moduł zapłonu a cewka?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

moduł zapłonu a cewka?

Post autor: -=ren=- » czw lut 23, 2012 19:51

aparat zapłonowy, oprócz zbierania impulsów czujnikiem, rozdziela zapłon na cztery cylindry... centralny przewód w kopułce przekazuje WN na palec a on obracając się przekazuje WN na poszczególne świece, w kolejności 1-3-4-2.


vwlifestyle.pl
Obrazek

wiwi_19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw cze 05, 2008 21:04
Lokalizacja: łódź

moduł zapłonu a cewka?

Post autor: wiwi_19 » pt lut 24, 2012 00:04

a moje pytanie brzmi czy jeśli centralny przewód który idzie do kopułki a idzie on od cewki nie przekazuje go dalej to czy jest sens grzebać przy aparacie ?
i jeszcze jedno mogę podpiąć chociaż na sprawdzenie cewkę kwadratową z Passata 1.8



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

moduł zapłonu a cewka?

Post autor: Paweł Marek » pt lut 24, 2012 00:08

nie. I czemu koleżanka ciągle o tym kablu, bo chyba ze wszystkich postów wynika że to cewka nie tworzy iskry


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wiwi_19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw cze 05, 2008 21:04
Lokalizacja: łódź

moduł zapłonu a cewka?

Post autor: wiwi_19 » pt lut 24, 2012 00:11

przecież ja cały czas o kablu a wy o aparacie i pytam co ma jedno do drugiego jak nie ma z cewki prądu! a to nie to chodzi o tą cewkę od Passata
I tak naprawdę to ja nie uparłam się na kabel a na cewkę! pytam czy mimo tego że została "sprawdzona" i jest niby dobra to może być uwalona?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

moduł zapłonu a cewka?

Post autor: Paweł Marek » pt lut 24, 2012 00:47

coraz cięzej sie dogadać.
wiwi_19 pisze:jeśli centralny przewód który idzie do kopułki a idzie on od cewki nie przekazuje go dalej to czy jest sens grzebać przy aparacie
tu jest mowa o kablu zapłonowym biegnącym od cewki do kopułki tak? Iskra jest wytwarzana w cewce. I tym kablem podawana na kopułkę gdzie jest rozdzielana na świece.
W aparacie jest czujniki halla tworzący słabe impulsy napięcia, biegną one cienkimi kabelkami do modułu wzmocnienia na podszybiu gdzie sa wzmacniane i kierowane do cewki, cewka te impulsy wzmacnia jeszcze bardziej i tworzy wysokie napięcie które podawane jest kablem zapłonowym do kopułki.
Koleżanko może pora poprosić kogoś o pomoc, taka poradę dałbym też każdemu koledze tylko że juz znacznie wcześniej, przeciez jednak to nie faceci walczyli o równouprawnienie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wiwi_19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw cze 05, 2008 21:04
Lokalizacja: łódź

moduł zapłonu a cewka?

Post autor: wiwi_19 » pt lut 24, 2012 15:32

Widzę że ciężko jest się dogadać!
zwłaszcza że ja pisze o kablu zapłonowym biegnącym od cewki do kopułki który nie podaje iskry-
Prąd dochodzi do cewki ale z cewki poprzez ten KABEL nie idzie dalej NIE PODAJE ISKRY na kopułkę przez co nie jest rozdzielany na świecę BO go nie ma!
Rozumiem ze prąd idąc od 'Stacyjki' przechodzi przez "Cewke" idzie na "Aparat" głównym kablem tak?
to u mnie jest Stacyjka -PRĄD- cewka i tu jest brak prądu nie idzie dalej przez główny kabel czy to jest nie zrozumiałe bo jak nie to ja się poddaje
I TU WŁAŚNIE JA JAKO KOBIETA CZY NAWET MĘŻCZYZNA PROSZĘ O POMOC BO chyba od tego jest to forum prawda i cały czas walczę o cewkę a nie o aparat zapłonowy



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

moduł zapłonu a cewka?

Post autor: -=ren=- » pt lut 24, 2012 23:33

wiwi_19 pisze:pytam czy mimo tego że została "sprawdzona" i jest niby dobra to może być uwalona?
nie możesz nas pytać czy jest dobra bo tego nie wiemy, bo pisząc że ktoś ją sprawdził piszesz "sprawdził" co sugeruje że nie sprawdził, a może wsadził ją do wanny i stwierdził, że jak pójdzie na dno to pewnie będzie dobra... do tego dopisujesz że jest NIBY dobra po tej diagnozie... Krótko - ALBO JEST DOBRA ALBO NIE DOBRA.
wiwi_19 pisze:A moje pytanie brzmi Czy aparat zapłonowy ma coś do cewki a konkretnie do wyjścia z niej prądu w postaci iskry bo tak powinno chyba być pod warunkiem że kabel od cewki do kopułki jest walnięty (a mój w innym samochodzie jest ok)
pytałaś o związek to wszystko zostało objaśnione...

wniosek wysunęłaś jak najbardziej poprawny:
wiwi_19 pisze:Prąd dochodzi do cewki ale z cewki poprzez ten KABEL nie idzie dalej NIE PODAJE ISKRY na kopułkę przez co nie jest rozdzielany na świecę BO go nie ma!
tylko dalej jest pewna wątpliwość z mojej strony, odnośnie tego co napisałaś
wiwi_19 pisze:pod warunkiem że kabel od cewki do kopułki jest walnięty (a mój w innym samochodzie jest ok)
rozumiem, że kabel z cewki który podejrzewasz był sprawdzany w innym aucie i jest ok... więc jest dobry w innym aucie a u ciebie już nie jest dobry?

czego dalej oczekujesz od forum? bo pytasz:
wiwi_19 pisze: i cały czas walczę o cewkę a nie o aparat zapłonowy
cewkę przecież masz dobrą (sprawdzana w innym aucie) :kac: , a problem zdiagnozowałaś cytat wyżej... Poza tym napisaliśmy też o innych elementach, o których nie wspominasz, a sam temat rozpoczął się od kwestii modułu - do końca też nie wiemy czy jest sprawny...

napiszesz że się czepiam, albo że nie możemy się dogadać... weź kartkę zrób listę, odhacz co jest sprawdzone, co trzeba jeszcze zrobić bo się pogubiłaś i bałagan w wątku się zrobił. Pomoc jak najbardziej na forum, ale skoro nie radzisz sobie z tym co piszemy i z informacjami które są zawarte na forum, to tak jak Paweł Marek, napisał, czas poprosić kogoś o pomoc kto fizycznie przyjrzy się twojemu "nietypowemu" przypadkowi i zdiagnozuje go w kilka minut...

Nie masz kasy na mechesa, a już przez cały miesiąc jak nie jeździsz autem, spokojnie oszczędziłaś na paliwie tyle co wziąłby mechanik za robotę i być może na część częsci zamiennych...

zapytam ponownie, czego oczekujesz dalej?


vwlifestyle.pl
Obrazek

wiwi_19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw cze 05, 2008 21:04
Lokalizacja: łódź

moduł zapłonu a cewka?

Post autor: wiwi_19 » sob lut 25, 2012 01:32

Jak najbardziej jest mętlik ale to chyba nie z mojej winy owszem zaczęłam od modułu i cewki bo był problem z modułem który został niepotrzebnie zakupiony prze mechaników bo auto na moim module odpalało po odłączeniu aku a w dodatku taki był kupiony moduł że auto także odpaliło po długim gazowaniu w dodatku nie miało obrotów jechałam do domu 20/h i od tego się zaczęło zapytałam o moduł względem cewki bo kupili coś bez nazwy i numerów i nie widziałam jak to się ma do cewki
przeszłam przez alternator i regulator napięcia
pytania o napięcia na wtyczkach na aparacie które pomierzyłam i nikt mi już na te wyniki nie odpowiedział potem auto przestało palić !
chwila była o gaźniku ale jak zapytałam nikt mi nic nie odpowiedział
wyjaśniłam że cewka nie podaje prądu na kopułkę i że została sprawdzona u dwóch elektryków jeden nawet ich nie sprawdził (ich bo mam dwie) ponieważ stwierdził że skoro taki tam cycek nie wyrównał się z podstawą cewki podejrzewam ze to jakiś bezpiecznik w cewce który nie wywalił to cewki są dobre drugi zaś pomierzył obie cewki i także powiedział że są ok nawet jedna jest mocniejsza a to "sprawdził" to moje mniemanie bo nie mam pojęcia jak powinno sprawdzać się cewki! Sama cewka żadna z dwóch nie była podmieniana w innym aucie podmieniany był kabel przez który prąd jest podawany na kopułkę czyli zapłonowy który powinien podać iskrę na kopułkę dalej idąc na palec i na świece On u mnie nie daje iskry ale w innym golfie owszem! -Odnośnie twojej wątpliwości Ren ,i tu zrobił się mętlik ponieważ dla mnie nie potrzebne były pytania o aparat zapłonowy czy moduł o którym także pisałam że działa jest sprawny bo on też został przetestowany w innym aucie. Z cewki nie wychodzi dalej prąd i o to właśnie pytałam po co mam sprawdzać aparat czy moduł jak nic z cewki nie wychodzi być może powinno być to ważne ale ja się nie znam aż tak a jeśli chodzi o samą cewkę to chodzi mi o to czy to możliwe że jakieś tam pomiary mechanika kupa mogą pokazać!
A co do tej uszczypliwej uwagi na temat oszczędności na paliwie masz racje pewnie bym tak zrobiła pod warunkiem że mąż nie stracił by pracy miesiąc temu!!!



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

moduł zapłonu a cewka?

Post autor: -=ren=- » sob lut 25, 2012 22:08

wiwi_19 pisze:na temat oszczędności na paliwie masz racje pewnie bym tak zrobiła pod warunkiem że mąż nie stracił by pracy miesiąc temu!!!
spokojnie nie tłumacz się nie ma takiej potrzeby, każdy ma indywidualne problemy z którymi sobie radzić jakoś musi :) ja już chyba niewiele mam do napisania na ten temat... nie musisz raz jeszce przepisywać swoich odpowiedzi - sądzę że czytamy ze zrozumieniem... nadal nie widzę problemu, wszystkie a bynajmniej większość mankamentów do sprawdzenia zostało opisane lub naprowadzone na odpowiedni tor... powtórzę raz jeszcze 3 rzeczy do sprawdzenia - moduł->cewka->aparat i NIC WIĘCEJ...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

moduł zapłonu a cewka?

Post autor: marcinek84 » sob lut 25, 2012 23:14

Nie znalazłem wzmianki czy zamieniany był przewód od cewki do kopułki?


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

moduł zapłonu a cewka?

Post autor: -=ren=- » ndz lut 26, 2012 13:01

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 4#p5412269" onclick="window.open(this.href);return false; 3 punkt z którego wynika że kabel raz działa raz nie :P

zacytuje sam siebie...
-=ren=- pisze:kable będą pewne jak będą nowe...
po taniości http://moto.allegro.pl/przewody-wysokie ... 02319.html" onclick="window.open(this.href);return false;


vwlifestyle.pl
Obrazek

wiwi_19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw cze 05, 2008 21:04
Lokalizacja: łódź

Re: nie wychodzi iskra z cewki

Post autor: wiwi_19 » ndz lut 26, 2012 23:18

wiwi_19 pisze: kabel wychodzący z cewki u mnie nie podaje iskry na kopułkę ale w innym golfie podaje
to dla marcinka 84
i jak widać ren nie każdy czyta ze zrozumieniem
a twoja uszczypliwość dotycząca mojej kasy była nie potrzebna i ja się nie tłumaczę tylko to była uwaga do ciebie że nie powinneś wysuwać takich wątków bo nie jesteś od tego
Pozdrawiam i dziękuje za dobre rady



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

moduł zapłonu a cewka?

Post autor: Paweł Marek » pn lut 27, 2012 09:37

Wystarczy. Zamykam.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości