Samoczynne włączenie się wycieraczek przód

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

muszer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 26, 2012 21:50
Lokalizacja: mazowieckie

Samoczynne włączenie się wycieraczek przód

Post autor: muszer » ndz lut 26, 2012 22:21

Witam Wszystkich,
Pozwoliłem założyć sobie nowy temat ponieważ nie znalazłem tutaj takiego przypadku jaki mnie spotkał.
Do rzeczy:
Dzisiaj w trakcie jazdy same włączyły mi się przednie wycieraczki w moim VW Golfie V i to chyba od razu na najszybszy bieg.
Nie dało rady ich wyłączyć manetką - nie reagowały w ogóle. Zatrzymałem się wyłączyłem samochód, wyciągnąłem kluczyki a one dalej chodzą i tak chwile to trwało. Po paru minutach zaczeły wolnej.
Uruchomiłem samochód , zgasiłem a one nadal chodzą. Więc jedyne co mi przyszło do głowy do odciąć zasilanie. Więc zdjąłem kleme z aku i oczywiście przestały. Po ponownym podpięciu aku już się nie ruszyły i w ogóle nie działają :( spryskiwacz działa, z tylną wycieraczką również wszystko jest ok. Bezpieczniki również ok.
Czy miał ktoś podobny problem bądź ma jakiś pomysł co mogło się stać???

Będę wdzięczny za pomoc.



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Samoczynne włączenie się wycieraczek przód

Post autor: szysz61 » ndz lut 26, 2012 23:39

Może zawiesił się przekaźnik, może jakieś zwarcie? Trzeba podłączyć auto pod VCDS i sprawdzić błędy. Powinno coś pokazać.



muszer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 26, 2012 21:50
Lokalizacja: mazowieckie

Samoczynne włączenie się wycieraczek przód

Post autor: muszer » pn lut 27, 2012 11:45

Po schematach elektrycznych sciągnietych z sieci doszedłem który przekaźnik odpowiada za wycieraczki przednie.
Jest to przekaźnik 404 w komputerze od Instalacji elektr. J519 (taki sam jak za wycieraczkę z tyłu) podmieniłem je i nic :( Tylna również działa wiec wszystko wskazuje że przekaźnik jest ok.
Pozostaje mi teraz sprawdzić czy dochodzi napięcie do silnika wycieraczek a jesli tak to szukanie błędu przez komputer.
Dziwne jest tylko to, że wycieraczki "chodziły" bez kluczyka w stacyjce.....



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Samoczynne włączenie się wycieraczek przód

Post autor: Haki » pn lut 27, 2012 18:50

Gdzieś zwarcie jest ,,, szukaj pod podszybiem ... może w silniku na kości się woda zebrała i robi magiczne cuda


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

muszer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 26, 2012 21:50
Lokalizacja: mazowieckie

Samoczynne włączenie się wycieraczek przód

Post autor: muszer » pn mar 05, 2012 11:09

Problem rozwiązany :)
Z racji tego , że mam kolege z VAG-iem to podjechałem i sprawdziliśmy. Nic nie wykazało wszystko ok.
To trzeba było się dobrać i silniczka od wycieraczek w podszybiu. I po zdemontowaniu wycieraczek i podszybia wszystko się wyjasniło.
Izolacja przewodu dochodzącego do kości od silniczka była uszkodzona i przewód "przyspawał" się do masy.
Wystarczyła wymiana izolacji i zabezpieczenie przewodu i wszystko śmiga jak dawniej.:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości