepki

Post autor: azq1 » wt maja 12, 2015 08:33

Do @cudak11480.

Jak zostawiłem te otwory w tak jak na zdjęciu, zamalowałem podkładem i włożyłem nowe gumy, które zakupiłem na allegro, ale po pewnym czasie wypadły. Najgorszy był problem z mokrą podłoga po deszczu.

Pozbyłem się problemu jak zaspawałem te otwory. Ranty były dosyć mocno skorodowane, ale wyczyściłem wszystko dokładnie góra/dól, wspawałem blachę, podkład+farba. Dodatkowo przejechałem to mazidłem do zabezpieczania podwozia i potem nie było już problemu, ładnie się to zlało z oryginalną powłoką zabezpieczającą podwozie.

Upierdliwe było wspawanie blachy, bo trzeba było zdemontować sporo elementów i zabezpieczyć wnętrze ale się dało.



cudak11480
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw paź 20, 2011 07:56
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Naprawa podłogi Golf IV - zaślepki

Post autor: cudak11480 » wt maja 12, 2015 11:42

ok, dzięki za odpowiedzi.

Ja pobawię się masą bitumiczną i zrobię tak jak należy :)


Denerwowanie się to mszczenie się na własnym zdrowiu za głupotę innych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości