Po odpuszczeniu gazu wyje skrzynia...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

garu 456
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lip 01, 2011 21:01
Lokalizacja: Chojnice/Człuchów

Po odpuszczeniu gazu wyje skrzynia...

Post autor: garu 456 » wt lut 28, 2012 22:25

Witam mam problem ze skrzynia biegow a mianowicie posiadam golfa mk3 fabrycznie 2.0GTi aktualnie 2.9 VR6 z golfa mk3 syncro polaczony ze skrzynia biegow z golfa mk4 VR6. Problem jest taki ze jak mu pozadnie wstawie i gwaltownie odpuszcze gaz to bez wzgledu na to na jakim biegu jade skrzynia przerazliwie wyje i jest tak dopuki sie nie zatrzymam i odczekam chwile i jest ok a jak jade caly czas spokojnie to jest spoko...najgorsze jest to ze lubie poszalec i czesto mi sie to zdaza przy wyprzedzaniu a boje sie ze to cos z walkiem zdawczym skrzyni biegow lub mechanizmem roznicowym.....


Powrót na stare dobre TDi;)

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Po odpuszczeniu gazu wyje skrzynia...

Post autor: Johnatan » śr lut 29, 2012 00:30

Mam to samo.. Mam silnik AEE i skrzynia szumi w zależności od obciązenia jej. gaz w podłoge ciszej, pośrednie trzymanie obrotów na 1 i 2 to jest gnój i odpuszczenia gazu na 100km/h to jest totanly gnój. duszenie sprzęgła i popuszczanie też zmienia dzwięk bo skrzynia jest napędzana i nie jest. Wydaje mi sie że padły łożyska w skrzyni biegów. Nie wiem jak z wyciem, ale szumienie to łożyska. Wycie też jest gdy w skrzynie nie ma już oleju. Jechałem takim autem i wył jak pancerny, wielozadaniowy uaz.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

garu 456
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lip 01, 2011 21:01
Lokalizacja: Chojnice/Człuchów

Po odpuszczeniu gazu wyje skrzynia...

Post autor: garu 456 » śr lut 29, 2012 18:46

olej sprawdzalem i jest ok. rozmawialem ze znajomym mechanikiem i mowil ze to moze byc albo walek atakujacy albo mechanizm roznicowy bo jemy w mk2 GTI tez tak robilo dopuki skrzynia nie explodowala :rozpacz:


Powrót na stare dobre TDi;)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Po odpuszczeniu gazu wyje skrzynia...

Post autor: Paweł Marek » śr lut 29, 2012 19:34

garu 456, biorąc pod uwagę to co sie czyta w necie - w VR podejrzenie niestety pada na mechanizm różnicowy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

garu 456
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lip 01, 2011 21:01
Lokalizacja: Chojnice/Człuchów

Po odpuszczeniu gazu wyje skrzynia...

Post autor: garu 456 » śr lut 29, 2012 19:46

to kicha :rozpacz:
a od TDi pasuje skrzynia do bloku VR? :food:


Powrót na stare dobre TDi;)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Po odpuszczeniu gazu wyje skrzynia...

Post autor: Paweł Marek » śr lut 29, 2012 20:08

Może ktoś inny podpowie ja wątpię ale na pewno nie wiem. A masz wyjście? I tak trzeba z tym robić i zwalać skrzynię. Mozesz poszukasz jakiegoś mechanika co siedzi w temacie skrzyń i akurat zapropnuje ci jakąś naprawę, chociaż to tak czy inaczej są spore koszty


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

garu 456
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lip 01, 2011 21:01
Lokalizacja: Chojnice/Człuchów

Po odpuszczeniu gazu wyje skrzynia...

Post autor: garu 456 » śr lut 29, 2012 20:28

mam w okolicy jednego ale za przelozenie jednego biegu bierze 100zl...
a za wymiane bebechow calych 500zl np z benzyny na bebech od TDi.....
a taniej dostane skrzynie od TDi o ile pasuje i VR bedzie mial lepszego pierda na kazdym biegu :satan:


Powrót na stare dobre TDi;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości