Chip kontra automat

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

szczyku

Re: Chip kontra automat

Post autor: szczyku » ndz lut 12, 2012 19:26

krzys-jeruzal pisze:
szczyku pisze:podepnę się :bajer: czytając tematy na forum coraz bardziej przekonuje się na chipa... mój silnik ASZ, skrzynia TIPTRONIC, jak skrzynia to zniesie po podniesieniu mocy na około 150 - 170 :chytry:
Moj kolega pracuje w warsztacie co głównie automaty robią . i generalnie ich szef mów ze jak ktoś delikatnie jeździ to każdy automat będzie służył , co do automatów w audi mówi ze jak auto cofnięte jest ze 300ts na 130ts km albo nie widział oleju od nowości to ludzie mają presje ze sie psuje , na temat skrzyń w mercu mówi ze są dobre ale trochę leniwe i ze mercedes ma wyżej położony moment obrotowy co jej nie męczy na niskich obrotach dużym momentem , praktycznie każdy samochód automatem miału siebie ciec wie co mówi...
czyli jak zniesie to moja skrzynia :bigok: niech ktoś konkretnie napisze :chytry:



Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

Chip kontra automat

Post autor: krzys-jeruzal » ndz lut 12, 2012 19:32

szczyku pisze:czyli jak zniesie to moja skrzynia :bigok: niech ktoś konkretnie napisze :chytry:
Nikt ci na pewno nie odpowie ze wytrzyma skrzynia , szczególnie jak chcesz podnieść moc , a ze może sie popsoć to już ci napisali ze były problemy ... DSG chyba puki co cieszy sie w miare dobrą opinią :)



arwam

Chip kontra automat

Post autor: arwam » ndz lut 12, 2012 20:13

a odnośnie mojego pytania może się ktoś kompetentny wypowiedzieć?



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Chip kontra automat

Post autor: Piasek » ndz lut 12, 2012 23:23

Ano - serwis olejowy automatów to podstawa. Jak był robiony na czas to i 300-400tyś km niestraszne.
Najgorzej jak pałowane z przyczepami a olej jeszcze ten sam co w fabryce nalali...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Chip kontra automat

Post autor: t0mal » pn lut 20, 2012 09:56

Z tego co mi wiadomo to raczej nic nie zdziałasz, bo lock-up jest dopiero od trzeciego biegu.



szczyku

Re: Chip kontra automat

Post autor: szczyku » pn lut 20, 2012 11:19

t0mal pisze:Z tego co mi wiadomo to raczej nic nie zdziałasz
tzn. że mogę chipować i nie powinno się nic dziać :chytry:
t0mal pisze:bo lock-up jest dopiero od trzeciego biegu.
lock-up?? co to jest? jeśli dobrze kojarzę to te takie głębsze wciśnięcie gazu, co powoduje zrzucenie biegu na niże...?



Awatar użytkownika
czarodziej6969
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 691
Rejestracja: czw lis 06, 2008 17:22
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Chip kontra automat

Post autor: czarodziej6969 » pn lut 20, 2012 11:46

szczyku pisze:głębsze wciśnięcie gazu, co powoduje zrzucenie biegu na niże...?
http://www.prnd.pl/porady-asb/kickdown- ... ciwie-jest" onclick="window.open(this.href);return false;



arwam

Chip kontra automat

Post autor: arwam » pn lut 20, 2012 11:49

t0mal, u mnie w audi lock-up jest tylko i wyłącznie na czwartym biegu. natomiast chciałby żeby na dwójce nieco bardziej zalewało przekładnie dzięki czemu nie traciłbym tyle na mieście tocząc się z prędkościami 30-40km/h gdzie z niewielkim obciążeniem można by było z powodzeniem jechać z obrotami 1300-1400rpm jesli byśmy się toczyli na trójce a po zalaniu przetwornika obroty spadłyby z 2500-2700rpm na jakieś 2000-2200rpm, a auto nadal by jechało na dwójce.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Chip kontra automat

Post autor: Piasek » pn lut 20, 2012 12:19

Podobno dużo daje czyszczenie całej skrzyni (tych płyt + zaworów) oraz dobry olej. Kumpel w W210 dał na serwis bo już ciężko jej było. Na ciepłym kręciła silnik, na zimnym w ogóle nie chciała zmieniać biegów. Po serwisie na zimnym bez problemu, po rozgrzaniu 300-500 obr niżej przerzuca biegi. Ale impreza go 9 stów kosztowała bo jeszcze jakiś hydro zawór trzeba było wymienić.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

szczyku

Re: Chip kontra automat

Post autor: szczyku » pn lut 20, 2012 13:53

czarodziej6969 pisze:
szczyku pisze:głębsze wciśnięcie gazu, co powoduje zrzucenie biegu na niże...?
http://www.prnd.pl/porady-asb/kickdown- ... ciwie-jest" onclick="window.open(this.href);return false;
podążając za kickdown znalazłem to:
http://www.prnd.pl/porady-asb/wplyw-tun ... nie-biegow" onclick="window.open(this.href);return false;

taka mała odpowiedź na moje pytanie :bigok:



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Re: Chip kontra automat

Post autor: Piasek » pn lut 20, 2012 15:18

Wiesz, oni tam bardzo ogólnikowo napisali... napisali również że pałowanie niszczy skrzynie i na tej podstawie przyjęli że chip-tuning silników też bo myśląc prosto - po to ktoś wzmacnia silnik żeby jeszcze bardziej pałować. Nie uwzględniają przy tym osób które chipują silniki żeby zyskać dynamikę w dolnym zakresie obr. potrzebną tylko do wyprzedzania właśnie po to aby nie piłować silnika pod czerwone pole pod które w ogóle się nie zapuszczają.
A będąc świadomym tego myślę że chip nie zniszczy skrzyni. Zachowanie jakichś zasad obsługi czy serwisu jak w przyp. wzmocnionego silnika - czyli skrócenie interwału wymian oleju (podobnie w skrzyni zamiast 60ciu - 40 tyś km) i nie szukanie nie wiadomo czego w okolicach czerwonego pola na obrotomierzu zapewni jej długa i bezawaryjną pracę.
Kolega nabył niedawno A6 C5 Avant w quattro 2.5TDI 180KM w serii i Tip-tronic`u. Wzmocnił soft do 227KM i przy mocniejszym bucie skrzynia dostawała niekontrolowanych zrzutów biegów. Skorygowali soft do 210KM i wypłaszczyli oraz wydłużyli moment w dolnym zakresie - skrzynia pracuje bezproblemowo, tak jak na seryjnym sofcie silnika. Sam zaś silnik pracuje w zakresie 1800-2500 bo głównie o to chodziło żeby dynamikę w tym przedziale podnieść.
No ale zaznaczyć trzeba iż auto ma jedynie 127 tyś km serwisowanego przebiegu (a nie 372 albo więcej jak sztuki trafiające do Polski)


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

szczyku

Chip kontra automat

Post autor: szczyku » pn lut 20, 2012 15:43

ja swojego kupiłem z udokumentowanym przebiegiem 138 tyś. i przy 139 wymieniłem olej w skrzyni, tak więc także wiem co kupiłem... i jestem w 100% pewny tego przebiegu, nawet z racji tego że kupiłem go od szefa u którego pracuje (niemcy), a jeździła nim jego córka, tak więc autko nie było katowane :bigok: bo wątpię aby babka po 40 katowała auto :grin: teraz mam 160 tyś. i w tym momencie auto stoi u mechanika (rozrząd, paski, filtry, olej, świece i wszystko co się da) i chciałbym go podciągnąć do wyższych KM, ale bez obaw o skrzynie :goof: a ty Piasek coraz bardziej mnie przekonujesz :satan:



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Chip kontra automat

Post autor: t0mal » wt lut 21, 2012 00:40

Automat ma określony przebieg pomiędzy naprawami - chcecie czy nie chcecie tarczki sprzęgieł poszczególnych biegów kiedyś się zużyją. Podnosząc moment obrotowy skraca się przebieg pomiędzy naprawą, a dodatkowo zachodzi ryzyko spalenia skrzyni - jeśli ktoś dosypie zbyt dużo koksu.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Chip kontra automat

Post autor: Piasek » wt lut 21, 2012 09:26

A czy ASB montowane w VW (w MkIV, Passat B5 czy najnowsze DSG) posiadają chłodnice oleju ?


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości