czujnik cisnienia oleju

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

grzegorzw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 12:03
Lokalizacja: małopolan

czujnik cisnienia oleju

Post autor: grzegorzw » pt lut 10, 2012 22:16

Witam! dzisiaj chciałem rozgrzać mojego golfa do momentu aż silnik osiągnie taką temp. żeby włączył się wentylator. Przejechałem kilkanaście km, po czym silnik grzał się paręnaście minut na biegu jałowym i wentylator się włączył. wszystko niby ok ale po przejechaniu ok 100m zaczął piszczeć czujnik ciśnienia oleju! Co to może oznaczać? nie wiem gdzie się ten czujnik znajduje. ponadto dwa dni wcześniej zaobserwowałem jak gdyby przybyło mi oleju w silniku. Czy może to być uszczelka pod głowicą??

p.s. czujnik ten nigdy wcześniej nie dał o sobie znać, nawet w ciągu tych ostatnich mrozów. Proszę o jakieś podpowiedzi.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

czujnik cisnienia oleju

Post autor: Paweł Marek » pt lut 10, 2012 22:32

grzanie na ssaniu na postoju czyli bardzo długie mogło skończyć się zaleniem silnika paliwem i rozcieńczeniem oleju. Zmień go.
Za resztę dostajesz uwagę do dzienniczka! Nie podałeś typu silnika, nawet pojemności, nawet nie wiadomo czy benzyna czy diesel. A gdzie jest czujnik wyszukiwarka ci powie, ew. podniesienie maski i odszukanie czegoś wkręconego w głowicę lub podstawę filtra oleju z jednym kablem. Czujniki są prawie zawsze dwa


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

grzegorzw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 12:03
Lokalizacja: małopolan

czujnik cisnienia oleju

Post autor: grzegorzw » sob lut 11, 2012 09:53

ok rozumiem pisałem spieszyłem się więc pisałem szybko.
silnik 1,3 benzyna rocznik 88, gaźnik pierburg 2E3



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

czujnik cisnienia oleju

Post autor: Johnatan » sob lut 11, 2012 21:33

czujniki ciśnienia oleju są w głowicy koło świec, obok cylindra 1 i 2. Sprawdzić czy przewody sie nie zerwały, sprawdzić miernikiem czy czujniki działają . Czy są np masą na postoju i czy zrywają mase po odpaleniu silnika ( dokładnie nie pamietam w jakim kierunku to działa) Sprawdzić stan oleju. złapać za konektory czujników i lekko szarpnąć czy te kable sie nie zerwały w gumowej owijce. bo ja tak miałem.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
lykanins
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 14:15

czujnik cisnienia oleju

Post autor: lykanins » śr lut 15, 2012 17:07

Czujniki ciśnienia oleju. Uważam, że ta tabela będzie przydatną informacją przy wymianach i sprawdzaniu czujników:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/229 ... e9a81.html
Obrazek
Najczęściej montowane są dwa czujniki. W głowicy silnika 1.8 RP 66 kW (90 KM) ‘91r zamocowany jest fabrycznie czujnik brązowy a w podstawie filtra oleju biały.
Czujniki firm, które najczęściej warto kupić przy wymianie: Beru, Bosch, Febi, Hella.
Czujniki firm, które powinno się najczęściej wyrzucić do kosza (odpady produkcyjne lub jeszcze niższa jakość): 4max, EPS, Facet, FAE, HANSPRIES (HP), Topran, VERNET.


VW - kiedyś: niezawodność i klasa, dzisiaj: spadek jakości...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości