Skrzynia Biegów

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MateuszCBR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: śr wrz 21, 2011 21:58
Lokalizacja: Łódź

Skrzynia Biegów

Post autor: MateuszCBR » wt lut 28, 2012 09:01

Witam. Wczoraj odwaliłem WIELKIĄ kupe. Mianowicie... Wymieniałem linkę od licznika, wyjąłem starą linkę i gdy brałem się za włożenie nowej przez przypadek i moja głupotę wpadł mi ślimak do skrzyni biegów... :banghead: . Krótko myśląc pomyślałem, ślimak jest plastikowy to go zmieli lecz po godzinie chciałem przetestowac autko i zakleszczyła mi się skrzynia na wstecznym biegu. Ktoś już może miał podobny przypadek ? Dodam że mam łożysko na sprzęgle do wymiany i pasowała by mi naprawa skrzyni, czy na Wasze oko jest to w ogóle wykonalne czy lepiej szykowac kaskę na nową skrzynie? :food: . Moje auto to golfinka mk2 z 1985 roku z silnikiem 1.6TD. Z góry dziękuje za odpowiedzi.



Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Skrzynia Biegów

Post autor: ja4rqu » wt lut 28, 2012 16:14

To miałeś pecha kolego, mi w dwóch autach wpadły te ślimaki i pozostał tylko pył po nich, spróbuj przez tą dziurę na linkę wyciągnąć ten ślimak, jeśli sie nie uda, bez rozebrania raczej sie nie obejdzie. Wszystko jest wykonywalne, a nową/używaną skrzynie kupisz za około 200-300 zł.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Skrzynia Biegów

Post autor: Johnatan » śr lut 29, 2012 00:57

ja bym oddał tą skrzynie do na prawny. Zapytaj ile to bedzie kosztowało jesli sam nie dasz rady. A wiem że to bedzie trudne bo sam wątpie w swe siły. jak ktoś ci to za 100zł to wycięgnie to sie opłaca.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
MateuszCBR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: śr wrz 21, 2011 21:58
Lokalizacja: Łódź

Skrzynia Biegów

Post autor: MateuszCBR » śr lut 29, 2012 13:43

Koledzy! Problem sam się rozwiązał ! Dziś nie mogłem przebolec że mam zakleszczoną skrzynie w tak ładną pogodę. Wypchnąłem autko z ojcem na drogę, wsteczny i wio ! Pojeździłem sobie troszkę i na końcu docisnąłem pedał gazu do końca, usłyszałem jakiś dziwny dźwięk z komory silnika. Zatrzymałem się i już wszystko było sprawne :pub: :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości