Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Post autor: Paweł Marek » wt lut 07, 2012 21:42

http://allegro.pl/nowa-membrana-gaznika ... 81759.html" onclick="window.open(this.href);return false; no ale nic, przyda się mieć więcej częsci
To się jeszcze psuje często http://allegro.pl/membrana-wzb-ii-przep ... 84897.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Maciek_Pieron
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 22:06
Lokalizacja: Trójmiasto, Düsseldorf

Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Post autor: Maciek_Pieron » śr lut 08, 2012 13:16

Witajcie. Sory, miałem wczoraj napisać, ale internet mi wysiadł. Wymieniłem tą przeponę, już nie cieknie i silnik się nie dusi. Jednak jest jeszcze jeden problem. Żeby go odpalić na benzynie to trzeba wcisnąć gaz do dechy i kręcić ok. 30 sekund. Jak już odpali to faluje na wolnych obrotach. W czasie jazdy jest wszystko ok. Gaz do dechy i idzie do przodu, tylko przy odpalaniu jest problem. Czy to może być kwestia regulacji gaźnika, zapłonu itd.? Na gazie odpala i chodzi równo.
:rozpacz: :grin:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Post autor: Paweł Marek » śr lut 08, 2012 13:20

w pierwszym rzedzie siłownik pull down do sprawdzenia czy szczelny i powoduje że przepustnica rozruchowa zaraz po odpaleniu zimnego silnika jest przymknięta z pozostawieniem szpary 4 mm, i w tym momencie nie można jej naciskając palcem domknąc calkowicie. Jak to sprawdzisz pisz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Post autor: Haki » śr lut 08, 2012 13:21

Zerknij kolego Maciek_Pieron, http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=51389" onclick="window.open(this.href);return false;


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Maciek_Pieron
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 22:06
Lokalizacja: Trójmiasto, Düsseldorf

Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Post autor: Maciek_Pieron » czw lut 09, 2012 21:51

Sprawdzę ten siłownik(taka kwadratowa klapka w gaźniku (ssanie) ). Ojciec ma Golfa II z 89 roku też 1.6 2E2. U niego silnik faluje i przy odpalaniu też trzeba wcisnąć gaz do dechy. Gaśnie na wolnych póki się nie nagrzeje. U niego właśnie ta klapka jest otwarta do połowy i się nie zamyka ani nie otwiera. Jak się ją palcem przymknie to zapala normalnie, jak się ją puści to gaśnie jak jest zimny. Zobaczę jak jest u mnie i dam Wam jutro znać.



arturretke
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 23:05
Lokalizacja: Szczytno

Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Post autor: arturretke » pn lut 27, 2012 22:43

Witam.
Mam podobny problem z tym, że jestem kompletnie zielony w tego typu sprawach.
Podstawowe info o aucie: Golf II, benzyna/gaz, 1.6, automat.
Problem nr 1 : gaźnik przecieka; mechanik powiedział tylko , że gaźnik do wymiany, coś tam jeszcze próbował mi uszczelnić silikonem ale na nic to.
Problem nr 2: gdy go odpalam, nieważne czy na benzynie, czy na gazie, to po puszczeniu pedału gazu tj.gdy wejdzie na niskie obroty, krztusi się i od razu gaśnie. Nie ma znaczenia czy silnik jest gorący czy nie.

No i chciałem doradzić się jakoś ludzi, którzy znają się lepiej ode mnie, jak by ten problemy rozwiązać a nie dać sobie po kosztach (bo i tak już dużo w niego włożyłem).
Na gaźniku widnieje napis Pierburg 2E bo dziś sprawdzałem. Z montażem ewentualnych części pomoże mi znajomy, który bawi się czasem w takie rzeczy. Głównie chodzi mi o to, bym wiedział co jest potrzebne. Ewentualnie mogę jeszcze sam coś sprawdzić, cyknąć fotkę itp. Proszę, w miarę możliwości o pomoc.
Nie chciałem zakladać nowego tematu bo ewidentnie taki istniał i mam nadzieję, że ten post zostanie też zauważony ;) Pozdrawiam!
A.J.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Post autor: Paweł Marek » pn lut 27, 2012 23:10

no to fotkę - gdzie cieknie i jaki gaźnik też ona wyjaśni, 2E to tylko pierwszy człon nazwy gaźnika - za mało do pomocy.
Oraz skoro już włączyłeś się w ten temat to wypadałoby sprawdzić czy właśnie aby nie cieknie z mebrany co parę postów wyżej w linku pokazałem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

arturretke
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 23:05
Lokalizacja: Szczytno

Re: Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Post autor: arturretke » wt lut 28, 2012 22:22

Obrazek

Zaznaczyłem skąd to przecieka na fotce. Mam nadzieję, że coś z tego zdjęcia da radę wywnioskować, jeśli nie , poprawię jutro w dzień bo dziś miałem czas tylko wieczorem ;/
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Post autor: Paweł Marek » śr lut 29, 2012 19:42

zaznaczyłes uszczelke pod pokrywą gaźnika. Jesli to tylko siąpienie niewielki - to niema związku z objawami. Jesli mocno kapie - pada podjerzenie na membranę wzbogacania mieszanki, pod ta romboidalną pokrywką na dole po lewej na fotce lub na zawór iglicowy - szczegóły na forum. Z tym że do tego nie pasuje problem na LPG tylko na samej benzynie. Więc na razie nie wiadomo. Gaźnik to Pierburg 2E2.
Sprawdź przynajmniej tą membranę ale problem może być tak samo z układem zapłonowym, z dostawaniem lewego powietrza przez gaźnik (test z dezodorantem).
Poza tym moge napisać ze info o konieczności wymiany całego gaźnika to bzdura. Próbuj coś sam diagnozować albo jedź do kogoś co ma odrobine pojęcia o gaźnikach - może być już trudno niestety znaleźć takiego mechanika.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

arturretke
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 23:05
Lokalizacja: Szczytno

Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Post autor: arturretke » śr lut 29, 2012 21:21

Siąpienie jest dosyć mocne, kapie wszędzie itd.
Czytałem co nieco na forum. Co do testu z dezodorantem - gdzie dokładnie znajduje się ta podstawka? Pewnie jak nazwa wskazuje gdzieś na dole.. No i czy ma wtedy chodzić na benzynie czy gazie? (wspominałem, iż jestem zielony)
Sprawdzę też tą membranę wzbogacania mieszkanki - należy wykręcić tą romboidalną śrubę tak i sprawdzić czy jest szczelne itd?
Zrobię to jutro z rana najpewniej. A potem przejdę do reszty rzeczy i poczytam w "niedomaganiach"



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Post autor: Paweł Marek » pt mar 02, 2012 22:43

tak na oba pytanie. Zapalasz silnik, jeśli wogóle chodzi na wolnych biegniesz pod maskę i pryskasz dezodorantem po podstawie gaźnika, po węzykach podciśnieniowych - jeśli jest nieszczelność to tuż po pryśnięciu następuje krótkotrwały wzrost obrotów. Winny przelewaniu benzyny z gaźnika może być jeszcze zawór iglicowy, znajdziesz te szczegóły na forum co gdzie jest


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

arturretke
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 23:05
Lokalizacja: Szczytno

Re: Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Post autor: arturretke » czw mar 22, 2012 22:51

Minęło już trochę czasu ale nie miałem okazji by się zająć samochodem.. nie miałem do niedawna.

Hm co udało mi się zrobić. Otóż wyciek był w dwóch miejscach - ten zaznaczony na zdjęciu już jakby przestał istnieć po tym jak rozebrałem kawałek gaźnika i skręciłem na nowo. Natomiast drugi przeciek jest winą zużytej membrany pompki przyspieszającej - aktualnie jestem w trakcie szukania takowej, próbowałem Intercars, Allegro, Etermot i dzwoniłem po szrotach. Gdyby ktoś miał jakieś namiary na taką część do Pierburg 2e2 to odezwijcie się.

Druga sprawa była z LPG. Tutaj rozwiązanie było banalne - mechanik mówił (zaczął pierwszy, nie pytany) , że on do gazu się nie dotykał. Więc wykluczyłem możliwość, że coś jest nie tak z instalacją. A jednak, zakręcili mi lekko dawkę gazu oraz obroty przez co od razu mi gasł..

Pozdro!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Post autor: Paweł Marek » sob mar 24, 2012 00:17

http://allegro.pl/membrana-gaznika-vw-g ... 16929.html" onclick="window.open(this.href);return false; tylko zmierz długość wystającego trzpienia i dopasuj w tej kupionej żeby był taki sam jak stary


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

arturretke
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 23:05
Lokalizacja: Szczytno

Re: Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Post autor: arturretke » ndz mar 25, 2012 00:47

Paweł Marek, dziękuję za pomoc :)
Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości