Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Maciek_Pieron
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 22:06
Lokalizacja: Trójmiasto, Düsseldorf

Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Post autor: Maciek_Pieron » ndz lut 05, 2012 16:13

Witam wszystkich serdecznie.

Mam problem. Cieknie mi gaźnik, więc postanowiłem go wymienić. Nie wiem tylko jaki ja mam ten gaźnik, są różne rodzaje.

Mam Golfa II 1986 rok. 1.6 benzyna+ gaz 75 koni, automat.

Gaźnik cieknie i spływa benzyna na kolaktor dolotowy i niżej na wydechowy. Zapali się i będą dopiero cyrki :) Byłem z nim u mechanika, który stwierdził, że gaźnik jest do wymiany. Chcę go wymienić bo on jest cały sparciały :)
Mógłbym olać gaźnik i jeźdźić na gazie tylko, że na gazie rano jak jest -20 stopni nie odpala, dopiero jak się nagrzeje na benzynie. Reduktor cały zamarza, aż paży w ręce. Jak go rano odpalę, przełącze na gaz i dojadę 40 km. do pracy to po 8 godzinach na gazie jakoś odpala. przy -6 nie ma problemu, ale jak są niższe temperatury to jest problem. Jutro jadę z Trójmiasta do Słupska i pewnie na gazie nie odpali bo na razie jest -15.Na benzynie chodzi ale przez ten gaźnik boję się go odpalać na benzynie bo raz mi się zapalił (benzyna na kolektorze wyd.). Pomóźcie. Jaki ja mam typ gaźnika. Przepraszam, za tak głupie pytanie, ale nie znam się na gaźnikach. Mógłbym dawno zmienić auto, ale nie chcę. Mam sentyment do Golfika II :)

Z góry dzięki za pomoc :)



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Post autor: Haki » ndz lut 05, 2012 16:21

Jaki tam jest gaźnik 2E ?


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Post autor: Qto » ndz lut 05, 2012 16:59

Maciek_Pieron pisze:Nie wiem tylko jaki ja mam ten gaźnik
Maciek_Pieron pisze:1.6 benzyna+ gaz 75 koni
2E2



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Post autor: Paweł Marek » ndz lut 05, 2012 18:57

Maciek_Pieron pisze:Cieknie mi gaźnik, więc postanowiłem go wymienić
kolego to jest pomysł zbliżony do takiego: spaliła mi się żarówka więc wymienię całą lampę. Mechanik od którego dostałeś taką radę prawdopodobnie kompletnie nie zna się na gaźnikach więc wymiana całości jest dla niego jedyną opcją.
Daj dokładne foto co cieknie podpowiemy co zrobić. Najczęściej pęka i cieknie membrana tzw pompki przyśpieszającej która jest z przodu u dołu gaźnika, a jeśli wyciek jest górą czyli gaźnik przelewa to membrana zaworu wzbogacania mieszanki albo zaworek iglicowy. Części te są do kupienia i wymiany za 2-4 dychy. Sparciałe wężyki kupuje się za parę złotych "na metry" docina i wymienia. Od razu sobie popatrz po obrazkach z forum i googli o co biega


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Maciek_Pieron
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 22:06
Lokalizacja: Trójmiasto, Düsseldorf

Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Post autor: Maciek_Pieron » ndz lut 05, 2012 19:44

Ok. To zrobię jutro foto miejsca, które cieknie. Wstawię je dopiero pod wieczór bo jadę do Słupska wymieniać tłumik i do rodziny. A co do gaźnika to cieknie od przodu zaraz pod filtrem powietrza. Pytałem tego mechanika czy wyreguluje mi ten gaźnik a on mi na to, że jak zacznie go ustawiać to na benzynie nie będzie wogóle chodził, i że jak go rozbierze to go nie poskłada. Jak można zrobic to samemu to bardzo chętnie spróbuję. Wolę z Waszą pomocą sobie go podreperować niż go wymienić za 300 zł + regulacja. Jak go rano odpalam pierwszy raz jak jest zimny i się nie nagrzeje to chodzi mi tylko na 2 cylindry, jak się nagrzeje to jest ok. Czy może być to spowodowane tym, że wycieka z niego paliwo? Dopuki nie zaczął przeciekać to chodził pięknie na gazie i benzynie.
Porobię foto i z Waszą pomocą będę działać :)

Wstawię foto. :)



Awatar użytkownika
Maciek_Pieron
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 22:06
Lokalizacja: Trójmiasto, Düsseldorf

Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Post autor: Maciek_Pieron » ndz lut 05, 2012 21:31

Obrazek

Zdjęcie wziąłem z grafiki google, ale zaznaczyłem skąd cieknie paliwo.

Czy da się to jakoś naprawić? Wygląda na to, że to jest jakiś siłownik czy cuś. Po tej zaznaczonej łapie cieknie paliwo na kolektory.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Post autor: Haki » ndz lut 05, 2012 23:37

Myślę ,że kolega Paweł Marek znajdzie dla Ciebie coś co Ci pomoże ... nie będę dodawał żadnych linków ... bo wiem ,że On jest specem w tych Pierburgach i już wiele razy to pokazał :pub:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Maciek_Pieron
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 22:06
Lokalizacja: Trójmiasto, Düsseldorf

Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Post autor: Maciek_Pieron » ndz lut 05, 2012 23:50

O to było by super :) Dzięki, że zainteresowaliście się moim problemem :)



Awatar użytkownika
Maciek_Pieron
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 22:06
Lokalizacja: Trójmiasto, Düsseldorf

Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Post autor: Maciek_Pieron » pn lut 06, 2012 19:40

To jak? Pomożecie?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Post autor: Qto » pn lut 06, 2012 20:37

spokojnie, będzie Paweł Marek to podpowie...chyba że ktoś inny znający się na rzeczy, ja nie chcę wprowadzać w błąd...



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Post autor: Haki » pn lut 06, 2012 20:45

Widzę ,że koledzy pomóc nie chcą więc sam się za to wezmę ....
LEKTURA :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=23353" onclick="window.open(this.href);return false; schematy itp

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=19771" onclick="window.open(this.href);return false; niedomagania 2E2

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=61522" onclick="window.open(this.href);return false; swap z 2E2 na Webera

to na początek


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Maciek_Pieron
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 22:06
Lokalizacja: Trójmiasto, Düsseldorf

Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Post autor: Maciek_Pieron » pn lut 06, 2012 23:58

Kolego Haki. Dzięki wielkie za te cenne informacje. To co cieknie to jest POMPKA PRZYŚPIESZAJĄCA. W środku są powycierane membrany, i dlatego cieknie z niej paliwo i silnik nie równo pracuje (rozstraja gaźnik) i gdy jest zimny odpala na 3 cylindry, gdyż brakuje mu odpowiedniej dawki paliwa(bo wycieka) dla 4 cylindra.
Rozwiązanie? Jutro jadę na szrot po taką pompkę. Zamontuje ją i napisze jaki dało to efekt :)
To jest na 100% ta pompka :) Znalazłem te info w schematach i "niedomaganiach 2E2"
Dzięki wielkie. Jutro lub pojutrze dam znać co się będzie działo. Mam nadzieję, że nie schrzanię gaźnika bo nowy kosztuje ok. 300 zeta.

:okej: :pub:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Post autor: Paweł Marek » wt lut 07, 2012 11:09

Maciek_Pieron, nie zaglądałem wczesniej to nie odpowiadałem, kupujesz nie całą pompkę tylko samą membrane pompki przyśpieszającej. Wszystkie do 2E2 mają taki sam wymiar membrany ale 3 rożne długości trzpienia metalowego, więc musisz szukac takiej samej. Musisz zmierzyć ten trzpień bo po katalogach wg oznaczenia silnika nie idzie się zorientować. Allegro, szrot, Etermot, gaznik.pl a zdaje się że od skody też pasuje , w salonach skody sa tanie części możesz się wybrać.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Maciek_Pieron
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 22:06
Lokalizacja: Trójmiasto, Düsseldorf

Jaki gaźnik. Pomocy Golf II 1.6 automat

Post autor: Maciek_Pieron » wt lut 07, 2012 12:25

Paweł Marek, Dzięki za odp. Właśnie wróciłem z Inter Carsu. Zamówiłem cały zestaw do naprawy gaźnika, aż za 65 zł. Tam są wszystkie uszczelki, króćce i właśnie ta przepona(membrana) pompki przyśpieszenia. Sama przeponka kosztuje ok. 50 zł, więc opłacało się bardziej kupić cały zestaw, bo być moze będzie jeszcze kiedyś potrzebny :) Odbieram ten zestawik dzisiaj po 15. Napiszę jeszcze dzisiaj jak wymienię jaki dało efekt. :pub: :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości