1.6 pn problem z obrotami

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
JACEK31
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pt lut 03, 2012 16:47

1.6 pn problem z obrotami

Post autor: JACEK31 » pt lut 24, 2012 12:26

witam forumowicze , mam taki kłopot z gaźnikiem pierburg 2ee , odpala dobrze , na wolnych chodzi dobrze ale jak się rozgrzeje (naprawa membrany zrobiona ) problem jest z tym że jak silnik wchodzi na obroty to w połowie się przydusza , ciężko ma wejść na wysokie obroty , (dusi się ale po 3,4 sekundach wchodzi ) jest przez to troche problem z wyprzedzaniem :goof: , Na niskich obrotach jest wszystko ok , dodam jeszcze że guma pod gaźnikiem ok , potencjometr przepustnicy też ok , jak myślicie co to może być?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=452639" onclick="window.open(this.href);return false;

barto125
Powered by MTDI
Powered by MTDI
Posty: 1493
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 14:12

1.6 pn problem z obrotami

Post autor: barto125 » pt lut 24, 2012 13:48

kable wysokiego napięcia?



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

1.6 pn problem z obrotami

Post autor: stonefree » pt lut 24, 2012 17:28

Próbowałeś odczytać kody błyskowe błędów ? A zapłon jest ustawiony prawidłowo?



Awatar użytkownika
senix18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt lut 12, 2008 23:15
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

1.6 pn problem z obrotami

Post autor: senix18 » pt lut 24, 2012 21:37

Kolego sprawdź ustawienie zapłonu , możesz to zrobić sam na wyczucie albo niech ktoś kto ma pojęcie o tym ci ustawi. Mam PNkę i to właśnie wygląda na źle ustawiony zapłon. A czy po chwili wkręci się na obroty? Strzeli czasem z wydechu przy dodawaniu gazu?



Awatar użytkownika
JACEK31
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pt lut 03, 2012 16:47

1.6 pn problem z obrotami

Post autor: JACEK31 » pt lut 24, 2012 22:29

witam senix18 , nie w tłumik nie strzela , ale na obroty się wkręca ale po 2,3 sekundach , ma tak jak by przez chwilę za małą dawke paliwa czy coś takiego , zapłon regulowałem , ale jak opuźnie bardziej to jest jeszcze gorzej , a jak przyspiesze to się grzeje szybko i klepie jak ma ciężko (to akurat normalne przy zbyt wczesnym zapłonie , dodam jeszcze że to nawet dzieję się na postoju


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=452639" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
JACEK31
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pt lut 03, 2012 16:47

1.6 pn problem z obrotami

Post autor: JACEK31 » pt lut 24, 2012 22:30

dodam że zapłon jest dobrze ustawiony , wszystko poza tym ok , pali na dotyk, kabelki zapłonowe nowe .


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=452639" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
senix18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt lut 12, 2008 23:15
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

1.6 pn problem z obrotami

Post autor: senix18 » sob lut 25, 2012 01:13

A jak świece i filtry? Sprawdź jeszcze podciśnienia , czy przewody są całe i czy są dobrze podłączone. Jeszcze być może nastawnik przesłony wstępnej może nie działać prawidłowo , zobacz jak reaguje przesłona na dodawanie gazu.
Bo w sumie to nie miałem takiej sytuacji , jedynie jak zapłon miałem źle ustawiony to objawy były takie same... No chyba , że masz przestawiony rozrząd , np pasek ci przeskoczył to w takiej sytuacji raczej zapłonu dobrze nie ustawisz.
U siebie miałem problem z ustawieniem zapłonu i raz jechał normalnie a za kilka km już nie mógł się zebrać ( tak jak twój ) , ale było to spowodowane aparatem zapłonowym który miał taki luz że latał gdzie chciał tyle że to mi się działo przy przebiegu koło 600,000 km :okej: także miał prawo się rozlecieć :jezor:



Awatar użytkownika
JACEK31
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pt lut 03, 2012 16:47

1.6 pn problem z obrotami

Post autor: JACEK31 » ndz lut 26, 2012 00:11

witam senix18 , filtry , przewody, świece nówki (mają może ze 2 tygodnie ) bo kupiłem golfika niedawno , rozrząd ok , sprawdzany lampą i ustawiany , też myślałem że coś nie tak z rozrządem ale byłem u drugiego mechanika i jest ok , ( ustawienie rozrządu nie jest takie trudne , wystarczy poczytać :),,,,,,,,,, ale teraz sytuacja się trochę zmieniła , bo podczas jazdy przy gwałtownym dodaniu gazu już się nie dusi ,ale nie ma takiej mocy jak powinien mieć :grrr: , mam do was pytanie czy jak silnik ma te 90 stopni to czy przesłona powinna być całkiem otwarta ? bo u mnie nie jest , jak palcem ją otworze i gwałtownie dodam gazu to już całkowicie się dusi :-( (...........................masakra z tymi gażnikami 2ee , jak jest zimny to czy jest ciepło czy -25 to pali na dotyk , ssanie działa , (szybko się wyłącza )już tydzień czasu przy nim :(:(:(


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=452639" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
JACEK31
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pt lut 03, 2012 16:47

1.6 pn problem z obrotami

Post autor: JACEK31 » ndz lut 26, 2012 00:13

a i jeszcze wczoraj wymieniałem podciśnienia < wszystkie nówki ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,dalej to samo :(


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=452639" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
senix18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt lut 12, 2008 23:15
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

1.6 pn problem z obrotami

Post autor: senix18 » ndz lut 26, 2012 03:41

JACEK31, Dokładnie ci nie powiem bo nie pamiętam tak na 100% , a nie mam jak sprawdzić bo aktualnie nie mam golfa przez jakiś czas :banghead:
ale z tego co pamiętam to przesłona na wolnych obrotach ( biegu jałowym ) powinna być prawie całkiem otwarta a przy dodawaniu gazu to się powinna przymykać tak że szczelina która zostaje ma jakieś 5mm albo mniej... A podstawa gaźnika nowa jest? Bo być może podstawa jest dobra ale uszczelka która jest na dole podstawy , przy łączeniu z kolektorem jest słaba i tamtędy łapie lewe powietrze , u siebie kiedyś miałem taką sytuację. Można to delikatnie silikonem posmarować , ale delikatnie z wyczuciem , żeby nie wylazł spod podstawy :bajer:



Awatar użytkownika
JACEK31
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pt lut 03, 2012 16:47

1.6 pn problem z obrotami

Post autor: JACEK31 » ndz lut 26, 2012 18:08

hm........ tam właśnie dałem sylikon , bo chyba pod podstawą gumową gaźnika nie ma uszczelek , kurcze już nie wiem , odpala szybko , wolne obroty są , ale mocy brak :grrr: , , coś jest nie tak , tylko nie wiadomo co .Silnik suchutki , oleju nic nie ubywa, nie dymi ani nic masakra z tym gaźnikiem


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=452639" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
senix18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt lut 12, 2008 23:15
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

1.6 pn problem z obrotami

Post autor: senix18 » pn lut 27, 2012 04:37

Jest a przynajmniej powinien być oring w takim rowku w tym aluminium na dole podstawy i o to mi chodziło ;) a jak u ciebie pracuje przesłona? Jaka reakcja na dodanie gazu? A próbowałeś zrestartować sterownik? Bo restart może pomóc tylko zależy co jest nie tak jak powinno być :jezor:



Awatar użytkownika
JACEK31
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pt lut 03, 2012 16:47

1.6 pn problem z obrotami

Post autor: JACEK31 » pn lut 27, 2012 13:50

zauważyłem że przesłona jest przymknięta a przy dodawaniu gazu jeszcze bardziej się zamyka , rano jak jest zimny to się zamyka (ssanie działa tylko że krótko )może coś z potencjometrem ? ja dorabiałem tam tulejke co łączy potencjometr z przepustnicą , bo poprzedni właściciel inteligent wcale jej nie wstawił , może ona coś tam jest nie tak ( ale czy potencjometr jest odpowiedzialny za przyspieszenie ?)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=452639" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
JACEK31
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pt lut 03, 2012 16:47

1.6 pn problem z obrotami

Post autor: JACEK31 » pn lut 27, 2012 13:51

senix18 a propo tej uszczelki to jest faktycznie , smarowałem delikatnie silikonem


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=452639" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości