1.8 90km pytanie?? i maly problem

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Montrey1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw lis 12, 2009 21:30
Lokalizacja: Krotoszyn
Auto: Golf 4 1.9TDi
Silnik: ALH
Kontakt:

1.8 90km pytanie?? i maly problem

Post autor: Montrey1990 » ndz lut 26, 2012 11:25

Witam 2 dni temu wymienilem sobie rozrzad dlatego ze lecial mi olej simeringiem i myslalem ze to na wale lecz po rozkrecniu okazalo sie ze simering byl wypchniety na kole od zaplonu zrobilem to i juz nie leci. Moje pytanie zachodzi bo odkreilem kolo na rozrzadzie od zaplonu odkreilem ta pokrywke co trzymie ten walek w bloku w celu wyczyszczenia i przez przypadek wysunol mi sie ten walek z gniazda i go wsadzilem poskladalem rozrzad mialem wszystko pocechowane lecz wydaje mi sie ze przy odpalaniu troche zaplon za puzno bieze i moje drugie pytanie jak ustawic zaplon na wczesniejszy???

Z gory dziex za pomoc


MONTREY xD

Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Re: 1.8 90km pytanie?? i maly problem

Post autor: krzycho85 » ndz lut 26, 2012 12:36

Aby przyspieszyć zapłon, należy poluzować śrubę trzymającą aparat i obracać aparatem w kierunku przeciwnym do ruchu zegara. Najlepiej jak byś to zrobił na lampę stroboskopową, ale można i na słuch jeśli ktoś ma wprawę :bigok:



Awatar użytkownika
Montrey1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw lis 12, 2009 21:30
Lokalizacja: Krotoszyn
Auto: Golf 4 1.9TDi
Silnik: ALH
Kontakt:

1.8 90km pytanie?? i maly problem

Post autor: Montrey1990 » ndz lut 26, 2012 13:18

Dzieki kolego za odp umiem na słuch ustawiac to sobie poradze. Zastanawia mnie jedno jak mi ten walek wylecial to czy on mi sie nie obrucil czy on pasuje na kazdym obrocie czy tylko w jednym miejscu???


MONTREY xD

Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Re: 1.8 90km pytanie?? i maly problem

Post autor: krzycho85 » ndz lut 26, 2012 15:47

Mógł się obrócić, ale po ustawieniu zapłonu na aparacie (o ile rozrządu nie przestawiłeś) wszystko będzie działać jak należy.



Awatar użytkownika
Montrey1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw lis 12, 2009 21:30
Lokalizacja: Krotoszyn
Auto: Golf 4 1.9TDi
Silnik: ALH
Kontakt:

1.8 90km pytanie?? i maly problem

Post autor: Montrey1990 » ndz lut 26, 2012 21:39

Tzn wylecial mi i go tak samo wsadzilem dzisiaj sprawdzilem ceche na gornym kole czyli ustawilem OT na strzalce do gory tak jak robilem rozrzad i sciaglem kopułke i palec byl ustawiony na gorny prawy rog kopulki czyli na pierwszy gar od strony rozrzadu??? to dobrze czy nie?? samochod pali chodzi rowno ale na przyspieszeniu wydaje mi sie ze ciezej sie zbiera;/ i mam takie pytanie bo kolo od zaplonu ma dwie cechy OT i kropke tak jak gorne jak sie prawidlowo ustawia to kolo bo tam nie widzialem zadnej strzalki na obudowie jak jest u gory?? Ja ustawilem rozrzad tak gora OT na strzałke dol zacechowany kreska na pompie olejowej i sie cechowala ta kreska z klinem od kol pasowych i po przeciwnej stronie kola walu byla biala kropka pisakiem zrobiona i tak samo na kole od zaplonu a cechy orginalne byly gdzies indziej z kola od zaplonu. Pomoze ktos prawidłowo ustawic to wszystko??

Walek od zaplonu napedza cos jeszcze??? czy tylko zapłon??


MONTREY xD

Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

1.8 90km pytanie?? i maly problem

Post autor: krzycho85 » ndz lut 26, 2012 22:21

Góra na OT, wał sie ustawia przez otwór w skrzyni biegów (jest znak na kole zamachowym). Ja znaków wałka pośredniego nie ustawiam na oryginalne znaki, ważne aby palec zapłonowy wskazywał na pierwszy cylinder (na obudowie aparatu zapłonowego jest znak), zapłon na lampę ustawiam albo na słuch i nigdy nie ma problemu.
Wałek pośredni napędza też pompę oleju.

Co do prawidłowego ustawiania wałka pośredniego to ustawia się na te kropkę, trzeba założyć koło pasowe na wał i kropka na kole wałka pośredniego ma sie zgrać z nacięciem na kole pasowym wału.



Awatar użytkownika
Montrey1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw lis 12, 2009 21:30
Lokalizacja: Krotoszyn
Auto: Golf 4 1.9TDi
Silnik: ALH
Kontakt:

1.8 90km pytanie?? i maly problem

Post autor: Montrey1990 » ndz lut 26, 2012 22:31

Czyli teraz juz wszystko rozumiem Dzieki za wyczerpujaca odp poiedz mi jeszcze aby gdzie znajde ten znak na zaplonie na obudowie aluminiowej czy kopułce??


MONTREY xD

Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

1.8 90km pytanie?? i maly problem

Post autor: krzycho85 » pn lut 27, 2012 12:26

Na obudowie aluminiowej, na tej powierzchni do której przylega kopułka. Możliwe że trzeba będzie ją wyczyścić aby kreskę zobaczyć.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości