Centralny zamek z pilota a z drzwi

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

manas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob mar 03, 2012 09:08
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Centralny zamek z pilota a z drzwi

Post autor: manas » pt mar 16, 2012 22:23

Witam, kupiłem Borę 1.9 TDI 2001 rocznik, pilot od początku ciężko reaguje, trzeba go bardzo mocno wciskać, szczególnie przy zamykaniu. Pilot jest firmy Challenger. Nie wiem czy to oznacza, że centralny zamek nie jest w tym samochodzie oryginalny?

Dodam, że samochód nie ma i nigdy nie miał elektrycznych szyb, więc na drzwiach kierowcy nie ma guzika ryglowania drzwi od środka, ale można to zrobić wciskając dynks na drzwiach. I wtedy dziwna sprawa, bo zamykają się wszystkie oprócz tylnych lewych. Kiedy zamykam samochód z pilota, zamykają się wszystkie! Poza tym czasem jak mocniej trzasnę drzwiami po wejściu do środka, to zamykają się wszystkie zamki oprócz tych tylnych lewych.

Czy ktoś ma pomysł co może być nie tak? Przy okazji pytanie, jak skomplikowaną operacją jest zamiana takiego kluczyka z pilotem na "scyzoryk" żeby wszystko śmigało?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Centralny zamek z pilota a z drzwi

Post autor: Haki » sob mar 17, 2012 00:43

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, teraz lepiej
Ostatnio zmieniony ndz mar 18, 2012 23:24 przez Haki, łącznie zmieniany 1 raz.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Centralny zamek z pilota a z drzwi

Post autor: Qto » sob mar 17, 2012 01:22

manas pisze:Pilot jest firmy Challenger. Nie wiem czy to oznacza, że centralny zamek nie jest w tym samochodzie oryginalny?
sam central może być oryginalny...ale nie było sterowania z pilota i ktoś dołożył centralkę (być może z alarmem)
manas pisze:Czy ktoś ma pomysł co może być nie tak?
co do problemów jakie opisujesz - poczytaj i mikrostykach i zimnych lutach
manas pisze: jak skomplikowaną operacją jest zamiana takiego kluczyka z pilotem na "scyzoryk" żeby wszystko śmigało?
pytanie jaki masz moduł komfortu (czy sterownik centralnego zamka) - chodzi o oryginalne sterowniki a nie dokładane centralki na pilota. Jak masz Vaga to łączysz się z 35 lub 46 (podajesz gdzie udało się połączyć)...i podajesz odczytany numer sterownika . Jak nie masz VAGa to dobierasz się do modułu i odczytujesz nr - jak nie wiesz gdzie jest moduł to wyszukiwarka forum podpowie (np w moich postach znajdziesz foto).



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Centralny zamek z pilota a z drzwi

Post autor: agrala » sob mar 17, 2012 10:24

Haki pisze:Kluczyk to nie problem - wystarczy kupić pastylkę na 433Mhz wsadzić w nową obudowę i zaprogramować pod IMO.
Co Ty za *#cenzura#* piszesz? O kiedy to tanspondery maja podawana czestotliwosc?



Awatar użytkownika
koOnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 14:17
Lokalizacja: Bytom

Centralny zamek z pilota a z drzwi

Post autor: koOnik » sob mar 17, 2012 10:32

Witam, to ja może się podłącze do tematu, mam zepsuty zamek w swojej "IV" i przekrecajac kluczyk by zamknąć drzwi zamykają się natomiast po powrocie kluczykiem otwierają oraz moduł otwiera szyby. Czy jedynym rozwiazaniem jest nowy zamek czy moze np wystarczy kupić jakiś nowy centralny zamek z pilotem i zrobic otwierane tylko z pilota? A moze problem lezy gdzie indziej? Posze o pomoc bo nie moge nigdzie zostawić auta:P zamek z drugiej strony natomiast działa teoretycznie dobrze, nie zacina sie, zamyka lecz zaraz po powrocie kluczykiem tez wszystko otwiera.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Centralny zamek z pilota a z drzwi

Post autor: Haki » ndz mar 18, 2012 23:15

coś źle zrozumiałem ... sorki


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości