[MKIII] Znowu elektryka...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

[MKIII] Znowu elektryka...

Post autor: dzikgtc » ndz lip 09, 2006 12:19

Witam. Jak ktoś mądry napisał na forum "Wszystkie wady ukryte nowo kupionego samochodu wychodzą w praniu po paru miesiącach" I tak też się u mnie dzieje.
Zacznijmy od centralnego zamka (seryjny z wersji GL, zamykam kluczykiem drzwi kierowcy a zamykają się wszystkie) No więc tak: jak otwieram samochod to wszystkie rygle idą w górę, fura jest otwarta. Ale ta pompka od centralnego w bagażniku dmucha nadal i powietrze jakby uciekało mi przez rygielek drzwi od strony kierowcy. Te dmuchanie ustaje samo po ok 20 sekundach. Czym to jest podyktowane? Dlaczego tak się dzieje? Dodam że wcześniej tego nie było, dzisiaj po raz pierwszy się to stało, i jest tak nadal tzn występuje to za każdym razem otwarcia samochodu. :otepienie: Jak zamykam to jest luzik, rygle w dół i pompka nie chodzi.
Druga sprawa to domykanie szyb. Czy GL miał domykanie szyb z kluczyka? Czy ktoś zrobił to przedemną? Bo jest tak że jak otwieram samochód to szyba od strony PRAWY PRZÓD i LEWY TYŁ idą w dół, a jak zamykam samochód to te same szyby idą w górę (zamykają się) Również nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Czy jakiś idiota zamontował nieumiejętnie domykanie szyb? Proszę o pomoc w rozwiązaniu tych problemów, a punkciki Was nie ominą :bigok:

Aha dodam jeszcze że jak otwieram samochód to wszystkie rygielki idą w górę automatycznie oprócz tego od strony kierowcy, jego muszę podnosić mechanicznie kluczykiem tzn mocniej przekręcić kluczem.


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
grzechu2410nn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 506
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 20:41
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: grzechu2410nn » ndz lip 09, 2006 12:34

tez przerabiałem walke z centralnym podobne obiawy jak u Ciebie sprawdz łaczenie sie rorek od centralnego pomiedzy drzwiami a kjaroseria u mnie tam wlasnei doszło do "rozszczelnienia" , a co do okien to u mnei z kluczyka tez sie otwiraja tylko ze same przednie szyby


z kucharskimi pozdrowieniami Grzegorz Dziedzic

Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » ndz lip 09, 2006 13:37

A co nalezy zrobic aby z kluczyka nie dało sie manewrowac szybami ?


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
grzechu2410nn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 506
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 20:41
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: grzechu2410nn » ndz lip 09, 2006 14:13

a po co chesz to wyłączyć?? steruje tym moduł konforu czy jakoś tak


z kucharskimi pozdrowieniami Grzegorz Dziedzic

Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » ndz lip 09, 2006 14:41

Chcę to wyłączyć ponieważ mam to zj****e :grrr: Jak otwieram samochód to automatycznie otwieraja mi sie okna :kac: I potem muszę spowrotem je zamykać, to co to jest za komfort skoro muszę korygować ręcznie. Pozatym jest mi on zbędny gdyż mi nie przeszkadza domykanie szyb ręcznie naciskając przycisk. Gdzie się znajduje ten moduł komfortu?


Pozdrawiam
dzikgtc

pietrucha18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn sty 10, 2005 23:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pietrucha18 » ndz lip 09, 2006 15:36

jeżeli masz seryjny centralny to moduł konchort jest połączony z centralnym . gdy przytrzymasz kluczyk (od kierowcy w prawo)zamkną ci Sie drzwi i wszystkie okna a potem szyberdach (jeśli masz) a w lewo na odwót . może być tak ze masz uszkodzono wkładkę. (zamykanie zamka pzekrenczas lekko w prawo szybko jak najkrócej w prawo jeżeli ci Sie zamknie centralny i szyby do wkładka .(spróbuj od pasażera?) a powinno być tak pzekrenczas w lewo płynie sygnał 1 sekundowy i zamyka zamek przytrzymujesz zamykasz lub otwierasz szyby (szyberdachu nie odtworzysz ,możesz tylko zamknąć).a z syczeniem masz zozszczelione przewody (po ok 30 s. centralka wyłancza pompkę). a masz alarm.



greg10581
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:36
Lokalizacja: Leipzig

Post autor: greg10581 » ndz lip 09, 2006 23:01

haha, a u mnie czasem otwieraja sie dwie lewe, czasem dwie prawe, czasem wszystkie, jak zamykam to tez czasem sie otwieraja. wszystko dziala tylko wtedy jak uzywam tylko i wylacznie zamykania z alarmem. ktos wie co to moze byc?



Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » ndz lip 09, 2006 23:33

Że jest podłączony do centralnego to i ja wiem. Ale gdzie on się znajduje? Nie wiem dlaczego ale to chyba przez te upały coś się dzieje z Golfami teraz. Drzwi kierowcy syczały, a teraz lajcik nie syczą, szyby się otwierały a teraz spokój. Z tym otwieraniem szyb to teraz tez się otwierają ale tak jak powinny, muszę dłużej i mocniej przytrzymać żeby się otworzyły/zamknęły.


Pozdrawiam
dzikgtc

pietrucha18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn sty 10, 2005 23:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pietrucha18 » pn lip 10, 2006 00:32

pod prawo tylno lampo w czarnym styropianie .

a jaki alarm (jak podłonczony do centralnego i czy z funkcio konfort)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » pn lip 10, 2006 10:54

pietrucha18
U mnie pod prawą tylną lampą, a raczej za nią jest ten bajer w czarnym styropianie. W tej skrzynce jest ten kompresorek od centralnego, będę musiał to rozbierać żeby się dostać do tego modułu. A alarm mam standartowy z immobiliserem + czujniki otwarcia furaka. Tzn. rygielki w dół i dioda w drzwiach miga, po paru sec sie uzbraja i jak otworzysz fure sposobem to trabi i nie odpalisz. Wg mnie poprzedni właściciel Golfa coś kombinował z elektryką i teraz odczuwam tego skutki.


Pozdrawiam
dzikgtc

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 518 gości