dziwny osad na tapicerce... czym to zlikwidowac?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

becek83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr lip 06, 2011 19:24

dziwny osad na tapicerce... czym to zlikwidowac?

Post autor: becek83 » czw mar 08, 2012 16:34

witam.. w dzien zrobilo sie cieplo grzeje sloneczko wiec postanowilem wyczyscic autko... i jakie bylo moje zdziwienie gdy zobaczylem ten osad dziwny meszek na tapicerce tylnych drzwi z prawej i lewej strony.. wyszedl w obydwu naroznikach tapicerki w miejscu gdzie szyba sie chowa.. meszek wychodi od srodka... Plesn? Grzyb? pewnie tak.. musze teraz sciagnac tapicerke i wyczyscic to.. moze mial ktos podobny problem na swojej tpicerce i czym to wyczyscic?.. jest wiele srodkow na plesnie ale moga czasem wywabic kolor czego bym nie chcial a kupowac kilkanascie prod. i testowac kazdy czy nie przebarwia to mija sie z celem..



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

dziwny osad na tapicerce... czym to zlikwidowac?

Post autor: Shmatan » czw mar 08, 2012 18:56

becek83, każde mk4 ma takie - mi się wydaje że to kurz, i czyszcze go po zimie patyczkami kosmetycznymi



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

dziwny osad na tapicerce... czym to zlikwidowac?

Post autor: Haki » czw mar 08, 2012 20:29

Shmatan, Niestety koledzy muszę was zmartwić ... ale u mnie też to było i jest bo wraca jak bumerang po długiej deszczowej pogodzie lub po zimie ...
Myślałem ,że to kurz ... więc zebrałem na patyczek i dałem koleżance , która siedzi na Uniwerku we Wro i jest Chemikiem ....

Diagnoza !! ( po łacinie nie pamiętam nazwy ) ale jest to rodzaj pleśni , podobny do tego na chlebie jak za długo stoi .... Tworzy się wlaśnie w miejscach , gdzie zbiera się para ( a jak wiadomo - zaparowane szyby i MK4 to jak brat i siostra ) .... więc zostaje tylko czyszczenie , choć jak wpadnę w szał to zacznę to psikać jakimiś preparatami na pleśń itp ...

Pozdro i niech Grzyb będzie z wami :food:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

becek83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr lip 06, 2011 19:24

dziwny osad na tapicerce... czym to zlikwidowac?

Post autor: becek83 » pt mar 09, 2012 15:32

no to pozostaje ogolocic drzwi z tapicerki i potraktowac to jakimis srodkami... jeszcze podjade do jednej firmy niech ozonem wnetrze auta potraktuja przy robieniu klimy za jednym razem. Dzieki za odpowiedzi teraz wiem z czym walczyc :)



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

dziwny osad na tapicerce... czym to zlikwidowac?

Post autor: Shmatan » pt mar 09, 2012 18:23

Haki, to troche mnie zmartwiłeś :/ preparaty na pleśń mogą odbarwiać materiał uszczelki - uważaj!



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

dziwny osad na tapicerce... czym to zlikwidowac?

Post autor: Haki » sob mar 10, 2012 11:49

Shmatan, będę niedługo robił tzw " rdzewiejące trójkąty " w tylnych furtkach to zainteresuję się tematem dogłębnie = rozbiorę , wyczyszczę , może dam coś na uszczelkę ( jakąś maść etc ) popytam Pani Doktorantki co by poleciła :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

dziwny osad na tapicerce... czym to zlikwidowac?

Post autor: grg474 » sob mar 10, 2012 18:07

Haki, ocet gumie nie powinien zaszkodzić - grzyby zdechną (albo się zamarynują) :bigok:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

becek83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr lip 06, 2011 19:24

dziwny osad na tapicerce... czym to zlikwidowac?

Post autor: becek83 » sob mar 10, 2012 18:20

a co myslicie o czystym spirytusie??? no oczywiscie nie do picia hehe w nastepny weekend jak bedzie sloneczna pogoda to ogolacam tylne drzwi z tapicerki.. ciekawe jak to pod tapicerka wyglada.. bo ja widze tylko niewielki meszek jak wychodzi z szczeliny



Fryzur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob mar 10, 2012 19:26

dziwny osad na tapicerce... czym to zlikwidowac?

Post autor: Fryzur » sob mar 10, 2012 20:44

Hmm ja tak miałem w swoim Golfie MKIII czyściłem to środkiem do tapicerki czysta tapicerka czy coś takiego Plaka a powodem było to że się rozlało coś .
W Passacie B3 miałem cały samochód pokryty takim czymś ponieważ szyber był nieszczelny i w pasku ściągałem całą tapicerkę i prałem ręcznie wanishem .
W jednym i drugim przypadku po pleśni nie ma śladu , niestety wilgoć robi swoje



becek83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr lip 06, 2011 19:24

dziwny osad na tapicerce... czym to zlikwidowac?

Post autor: becek83 » ndz mar 18, 2012 13:00

macie jakis dobry pkt. gdzie mozna potraktowac klime Ozonem? wnetrze autka tez za jednym zamachem...



becek83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr lip 06, 2011 19:24

dziwny osad na tapicerce... czym to zlikwidowac?

Post autor: becek83 » czw kwie 12, 2012 18:52

Powiem tak.. dalem autko do przeczyszczenia klimy ozonem.. kazalem troszke przeczymac czyszczenie ze wzgledu na ten osad.. i jak narazie osad znikl:) jestem zadowolony z tego bo nic nie widac:) zobaczymy jak bedzie po naprawde deszczowych dniach... dam znac za jakis czas czy osad sie pojawil zwlaszcza po deszczach.. przed zima tez dam wozonowac wnetrze autka i mam nadzieje ze problem zniknie.. jak sie cos pojawi to was powiadomie.. jak nie tez to zrobie:P hehe



becek83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: śr lip 06, 2011 19:24

dziwny osad na tapicerce... czym to zlikwidowac?

Post autor: becek83 » czw kwie 12, 2012 19:05

soryyy za blad w pisowni.. teraz widze :/



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości