Co popsute ? Pomocy brak mocy :(

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

soookolq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr mar 14, 2007 21:05
Lokalizacja: pyskowice

Co popsute ? Pomocy brak mocy :(

Post autor: soookolq » ndz lut 12, 2012 13:13

Witam mam straszny problem z wykryciem usterki Jest to Golf II GT 1.8 RP mono jetronic .Problem polega na tym ze nie wchodzi na obroty, nie idzie utrzymac stalych obrotow, zeby nie zgasl trzeba pompowac gazem. Nie da sie jachac, po prostu gasnie, nie ma sily. Slychac tylko powietrze zasysane filtrem jakby nie dostawal paliwa, zapala od klucz (odrazu ). Sprawdzilem pompe, mono wtrysk -wszystko wskazuje ze jest ok. Wypiąlem wtyczke od czujnika na gumowym przewodzie od wody (ta z niebieskim kolorem) i da sie jechac- wchodzi na obroty ale po jakims czasie znowu wystepuje zjawisko turbo dziury- brak mocy i wtedy wystarczy wylaczyc zaplon wlaczyc i moc jest dostepna. Gdyby sie tego nie zrobilo to by zgasl a jak zgasnie to bieda go odpalic .Jak jest zimny to odpale bez jakiegokolwiek problemu no i jak sam go zgasze to tak samo pali za pierwszym . Pierwsze objawy byly takie ze gasl jak sie nagrzal i nierowna praca silnika .Z gory dziekuje za pomoc
Obrazek



Awatar użytkownika
Sokol9185
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 823
Rejestracja: sob gru 10, 2011 16:17
Lokalizacja: Gęstowice

Co popsute ? Pomocy brak mocy :(

Post autor: Sokol9185 » ndz lut 12, 2012 16:11

nie wiem ale czytając ten post wydaje mi się że przegrzałeś silnik miałem autko z podobnymi objawami i szefowej wymieniłem silnik ale tobie może inaczej uda się to rozwiązać


Masz ochotę zajrzyj i zostaw coś po sobie :):)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=459809" onclick="window.open(this.href);return false;

kupie wzmocnienia zderzaków przód + tyl pod szeroki zdeś tylko ori wchodzi w grę

soookolq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr mar 14, 2007 21:05
Lokalizacja: pyskowice

Co popsute ? Pomocy brak mocy :(

Post autor: soookolq » ndz lut 12, 2012 19:10

przegrzany silnik ? nie udalo mi sie go zagotowac :)



Awatar użytkownika
senix18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt lut 12, 2008 23:15
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Co popsute ? Pomocy brak mocy :(

Post autor: senix18 » wt lut 14, 2012 01:17

Sprawdź zapłon , cewke i moduł bo to może być przyczyna. Też swiece mogą być już złe i jak się trochę nagrzeją to przestają dobrze pracować.



soookolq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr mar 14, 2007 21:05
Lokalizacja: pyskowice

Co popsute ? Pomocy brak mocy :(

Post autor: soookolq » wt lut 14, 2012 12:00

Witam wydaje mi sie ze jest to sterownik,modul ale nie wiem czy napewno to jest to .Nie chce na oslep wszystkiego wymieniac. Jedno co jest istotne to wypieta ta wtyczka i jak podczas jazdy brak mu mocy wystarczy na chwile wylaczyc zaplon (przekrecic kluczyk) i znowu idzie jechac .Czy takie chwilowe wylaczenie dziala jak restart calego sterownika ? Nie wiem czy mozna tak to rozumiec ?



Awatar użytkownika
senix18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt lut 12, 2008 23:15
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Co popsute ? Pomocy brak mocy :(

Post autor: senix18 » wt lut 14, 2012 22:54

Takie chwilowe wyłączenie zapłonu działa jedynie na cewkę lub moduł , żeby zrestartować sterownik trzeba odłączyć akumulator ja jakiś czas , niektórzy mówią że wystarczy kilka minut lub coś koło godzinki , ale ja tam jak chciałem zresetować sterownik to odłączałem aku na noc i mogę powiedzieć że reset wtedy jest na pewno prawidłowy :okej:



soookolq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr mar 14, 2007 21:05
Lokalizacja: pyskowice

Co popsute ? Pomocy brak mocy :(

Post autor: soookolq » śr lut 15, 2012 00:14

Dzieki jutro akumulator wypne na noc i zobacze czy cos sie zmienilo Pozdrawiam



soookolq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr mar 14, 2007 21:05
Lokalizacja: pyskowice

Co popsute ? Pomocy brak mocy :(

Post autor: soookolq » sob lut 18, 2012 19:46

sterownik zrestartowany i problem z glowy



Awatar użytkownika
senix18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt lut 12, 2008 23:15
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Co popsute ? Pomocy brak mocy :(

Post autor: senix18 » ndz lut 19, 2012 19:09

No i o to chodziło ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości