Manualna klima przestała działać

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 407
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Manualna klima przestała działać

Post autor: liteon0 » ndz mar 18, 2012 17:09

Witam
Po wymianie nagrzewnicy pojechałem nabić czynnik. Koleś sprawdził szczelność było ok. Nabił klimę. Jako że było to pod koniec lutego, temp poniżej 5* więc nie można było przy nim uruchomić klimy. Na drugi dzień było trochę cieplej i klima się załączyła. Co prawda długo nie miałem jej włączonej, może jakieś 5 minut, ale działała. Wczoraj chcę uruchomić klimę a tu przy 15* nie działa :-( po wciśnięciu przycisku AC zapala się kontrolka ale klima nie działa, wentylator też nie działa. Sprawdziłem bezpiecznik na aku i jest ok. Czy to może być coś z elektryką czy raczej uszkodzenie mechaniczne? Proszę o pomoc


ALH + 205 + chip

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Manualna klima przestała działać

Post autor: edzio » ndz mar 18, 2012 17:27

Pewnie brak czynnika.



liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 407
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Manualna klima przestała działać

Post autor: liteon0 » ndz mar 18, 2012 17:44

Nie widać żeby w tym miejscu co rurki od klimy były rozłączane było mokro, no chyba że już wyschło... ale przed nabiciem była sprawdzana szczelność i koleś powiedział, że szczelna, więc teraz nie wiem


ALH + 205 + chip

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Manualna klima przestała działać

Post autor: grg474 » ndz mar 18, 2012 17:57

sprawdzałeś bezpiecznik 16?
jak masz vag to wejdź w błędy na sterowniku silnika


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 407
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Manualna klima przestała działać

Post autor: liteon0 » ndz mar 18, 2012 19:09

Bezpiecznik 16 ok. Jutro sprawdzę błędy


ALH + 205 + chip

liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 407
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Manualna klima przestała działać

Post autor: liteon0 » pn mar 19, 2012 16:56

Podłączyłem kompa i błędów brak.
Odkręciłem osłonę pod silnikiem, odpiąłem wtyczkę od klimy i napięcie na wtyczce wynosi 5V, niezależnie czy przycisk AC włączony czy nie... a chyba jak się włączy AC to powinno być 12V? Koledzy co teraz?


ALH + 205 + chip

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Manualna klima przestała działać

Post autor: agrala » pn mar 19, 2012 17:19

Za male cisnienie i nie wlacza kompresora. Jak wlaczasz AC to powinny tez wiatraki chodzic. Jak nie chodza to znaczy ze sterownik nie pozwala na wlaczenie kompresora.
Nacisnij wentyl od klimy i przytrzymaj z 5 sek - zobacz czy jest czynnik.



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Manualna klima przestała działać

Post autor: daniel.wwe » pn mar 19, 2012 20:16

Najprawdopodobniej brak czynnika. Tylko ciekawe jak im wyszło, że jest wszystko szczelne :bajer:


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 407
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Manualna klima przestała działać

Post autor: liteon0 » pn mar 19, 2012 20:26

Ten wentyl wcisnąć na uruchomionym silniku czy nie? Wystarczy go tylko wcisnąć i czynnik powinien się wydobywać czy trzeba przytrzymać? Bo przed chwilą wciskałem oba wentylki na wyłączonym silniku i nic się nie dzieje :-(


ALH + 205 + chip

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Manualna klima przestała działać

Post autor: guziolek » pn mar 19, 2012 21:31

agrala pisze: Nacisnij wentyl od klimy i przytrzymaj z 5 sek - zobacz czy jest czynnik.
Mało profesjonalna metoda. Jak ma ten czynnik, t go wypuści i tyle zyska, jak nie ma to się dowie, ale czy tym sposobem warto?



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Manualna klima przestała działać

Post autor: agrala » pn mar 19, 2012 21:47

guziolek pisze:
agrala pisze: Nacisnij wentyl od klimy i przytrzymaj z 5 sek - zobacz czy jest czynnik.
Mało profesjonalna metoda. Jak ma ten czynnik, t go wypuści i tyle zyska, jak nie ma to się dowie, ale czy tym sposobem warto?
Inne metoda to jechac do specjalisty.
Ja mialem pdobny problem tyle ze klimatronik. Bledow zero.
Auto po zakupie, na wiosne okazalo sie ze nie dziala klima.
Zaczalem sprawdzac po kolei i okazalo sie ze nie dzialaja wentylatory ani nie wlacza sie sprzeglo na kompresorzez. Z pomiarow wychodzilo mi ze walniety sterownik wentylatorow bo na sprzeglo dochodzilo tyle co koledze wyszlo z pomiarow. W wentylatorach pokonczyly sie szczotki. Zamowilem wentylatory, sterownik. Zalozylem wentylatory, wlaczam klime, wentylatory nie chodza. Test licznika i tu zaczely pieknie chodzic a wczesniej nie. Wiec odeslalem sterownik wentylatorow bo usnzalem ze moj jest ok.
Wczesniej wkladalem zapalke w wentyl i bylo cisnienie. Wkurzony sytuacja ze nie wiadomo co z tym g....em jest wlozylem zapalke w wentyl jeszcze raz i przytrzymalem ok 5 sekund. Cisnienie bylo ale w ciagu tych 5 sekund wylecialo to co mialo wyleciec i cisza. Okazalo sie ze czynnik nic nie bylo. NAbicie klimy i po problemie.
W cisgu 5 sekund nie ucieknie duzo czynnika a nie ma innego domowego sposobu zeby sprawdzic cisnienie. Na VAGu nie pokaze jakie jest cisnienie.
Tam jest ok 700gram czynnika i zanim to ucieknie to pare minut musi minac.
Moje zdanie takie ze brak czynnik badz uszkodzony czujnik cisnienia.



liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 407
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Manualna klima przestała działać

Post autor: liteon0 » pn mar 19, 2012 21:54

No to u mnie chyba nie ma czynnika... po naciśnięciu tego wentyla cisza (nie ma żadnego ciśnienia), chyba że na uruchomionym silniku trzeba sprawdzać? I mam rozumieć że chodzi o ten wentyl przez który nabijają klimę?


ALH + 205 + chip

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Manualna klima przestała działać

Post autor: agrala » pn mar 19, 2012 21:57

Tak, chodzi o ten wentyl co nabijali klime, czy silnik odpalony czy zgaszony nie ma znaczenia.
Jezeli nabiles wczesniej klime z tym czynnikiem UV to bedzie widac dziure, jezeli nie to 150zl w plecy.



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Manualna klima przestała działać

Post autor: iigAlisArr » pn mar 19, 2012 21:58

Obojętne czy silnik pracuje, wychodzi na to, że czynnik się ulotnił. Pytania gdzie i dlaczego... Jest też możliwość, że spieprzyli robotę.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości