M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » ndz mar 04, 2012 12:56

jeśli nie ma mocy i dmucha dużo oraz poddymia to oznaki za późnego kąta wtrysku



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » ndz mar 04, 2012 18:23

arwam, dziwne, że na tłokorozdzielaczu z 1z + nurniki z TD miałem takie jazdy, a na tłokorozdzielaczu od TD z nurnikami od niego auto ma moc i nie dymi podczas normalnej jazdy jak na zestawie z TDI... a nic nie było więcej ruszane ciśnienie w pompie takie samo, oraz kąt statyczny.

Tutaj nurnik z głowiczki od TD...

Obrazek

Takiego jeszcze nie widziałem :helm: .


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: t0mal » ndz mar 04, 2012 18:59

Mi jak gasł przy schodzeniu z obrotów to wyczyściłem wtryskiwacze - jedną obudowę musiałem wymienić. Ciśnienia porobiły się po 180-190 barów.
Jeżdżę na jedenastce z bezpośredniego już ze dwa lata i żadnych problemów, na minus - częściej trzeba zmieniać olej no i rozrząd, bo pasek po trzydziestu tysiącach robi się jak guma od majtek.



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » ndz mar 04, 2012 21:33

Może ktoś mi wyjaśnić taką rzecz... założyłem nurniki od SB, do tego dałem dystans między korpus a głowiczkę od SB. Na początku miałem problem z odpaleniem... okazało się, że dawka była za niska... jak już odpalił to przebierał i dymił niespaloną ropą ( dymił na biało ), statyczny od poprzedniego ustawienia nie ruszany a chodził lepiej i mniej przebierał... dziwne to... teraz wyszło, że statyczny jest za późny a wcześniej auto odpalało dobrze :crazy: , jutro pobawię się ze statycznym i zobaczę jak auto chodzi. Teraz wychodzi, że statyczny jest za późny i trzeba go przyspieszyć mam nadzieję, że nie wpłynie to tak znacząco na odgłos pracy silnika :helm: .


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » ndz mar 04, 2012 23:01

Ja mam taką teorię że na nurnikach przelotowych np z TDI paliwo wtłoczone do wtrysków, cofając się działa na timing (przyspiesza go)
U siebie gdy przechodziłem z m-tdi po założeniu nurników z TD też auto nie chciało jechać i potrzebne były całkowicie inne ustawienia pompy.



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » wt mar 06, 2012 00:01

Jutro, albo pojutrze wyciągam pompę ponownie i zmieniam pompkę wstępną... dzisiaj założyłem falę oraz tłoczek od SB... o ile na wolnych obrotach chodzi miodzio ( tak jeszcze chyba nie chodził nigdy :hmm: ) tak na wyższych chodzi jakby miał się zaraz rozpaść... a dokładniej podczas dawania gazu... wydaje mi się, że faktycznie ta pompka wstępna może być za wydajna i za szybko nabija ciśnienie przez to za bardzo wyprzedza mi kąt wtrysku... jutro sprawdzę u ojca w transporterze o ile podnosi się chwilowo ciśnienie gdy daje się gwałtownie gazu :grin: .


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

tower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz lip 12, 2009 18:37
Lokalizacja: Toruń

Re: M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: tower » wt mar 06, 2012 09:57

Jakie wtryski polecacie do MTDI?

Z jakimi otworami i ciśnieniami?
Bardziej zależy mi na oszczedności, potem na mocy. W każdym razie na pewno coś większego niż to co ma 1Z.


A80 B4 1,9 MTDI
A80 B4 2,8 AAH Quattro

arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » wt mar 06, 2012 11:23

tower,

mogą być jeszcze AFN, u mnie na takich wtryskiwaczach auto spalało 3.7-3.8l/100km a było lepiej zdecydowanie z mocą niżna wtryskach od 1Z'a nie powiem jużza to ile spalał przy pompie 11mm na wtryskiwaczach z 1Z'a bo byście mnie wyśmiali że nowe " super oszczędne auta" tyle nie palą a ja taie spalanie osiągnąłem na starym trupie z dużym współczynnikiem oporu aerodynamicznego.

załóż pompę 11mm i wtedy masz znacznie lepiej rozpylone paliwo dzieki czemu to co jest wtryśnięte jest znacznie lepiej wykorzystywane.
tylko wtedy radzę Ci zainwestować w Webasto i dogrzewać silnik zimą bo zamarzniesz w tym aucie. u mnie w zimie termostat wogóle się nie otwierał, a temp nie bardzo wogóle się chciała podnosić bo powietrze które przeszło przez IC już skutecznie silnik wychładzało. czyli większa ilość ciepła niż w zwykłych silnikach nawet TDI szła w pracę, a nie w układ chłodzenia.

gdybym teraz mial w drugim aucie zakładać M-TDI wykorzystałbym pompę 11mm i właśnie wtryski 1Z'a ze względu na śmieszne spalanie, w w golfie i tak mam czym latać ale tu zabawa gazem jest okupowana dużym zużyciem paliwa nawet jak na benzynę za to w M-TDI mozna było jadąc ze stałymi prędkościami nawet bardzo wysokimi spokojnie mieścić się w 4l/100km
na trasie z Polski do Trieru dwa lata temu jak jechałem golfem spalanie wyszło 3.7l/100km.
w tym roku byłem tam audi 100 C4 2.5TDI w automacie i średnia wyszła 6.8l/100 ale tu raz że auto jest znacznie większe, dwa jest wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, a trzy średnia prędkośćbyła sporo wyższa niż jak się jechało golfem.
to auto wręcz zachęca do tego swoją wygodą jazdy, ale spalaniem już nie koniecznie, za to golfem jak się jechało prędkośći były między 140-170km.h a spalanie i tak mniejsze niż 4l. więc poprostu nie opłacało się go "oszczędzać"

ciekaw jestem jeszcze jak by wypadało tamto M-TDI z wtryskami od nowszych TDI. np ASV. tam mamy wyższe ciśnienia, ale tu juzby była konieczność zastosowania pompy na grubym wałku. bo inaczej mogłoby go ukręcić. teoretycznie jeszcze wyższe ciśnienie otwarcia wtrysku powinno skutkować jeszcze lepszym rozpyleniem paliwa.



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » wt mar 06, 2012 18:22

Sprawę rozwiązałem u siebie... okazało się, że wałek rozrządu miałem obrócony o 180* :panna: ... nie wiem jak to się stało ale się stało. Silnik chyba na tym nie ucierpiał bo po ustawieniu kąta statycznego i po rozgrzaniu się chodzi równo. Pompa wstępna jest z JP i na niej musiałem podnieść ciśnienie w pompie bo było niższe niż na pompie z ASV i chyba wolniej narasta... pytanie czy to przez jakąś delikatną różnicę czy po prostu ta z JP jest bardziej zużyta. Trochę auto podkapca mi na niebiesko chodząc na wolnych obrotach, dodam że mam tłokorozdzielacz 9mm z podkładką oraz nurnikami od SB. Skończyło się klekotanie podczas gwałtownego dawania gazu :okej: .


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

spawacz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1533
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 18:35
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: spawacz » pt mar 09, 2012 19:02

Pewnie dlatego niebieski ze kat za pozny i niedopala dobrze nim sie nie nagrzeje.


Masz problem w Dieslem , potrzebujesz dodatkowych HP? Wiekszego turbo lub mocniejsza pompe/pompowtryski? Zapraszam do "Diesel-tech" Przemyśl. Tel . 531 038 213

Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » pt mar 09, 2012 21:43

Ja wam napiszę dlaczego mi dymi na niebiesko... 29, 29, 26, 29... oto przyczyna dymienia na niebiesko. pompa wtryskowa założona inna, założone wtryski inne i nadal podkapca na niebiesko, dymi na niebiesko nawet jak wskaźnik temp. stoi na połowie. Więc to nie pompa i nie wtryski... przypuszczalnie ten jeden cylinder mi psuje wszystko i dlatego tak dymi. Jak wcześniej ciśnienie w pompie szybciej narastało i dynamiczny zmieniał się gwałtowniej to tego objawu dymienia na niebiesko nie było widać tak mocno gdy był zimny. Teraz nie wiem co robić... najlepiej by było kupić dół od AAZ'ta i go założyć.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » pt mar 09, 2012 22:31

Co może być przyczyną szarpania w zakresie obrotomierza 1200-2000obr gdy się delikatnie operuje pedałem gazu?
Na wyższych obrotach tego nie ma.
Ktoś spotkał się z takim przypadkiem?



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » pt mar 09, 2012 22:43

needved, tak spotkałem się kiedyś u siebie... niskie obroty i wysoki bieg... szarpanie murowane... powodem u mnie była fala z TDI... i przypuszczalnie za mocny gov, wystarczyło zmienić falę na taką z wtrysku pośredniego i było już OK.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: t0mal » pt mar 09, 2012 22:45

Rozrząd - stary pasek, albo zużyte małe koło na wale, albo uszkodzony klin. Poza tym może być to jeszcze niska kompresja albo wina pompy, jak post wyżej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości