Zamienniki sierpów/nakładek na nadkola

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Skrabi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn paź 03, 2011 13:01
Lokalizacja: Gniezno

Zamienniki sierpów/nakładek na nadkola

Post autor: Skrabi » pn lut 20, 2012 11:39

Witam,

Postanowiłem ogarnąć sierpy w swojej dwójce, bo poprzedni właściciel pod wąską listwę drzwi założył sierpy z wyprowadzeniem na szeroką i wygląda to co najmniej źle. Ciężko jest dostać ori sierpy w rozsądnym stanie dlatego zastanawiam się nad nowymi zamiennikami z allegro, np takie bez wyprowadzeń jak tutaj:
http://www.ve-ga.pl/data/gfx/pictures/l ... jpg?674562" onclick="window.open(this.href);return false;.
Spotkałem się z różnymi opiniami na temat tych sierpów, a że kolor nie jest odpowiedni i nie dopasuje się do zderzaków, a że się nie układają odpowiednio i powstaje szczelina między blachą a sierpem a że faktura plastiku jest zgoła odmienna niż oryginalna. Niestety większość z tych opinii wydaje mi się była mocno teoretyczna. Czy ktoś widział na żywo te sierpy, zakładał je do siebie, posiada takowe i może się podzielić opinią na ich temat oraz odczuciami wizualnymi, bądź poprzeć je nawet stosowną fotografią? Wiem, że to niewielki wydatek i teoretycznie można spróbować, ale jako student wydający każdy odłożony grosz na swoje mk2 zacząłem się liczyć z wydatkami.



Awatar użytkownika
drunkmaster
Grupa Małopolska
Grupa Małopolska
Posty: 204
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 23:47
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Zamienniki sierpów/nakładek na nadkola

Post autor: drunkmaster » pt lut 24, 2012 21:05

Szukaj oryginałów, przerabiałem to zarówno z samymi sierpami jak i całym pakietem gti, co fabryka to fabryka, zamienniki faktycznie nie chcą się spasować i robią problemy, bywa i tak że zakładając jakiś Ci strzeli kiedy będziesz chciał go dopasować, faktura plastiku to zależy ale większych problemów z tym nie widziałem. Jednym słowem totolotek, może trafisz na lepsze i będzie OK a może nie będą leżały a to już spory problem.
Nie lepiej poszukać szerokich listew na drzwi skoro masz ori sierpy z wyprowadzeniami na takowe? :chytry:



Skrabi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn paź 03, 2011 13:01
Lokalizacja: Gniezno

Zamienniki sierpów/nakładek na nadkola

Post autor: Skrabi » sob lut 25, 2012 18:40

No właśnie te sierpy które mam obecnie ori nie są na pewno i wyglądają tragicznie. Oryginalnie jest wąska listwa a sierpów chyba wgl nie było, ale poprzedni właściciel je założył. Ciężko znaleźć ori w dobrym stanie dlatego właśnie kupiłem te używane. Zobaczymy co to będzie. Jak się nie spasują to polecą sierpy i będzie bez :) Postaram się tutaj opisać wrażenia jak tylko sierpy do mnie dojdą, będzie dla potomnych.



Skrabi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn paź 03, 2011 13:01
Lokalizacja: Gniezno

Zamienniki sierpów/nakładek na nadkola

Post autor: Skrabi » śr mar 28, 2012 15:36

Ku potomnym, gdyby ktoś miał podobne rozważania to śmiało polecam takie zamienniki. Idealnie ułożyły się na nadkolu, nigdzie nie odstają, kolorem idealnie pasują do listwy, są jedynie o ok 1,5cm niższe od oryginalnych sierpów, pod kątem nachodzenia na nadkole.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Zamienniki sierpów/nakładek na nadkola

Post autor: Johnatan » śr mar 28, 2012 23:53

mam takie sierpy Ori GTD bez przejścia na listwę. chętnie sprzedam za 50zl


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

jaziek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: sob sie 27, 2011 23:11

Zamienniki sierpów/nakładek na nadkola

Post autor: jaziek » pn cze 18, 2012 21:46

czy to prawda ze te zaminniki sierpów są niższe od oryginału ?


i dlaczego te badziewie nie pasuje ;/



Awatar użytkownika
toudi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1493
Rejestracja: śr lut 02, 2005 09:28
Lokalizacja: dabrowa gornicza
Kontakt:

Zamienniki sierpów/nakładek na nadkola

Post autor: toudi » wt cze 19, 2012 19:47

ja juz slyszalem ze z g60 sie pojawily podrobki;) powiem tak..kupilem przedni zderzak za 220zl podrobke z super materialu;)raz na glebie wyjechalem i pekl na srodku..wiec...


[img]http://picasaweb.google.com/malecsc/Plaza#5541992316378824242[/img]

Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

Zamienniki sierpów/nakładek na nadkola

Post autor: VWiater » pt maja 08, 2015 17:18

Jak mam dwójkę 3D z szerokimi listwami i po zdjęciu listew mam dziury to musze te dziury zalatac zeby zalozyc waskie listwy? I do pakietu waskich listw na drzwi i sierpów(tzw. gti?) są jeszcze jakieś dodatkowe listwy na progi? Proszę o pomoc bo juz całkiem pogłupiałem i nie moge sie odnalezc w temacie tych lsitew :banghead:


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości