[mkIII] Licznik nie pokazuje mi prędkości

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
romusek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 18:30
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

[mkIII] Licznik nie pokazuje mi prędkości

Post autor: romusek » ndz sty 16, 2005 23:46

Witam, w golfie 3 Td padł mi podobno licznik, tzn nie pokazuje prędkości a kilometry liczy. Stało sie to przy zapalaniu, upaliło mi wtedy mase na silniku i od tego czasu tak jest. Nie wiem co sie mogło zdupczyć. Dlatego proszę was o pomoc. :(

od Quatro7: uprzejmie prosi się o precyzowanie tematów



Awatar użytkownika
romusek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 18:30
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: romusek » pn sty 17, 2005 13:55

jeszcze raz, licznik nie pokazuje mi predkosci,tzn wskazowka caly czas stoi w miejscu, a na wyswietlaczu kilometry liczy. stalo sie to jak przy odpalaniu upalilo kabel lod masy. probowalem inny licznik od golfa i wszystko jest ok. tak ze cos z licznikiem sie stalo. moze ktos mioal taki przypadek i moze mi cos o tym powiedziec. elektryk samochodowy twierdzi ze takie przypadki w golfie sie zdarzaja. inaczej nie potrafie tego opisac. niech ktos cos napisze to bede dzwieczny. :helm:



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pn sty 17, 2005 14:21

No to sam sobie odpowiedziałeś. Walnęla szafa, byc może wystarczy tylko wgrać nowy wsad, lub poszła elektronika (byc może właśnie silnik krokowy od prędkościomierza). Tak czy inaczej podjędź do kogoś, kto robi liczniki (z reguły ten co cofa :) )


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

mefico

Post autor: mefico » pn sty 17, 2005 20:54

A u mnie podobnie z tym że niechodzi ani prędek ani kilometry-nic tylko obroty kręcą sie.sprawdzałem impylsator,kable i wyszło że to coś na płytce!



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » pn sty 17, 2005 21:56

A spróbuj odłączyć akumulator ,żeby silnik był zimny .podłącz go i odpal autko ,zagrzej silnik aż włączy się wiatraczek ,i wyłącz zapłon .Wszystkie urządzenia w aucie powinny w tym czasie być wyłączone . Może Tobie to pomoże



Awatar użytkownika
romusek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 18:30
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: romusek » śr sty 19, 2005 01:04

Powiedzmy ze poszedl silnikczek od predkosciomierza, jak zaloze cala tarcze ze silniczkiem od benzyniaka to bedzie cHulac?



Awatar użytkownika
bigozz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw sty 20, 2005 11:58
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: bigozz » czw lut 03, 2005 08:45

Witam ja też coś takiego miałem. Tyle, że u mnie raz działał a za chwile wskazówka spadała na zero i koniec! Moja rada:
-wyjmij zegary
-rozkręć je tak żebyś miał osobno obudowe i osobno płyte z tarczami
-nie odkręcaj zegaów od płyty!
-zaopatrz się w lutownicę z dłuuuuuuuugim grotem!
-od wskazówki wychodzą 4piny i są przylutowane do płyty!
-ja poprawiłem luty i wszystko chodzi jak ta lala!
pozdrawiam


VW w sercu
na co dzień MB W210 3.2 CDI
od święta MB W123
doszedł Golf mk2 USA

Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

witam

Post autor: Norbert » czw lut 03, 2005 11:46

U mnie z kolei jest tak: Ruszam samochodem - nic się nie dzieje - dopiero po chwili wskazówka nagle wskakuje na 40 -50 km/h... Dzieje sie to po wymianie licznika - parę dni działał dobrze - a teraz robią sie takie rzeczy.... Co to może być? Czyżby linka nie była dobrze wciśnięta? Przebieg liczy normalnie..
Czy można z tym przejechać ok 500 km, bo mam wyjazd a nie chce mi sie teraz tego robić na dworze.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 450 gości