A,B,C Lakierowania

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: duzy_przemo » czw lip 30, 2009 18:05

Krembul, Taki działanie ma uzasadnienie dopiero gdy wytrawisz blachę. Cynk sam w sobie za dużo nie da na skorodowaną blachę nawet oczyszczoną.



Awatar użytkownika
TomiTT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: czw lip 12, 2007 19:13
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: TomiTT » wt sie 04, 2009 11:41

Witam. Mam malować kumplowi maskę w Tico :hmm: Zamówiłem nową w podkładzie.. i teraz mam ją zmatowić , nałożyć lakier kilka warstw , potem klar kilka warstw i polerka tak? Poprawcie mnie panowie jak coś.. aha jakim papierem najlepiej matowić tą maskę? I jakie proporcję utwardzacza do lakieru?
Ostatnio zmieniony wt sie 04, 2009 18:59 przez TomiTT, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=147731
[b]Moja perełka nowe zmiany str 2[/b]

Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Post autor: Lucki » wt sie 04, 2009 19:03

Witam. Mam malować kumplowi maskę w Tico :hmm: Zamówiłem nową w podkładzie.. i teraz mam ją zmatowić , nałożyć lakier kilka warstw , potem klar kilka warstw i polerka tak? Poprawcie mnie panowie jak coś.. aha jakim papierem najlepiej matowić tą maskę? I jakie proporcję utwardzacza do lakieru?
ja bym zrobił tak: zmatować 800, prysnąć jeszcze raz podkładem, kontrolka i znów 800, później tak jak wcześniej napisałeś kilka warstw lakieru i kilka klaru a na końcu 2500 papierkiem i polerka :)


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: duzy_przemo » wt sie 04, 2009 22:35

Lucki pisze:
Witam. Mam malować kumplowi maskę w Tico :hmm: Zamówiłem nową w podkładzie.. i teraz mam ją zmatowić , nałożyć lakier kilka warstw , potem klar kilka warstw i polerka tak? Poprawcie mnie panowie jak coś.. aha jakim papierem najlepiej matowić tą maskę? I jakie proporcję utwardzacza do lakieru?
ja bym zrobił tak: zmatować 800, prysnąć jeszcze raz podkładem, kontrolka i znów 800, później tak jak wcześniej napisałeś kilka warstw lakieru i kilka klaru a na końcu 2500 papierkiem i polerka :)
Nie tak do końca, szlifując podkład papierem P800 nie uzyskasz odpowiedniej przyczepności lakieru do podłoża.

Szlifowanie podkładu zacząłbym od P320 poprzez P400 a skończyłbym na P500 jeśli jest do ciemny kolor. Ew. jeśli lakier jest bardziej wymagający przy aplikacji na koniec można użyć włókniny N800.

Co do podkładu dawanego wraz z nowymi elementami. W wielu przypadkach jest to zabezpieczenie tak by element nie rdzewiał (nie mówimy o kataforezie).
Dlatego też zeszlifowałbym to i położył normalny podkład akrylowy a najlepiej by mieć pewność podkład izolujący. Będziesz miał z tym trochę więcej roboty ale uzyskasz pewność że nic się później z powłoką nie stanie.



Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Post autor: Lucki » śr sie 05, 2009 20:13

Nie tak do końca, szlifując podkład papierem P800 nie uzyskasz odpowiedniej przyczepności lakieru do podłoża.
kolego robię tak od dobrych paru lat i nigdy nie miałem problemu z przyczepnością ( czy to mat czy metalik)

zmatować ten firmowy pseudopodkład i akrylem pokryć, a później to tak jak napisałem ( ja lub kolega duzy_przemo


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: duzy_przemo » czw sie 06, 2009 11:50

Lucki, nie chcę się licytować kto ile i w jakim biznesie siedzi.
Ale jednak mnie uczono i ja przekazuje to wiedzę szkolonym przez mnie osobą ze rysa powstała podczas szlifowania papierem gradacji P800 jest nie wystarczająca do uzyskania odpowiedniej przyczepności podkładu czy też lakieru do powierzchni.
Chyba że używasz papieru który nie trzyma normy "P" i twoja 800-tka odpowiada P500 czy P400.
Ostatnio zmieniony czw sie 06, 2009 11:54 przez duzy_przemo, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
marekos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 11:48
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: marekos » czw sie 06, 2009 20:52

Prześledziłem ten wątek dość wnikliwie, bo też zabieram się za usuwanie "baboli" i ma dwa pytania. Jedno już padło wcześniej w tym wątku ale nikt nie odpowiedział, a też mam z tym wątpliwości chodzi generalnie o szpachlowanie rantów drzwi jak to się robi?
MiSzOn pisze:A ja mam takie pytanie do znawców: Co zrobić w miejscach gdzie kończy się blacha, np. nadkola, albo ranty drzwi (ale nie chodzi o sam rant, tylko że na płaskiej powierzchni i z jednej strony jest już koniec drzwi) żeby nie było widać wgłębień po lakierowaniu. Na płaskich powierzchniach to można zaszpachlować a potem pomalować. A na tych rantach to nie wiem, też jakoś zaszpachlować? W sumie ciężko chyba to będzie zrobić, tak mi się przynajmniej wydaje. A pasowałoby to jakoś wyrównać, no bo oryginalny lakier jest stosunkowo gruby.
Drugie pytanie.

Mam kompresor wystarczający do pistoletu HVLP i zamierzam zainwestować w taki pistolecik, także żadnych sprajów a pytanie mam odnośnie marek materiałów stosowanych do lakierowania tzn. podkłady szpachle. Wierzchnią powłokę (baza + klar) chce położyć jakiś dobry tzn. Dupont lub Standox żeby w tej kwest nie było jakichś nieporozumień i żeby na koniec wiedzieć że jak coś nie wyjdzie to że nie jest to wina lakieru tylko lakiernika. Jeśli chodzi podkłady i szpachle to wszystko chciałem użyć Novola, ale teraz pytanie do praktyków w tej materii czy to mi się gdzieś nie pogryzie i czy nie lepiej kupić te materiały jakieś lepsze np. APP lub inne? O Novolu czytałem różne opinnie dlatego się o to pytam.


[img]http://img113.imageshack.us/img113/6610/img23312uz2.jpg[/img]

Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Post autor: Lucki » czw sie 06, 2009 22:00

Jak chcesz z górnej półki komponenty to MIPA, świetne podkłady i szpachle. Z obróbką nie ma problemu.

Pozdr


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

Awatar użytkownika
TomiTT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: czw lip 12, 2007 19:13
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: TomiTT » pn sie 10, 2009 19:22

Panowie zmatowiłem narazie papierem 320.. jak myślicie ? w miarę?
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony pn sie 10, 2009 19:23 przez TomiTT, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=147731
[b]Moja perełka nowe zmiany str 2[/b]

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: duzy_przemo » pn sie 10, 2009 20:00

TomiTT, Trochę sznyt podłużnych narobiłeś ale nic straconego.
P320 i popraw drobnymi kulistymi *#cenzura#*, następnie zaaplikuj podkład akrylowy.
Podkład zacznij matować od papieru P320 skończ na P500.



Awatar użytkownika
TomiTT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: czw lip 12, 2007 19:13
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: TomiTT » pn sie 10, 2009 20:54

a jeśli chodzi o wewnętrzną stronę maski? tam jest masa zakamarków itd ? też muszę tak dokładnie matowić? DZiękuję za odpowiedzi


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=147731
[b]Moja perełka nowe zmiany str 2[/b]

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: duzy_przemo » pn sie 10, 2009 21:21

TomiTT, powinieneś, do tego celu kup sobie włókninę bordową N320 lub N360.
Materiał ten ładnie się ułoży w zakamarki i wnęki.



Awatar użytkownika
TomiTT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: czw lip 12, 2007 19:13
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: TomiTT » wt sie 11, 2009 11:33

DZiś zacząłem kłaść podkład i jakoś nie idzie :( lakier zaraz po malowaniu jest jak kurz i schodzi gdy się przetrze go .. o co chodzi?Czegoś za dużo dałem za mało? żle pistolet ustawiłem? Obrazek


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=147731
[b]Moja perełka nowe zmiany str 2[/b]

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: duzy_przemo » wt sie 11, 2009 11:43

TomiTT, co o za podkład ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości