M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » ndz lut 19, 2012 22:57

Orzeł_01 pisze: Patrząc na numer masz 484 - tłoczek 8mm. 494 - tłoczek 9mm. 404 - tłoczek 10mm. 414 - tłoczek 11mm.
424 - tłoczek 12mm np w niektórych pompach od IVECO 2.8 TURBO DAILY :bigok:



arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » pn lut 20, 2012 00:34

needved pisze:Wracam bo do w pełni poprawnej i niezawodnej pracy silnika tdi jest niezbędna elektronika.

do w pełni poprawnej może i tak... ale do niezawodnej to nie ma to jak M-TDI. masz tylko jeden niezbędny kabelek elektryczny który musi być sprawny żeby auto pracowało.

tam przez przeważającą większość roku nawet świece są


needved pisze:Żeby m-tdi dobrze chodziło i nieźle się zbierało trzeba dużo rzeźby a kto później coś takiego odkupi
Więc puki daleko w to nie zabrnąłem wycofuję się
zupełnie nie potrzebne.


a gdzie filmik jak twoje M-TDI jeździ. zdaje siękilka stron wcześniej sięzadeklarowałeś :)

jesli Ci zależy na aucie oszczędnym do pracy i nie zawodnym to najlepsze wyjście to właśnie M-TDI. nawet teraz dla siebie coś takiego robię w drugim aucie i celowo z dużym motorem żeby był nie wysilony.



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » pn lut 20, 2012 09:49

Co do tej niezawodności w m-tdi to nie jest tak wesoło, często lubi nawalać kombinowana pompa. Chociaż w TD też będzie kombinowana :helm:
Filmiku z m-tdi niestety już nie będzie sorki chłopacy, będzie natomiast jak jedzie TD :grin:



arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » pn lut 20, 2012 11:20

needved pisze:Co do tej niezawodności w m-tdi to nie jest tak wesoło, często lubi nawalać kombinowana pompa
ja dopuki nie zrobiłem modów majacych na celu naprawdę wysokie zakręcenie TDIto pompa jeździł o nic się nie działo, fakt ze zeby to dostroić to czasu pochłoneło ale potem już tylko jazda była.



Awatar użytkownika
marcinas1983
VW Baron
VW Baron
Posty: 3413
Rejestracja: pn lip 24, 2006 19:56
Lokalizacja: Poznań/Mrowino
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: marcinas1983 » pn lut 20, 2012 22:40

sawmen, przecież po samym numerze widać, żeby miała tłoczek 9mm... szczerze to nie widziałem 1.6D z tłoczkiem 8mm, co innego 1.6TD 1V gdzie pakowali tłoczki 8mm...


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=255554&p=3049586#p3049586

Obrazek

Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » pn lut 20, 2012 23:26

Uruchomiłem dzisiaj auto
Jednak jest problem kompletnie nie chce jechać, z tyłu czarna zasłona dymna a auto w ogóle nie jedzie
przestawiałem kąt wtrysku praktycznie do oporu w jedną i drugą stronę i zero poprawy. Pobijałem też od samego początku zaworek ciśnienia wewnętrznego dochodząc do tego że auto pracowało twardziej niż tdi i nadal nie chciało jechać.
Pompy nic nie ruszałem po przejściu z M-tdi poza założeniem nurników i czynnościami jak wyżej.
Trochę mi już ręce opadają zastanawiam się nad powrotem pompy do seri bo brak mi innych pomysłow



arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » pn lut 20, 2012 23:45

needved, sprawdź ustawienie rozrządu i nie masz przypadkiem uszkodzonych wtryskiwaczy?
objawia się głośną pracą silnka

albo namieszałeś zdrowo z timingiem i teraz nie będzie łatwo dojść jeśli nie odłożyłeś sobie części ori timingu.



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » pn lut 20, 2012 23:59

Sprawdzę jutro rozrząd. A w jakim stanie są wtryski to nie wiem, wcześniej na nich auto dobrze chodziło i mocy nie brakowało
Aktualnie silnik chodzi coś ala tdi ale ledwo się odpycha. Turbo laduje 1bar a auto jedzie jak sdi na dodatek chmura dymu
części od timingu nie mam pomieszanych leżą każde oddzielnie
Silnik w ogóle nie jest żwawy na jałowym depnięcie gazu powoduje czarną chmurę a obroty niechętnie trochę się podnoszą.



arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » wt lut 21, 2012 00:38

mi to wygląda na kąt wtrysku...

a jeszcze tak zapytam. spróbuj otworzyć kierownice i odepnij przed koletkorem kolanko gumowe. może za bardzo masz zamknięte kierownice. i silnik się dławi? ale wtedy po osiągnięciu zadanego ciśnienia by jechał.



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » wt lut 21, 2012 00:38

Dzięki Arwam za podpowiedz
nie wytrzymałem i sprawdziłem rozrząd teraz okazało się że przestawiłem o 180* jak mogłem popełnić taką gafę to ja nie wiem skoro robiłem to tyle razy
Dobrze że skończyło się to tylko zamulonym silnikiem



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » wt lut 21, 2012 11:21

Sprawdziłem dziś jeszcze raz rozrząd i jest na 100% ok
Problem jest w kącie wtrysku tzn gdy opóżnię pompę na max wtedy auto najlepiej chodzi ale słabo odpala, gdy przyspieszę chociaż trochę zaczyna strasznie się tłuc.
Dziwi mnie to że na tej samej pompie m-tdi dosyć dobrze chodziło.



arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » wt lut 21, 2012 11:34

masz przestawioną pompę o ząbek albo na kole zamachowym masz dwa znaki w ustawiłeś na pierwszy a nie na "OT"



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości