problem z postojówkami

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: problem z postojówkami

Post autor: skaktus » śr mar 21, 2012 13:05

doggie pisze:
skaktus pisze:
21W to oczywiście model, nie moc ;)
nie może byc inaczej :D
;)

A co do postojówek - ja bym powiadomił sprzedawcę o tym co sprzedał i domagał się zwrotu kosztów napraw, a jak nie, to nawet do sądu pozwał. Sprzedawcy często wiedzą jaki chłam sprzedają.



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

problem z postojówkami

Post autor: Kris-THC » czw mar 22, 2012 11:39

21 watt mają postoje w MKV? Nieźle, po co Ci ledy? przerabiałem swego czasu temat LED w postojach i zazwyczaj po paru miesiącach (nieraz dniach) zawsze strobo się robiło itd więc wsadziłem normalne, fakt że ich złoty kolor odbiega mocno od koloru dobrych H7 ale nie ma to wpływu na radość z jazdy krótko mówiąc.


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

problem z postojówkami

Post autor: skaktus » czw mar 22, 2012 13:54

Postoje mają po 5W. Z diod tyle 21 W nie uzyskasz, dlatego że zaraz by się spaliły od wysokiej temperatury-mówię oczywiście przy takiej obudowie jak została pokazana. Odprowadzenie tylu W ciepła (w przybliżeniu) z tak małej powierzchni jest wręcz niemożliwe.

Ledy padają dlatego że kupujecie chłam robiony na odwal się. Lepiej zakupić ledy, sprawdzić napięcie w instalacji, takie potem ustawić na zasilaczu i sprawdzić jakie napięcie idzie na jednego leda, przy okazji sprawdzając prąd idący na leda. Przyjmuje się że przy zwykłych diodach 20 mA na leda to jego max możliwości, przy czym lepiej dać koło 10 mA. Wówczas dajecie odpowiedni rezystor i można śmigać na ledach ile wlezie. Bez tego długo nie pośmigacie. Ja tak robię i aktualnie śmigam na ledach nad rejestracją jakieś pół roku. Fabryczny układ jaki miałęm wcześniej na diodach parzył po kilku minutach pracy. Na diodę szło około 33 mA przy 3,6 V.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10567
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

problem z postojówkami

Post autor: doggie » czw mar 22, 2012 20:58

na poprzedniej stronie pokazywałem ledowe zamienniki żarówek 21W które są w kierunkowskazach



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

problem z postojówkami

Post autor: skaktus » pt mar 23, 2012 13:04

Pytanie do doggie - ile płaciłeś za te żarówki diodowe ? Zastanawiam się czy w ogóle warto - takie coś pracuje krótko, zero oszczędności z tego tytułu a kasy zazwyczaj idzie tyle na taką "żarówkę" że starczyło by na zwykłe żarówki do końca świata ;P



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10567
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: problem z postojówkami

Post autor: doggie » pt mar 23, 2012 20:14

skaktus pisze:Pytanie do doggie - ile płaciłeś za te żarówki diodowe ? Zastanawiam się czy w ogóle warto - takie coś pracuje krótko, zero oszczędności z tego tytułu a kasy zazwyczaj idzie tyle na taką "żarówkę" że starczyło by na zwykłe żarówki do końca świata ;P
nie chodzi mi o oszczędności ani "prądowe" ani finansowe bo za sztukę płaciłem 35 zł tylko o satysfakcjonujący mnie "ledowy" efekt światła kierunkowskazów, gdybym chciał iść twoim tokiem rozumowania to: alufelg nie zakładaj bo to nic przecież nie daje, tempomatu nie zakładaj bo ...., MFA nie zakładaj bo ......, nie chipuj silnika... itd.... :D każdy ma jakieś pasje :bigok: jeden mówi innym że coś jest bez sensu a inny robi te rzeczy i uważa je za sensowne :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości