Miga kontrolka oleju

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Jajo21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 20:16

Miga kontrolka oleju

Post autor: Jajo21 » sob mar 03, 2012 00:08

Witam mam problem z moim golfikiem otóż jak włączę zapłon to miga mi kontrolka oleju po odpaleniu gaśnie sprawdzałem poziom oleju i jest ok czujnik jest podłączony i już nie mam pomysłu dla czego tak może migać dodatkowo jak odpale samochód jak jest zimny to napięcie na sondzie jest 0.2V stale zmieniałem w kompie lpg z przebiegu na masę albo na odłączoną i jest tak samo na gazie również taki sam problem sprawdzałem multimetrem przejście w kablach grzałki i jest:) jak się trochę zagrzeje to jest wszystko w porządku i sonda oscyluje od 0.1 do 0.9V i na benzynie i na gazie :O jeśli nie ten dział to proszę o wyrozumiałość i przeniesienie do właściwego :)



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Miga kontrolka oleju

Post autor: Haki » sob mar 03, 2012 00:48

Kontrolka mruga bo to jakby test sprawności ,że działa czujnik .... co innego gdyby podczas jazdy mrugała , albo się świeciła cały czas ...

Zmartwień z tego powodu mieć nie powinieneś ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
xlsss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 487
Rejestracja: czw gru 18, 2008 17:03
Lokalizacja: Opole/Wróblowice
Auto: MK3
Silnik: AAZ
Kontakt:

Miga kontrolka oleju

Post autor: xlsss » sob mar 03, 2012 10:34

Nie ma się co martwić, przy odpaleniu silnika kontrolka miga, ponieważ musi nabrać ciśnienia. Gdy już nabierze i wszystko ładnie się rozłoży to kontrolka gaśnie. Tak jak kolega wyżej napisał, gorzej gdy kontrolka świeci podczas jazdy, wtedy może być problem z ciśnieniem lub ewentualnym brakiem oleju spowodowanym różnymi usterkami.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Miga kontrolka oleju

Post autor: Paweł Marek » sob mar 03, 2012 12:22

sprawdź czujnik niskociśnieniowy i jego kabelki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Jajo21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 20:16

Miga kontrolka oleju

Post autor: Jajo21 » śr mar 07, 2012 11:00

już jest wszystko ok kontrolka już nie miga kabelek mi się urwał w tej gumie tak że nie było widać że jest urwany :P po podłączeniu wszystko jest ok :) dzieki za pomoc :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości