Dym z kierownicy MK3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Dym z kierownicy MK3

Post autor: mmksk » czw lip 06, 2006 20:27

Witam
Dzisiaj po tygodniu odpaliłem Guferka i pojawił się dym z kierownicy tzn, między kierownicą a zegarami , podymiło się tak z 10s i przestało. Wszystko działa ale zastanawiam się co to mogło być? Miał ktoś z was taki przypadek?
:hmm:



Anusia
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: pn lut 06, 2006 13:25
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Post autor: Anusia » czw lip 06, 2006 20:39

mmksk, ja miałam w mk2 ...i do tegozrobilo sie jakies chwilowe zwarcie,bo zaczal trabic klakson :( Wyłączyłam silnik, odczekałam z 5 minut, włączyłam i juz nic nie dymiło..... póxniej nie zdarzyło sie to juz wiecej.Zrzuciłam wine na spray do kokpitów-pomyślałm,że za duzo jego napsikałam i był efekt,ale zapewne to nie to ..


[url=http://www.wunschkinder.net][img]http://www.wunschkinder.net/forum/ticker/tick/08/01/2008/47/26/Julian/0/153/0/51.png[/img]
[/url]

Projekt mk2 gti ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=65307&start=900

mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: mmksk » czw lip 06, 2006 20:42

Dzięki za odpowiedz , moje autko nie było odpalane tydzień czasu więc moze nazbierał się tam kurz i dlatego się zadymiło. :grin:



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw lip 06, 2006 20:58

mmksk pisze: Miał ktoś z was taki przypadek?
Miał wiele razy na tym forum - więc dymek oznacza że dobiega żywota swojego wyłącznik zespolony kierunkowskazów i wycieraczek.


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Lukasz3k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt lut 08, 2005 22:03
Lokalizacja: Karniewo/Wawa
Kontakt:

Post autor: Lukasz3k » pt lip 07, 2006 23:49

mialem cos takiego w swoim mk3, tylko mi dymilo troche czesciej. Dokladnie w tym mechanizmie od kierunkowskazow, robilo sie male zwracie i pod wplywem ciepla topil sie plastik stad ten dym, pomglo rozebranie calego tego mechanizmu oczyszczenie z brudu nasmarowanie i podgecie ciut blaszki i rok juz chodzi jak nowy :)

--
Pozdrawiam
Lukasz3k



wara99

Post autor: wara99 » sob lip 08, 2006 00:00

mi puszcza dyma raz w miesiacu :metal:



Awatar użytkownika
dejmien
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr cze 21, 2006 21:12
Lokalizacja: Przysucha
Kontakt:

Post autor: dejmien » ndz lip 09, 2006 13:45

Ja mam tak u siebie w goferku i to będzie na 100% przełącznik wycieraczek albo kierunkowskazów . Nie widzisz że wycieraczki sie same włączaja na wybojach itp. bo ja tak mam . Wyrobiły ci sie styki i sprężynka nie odbija poprostu dymi i tyle ten typ tak ma .
Rozkręć sobie przełączniki i nasmaruj poodginaj blaszki i spężynki i bedzie git

GOLF RULES :metal:



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » ndz lip 09, 2006 19:13

Golfy lubią puścić dymek a czy z kiery czy z tłumika co za różnica :bigok:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Glizda

Post autor: Glizda » pn lip 10, 2006 14:49

Wygląda mi to na zwarcie w stacyjce po przekręceniu na odpalenie. Jest to częstą awarią w samochodach grupy VW.
Po odkręceniu obudowy kierownicy (często wystarczy tylko dolna) trzeba wymienic mechanizm odpalania (nie wiem jak to się nazywa oryginalnie) taką kostkę przykręcaną bezpośrednio za stacyjką do której wchodzi końcówka kluczyka. W tej kostce wypalają sie styki a ona jest odpowiedzialna za odpalanie - można ją kupic bez problemów w każdym sklepie motoryzacyjnym, koszt około 14 zł.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 436 gości