Pierburg 2ee. Problem z krokowcem rozwiązany.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Hołek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 20:13
Lokalizacja: Głuchołazy
Kontakt:

Pierburg 2ee. Problem z krokowcem rozwiązany.

Post autor: Hołek » pt lut 03, 2012 11:41

Witam forumowiczów. Kupiłem wczoraj moje ulubione auto czyli Golfa 2. Wszystko gra ale jest problem z silniczkiem krokowym. Sprzedający mi o tym mówił, podjechał do mechaniora który mu taki drucik założył który miał niby przytrzymywać ten trzpienik co wyłazi z tego krokowca. Ale myślę że to nie najlepsze rozwiązanie. Teraz mam tak że obroty albo trzymają się na 2000 albo falują od 500 do 1500 i potrafi zgasnąć. Silnik 1.6 PN tyle że z tym posranym gaźnikiem 2EE. Kiedyś miałem golfa też PN 1.6 ale gaźnik 2e, tam było wszystko proste. Więc moje pytanie jest takie: sadzę że to właśnie wina tego krokowca. Więc czy można się jakoś do niego dostać i zregenerować, czy wchodzi w grę tylko wymiana. W sklepie znajomy mi powiedział że jeśli by nawet był ten silnik krokowy to cena astronomiczna. Proszę o jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam. Hołek
Ostatnio zmieniony pt lut 10, 2012 15:29 przez Hołek, łącznie zmieniany 1 raz.


Moje MKII
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=446290

Awatar użytkownika
c-master
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: pn sty 11, 2010 17:30
Lokalizacja: Lublin / Jabłonna

Pierburg 2ee. Problem z krokowcem.

Post autor: c-master » pt lut 03, 2012 12:41

Oczywiście polecam allegro - tam kupisz wszystko "nowe po regeneracji"- i nastawnik i wszystko co potrzeba. Wpisz w wyszukiwarkę 2ee i zobaczysz.
Same membrany też na AL widziałem ale koszt był podobny do zregenerowanego nastawnika.
Ale i tak pewnie taniej wyjdzie kupić cały gaźnik używany ze sprawnym osprzętem.

A potem sama frajda z jazdy :)


było już ich trochę ....
Obrazek

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Pierburg 2ee. Problem z krokowcem.

Post autor: Johnatan » pt lut 03, 2012 17:10

tu gdzie wystaje czarny wężyk, musisz ustami wyssać powietrze aż sie schowa trzpień i to podciśnienie musi się utrzymywać. Wpisz we wyszukiwarke pierburg 2ee kody błyskowe i naucz się jak to sie robi. Sprawdz tym sposobem czy ECU ma jakieś błędy i czy wskazuje na wadliwy podzespół gaźnika.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Hołek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 20:13
Lokalizacja: Głuchołazy
Kontakt:

Re: Pierburg 2ee. Problem z krokowcem.

Post autor: Hołek » sob lut 04, 2012 10:26

Johnatan pisze:tu gdzie wystaje czarny wężyk, musisz ustami wyssać powietrze aż sie schowa trzpień i to podciśnienie musi się utrzymywać. Wpisz we wyszukiwarke pierburg 2ee kody błyskowe i naucz się jak to sie robi. Sprawdz tym sposobem czy ECU ma jakieś błędy i czy wskazuje na wadliwy podzespół gaźnika.
Zaraz idę tego wężyka wciągać, tylko trochę zimno jest. A o tych kodach coś czytałem, nie kumam o co chodzi. Jeśli był by to ten silniczek krokowy to nie znalazłem nic takiego osobno na allegro. Sprzedają całe gaźniki dziady. Ale już do 200 zł mozna kupić. Najpierw jednak sam powalczę. Jak coś odkryję to będę informował.


Moje MKII
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=446290

Awatar użytkownika
Hołek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 20:13
Lokalizacja: Głuchołazy
Kontakt:

Pierburg 2ee. Problem z krokowcem.

Post autor: Hołek » ndz lut 05, 2012 20:04

Koledzy. Narazie nic nie robiłem bo za zimno a garażu nie mam ogrzewanego(a przydał by się czasami). Narazie jakoś jeżdżę, najwyżej kupię cały gaźnik sprawny i podmienię, taniej mnie to wyjdzie bo sam ten krokowiec po regeneracji to 170 zł na allegro a cały gaźnik od 150 do 200zł.


Moje MKII
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=446290

Awatar użytkownika
c-master
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: pn sty 11, 2010 17:30
Lokalizacja: Lublin / Jabłonna

Pierburg 2ee. Problem z krokowcem.

Post autor: c-master » ndz lut 05, 2012 22:58

Tak jak mówiłem :) Tylko weź taki który w razie czego można oddać - bo na aukcji dobry a w domu d.....


było już ich trochę ....
Obrazek

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Pierburg 2ee. Problem z krokowcem.

Post autor: Johnatan » ndz lut 05, 2012 23:15

Hołek pisze: najwyżej kupię cały gaźnik sprawny i podmienię
bez sensu.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Romeck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn gru 22, 2008 17:14
Lokalizacja: Sępólno
Kontakt:

Re: Pierburg 2ee. Problem z krokowcem.

Post autor: Romeck » pn lut 06, 2012 13:56

wina moze rowniez lezec po stronie nastawnika biegu jalowego. nie koniecznie musi byc to silniki krokowy. wcisnij z tylu ta sprezyne od nastawnika i obroty zmaleja. prawdopodobna przyczyna bedzie uszkodzona membrana tego nastawnika i rzeczywiscie chyba lepiej jest kupic caly gaznik za 200 zl i podmienic. jest to najbardziej problematyczny gaznik i chyba jeszcze nikt nic na to nie poradzil.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Pierburg 2ee. Problem z krokowcem.

Post autor: Johnatan » pn lut 06, 2012 15:20

Romeck pisze:ta sprezyne od nastawnika i obroty zmaleja
auto zgaśnie całkowicie.
Romeck pisze:i rzeczywiscie chyba lepiej jest kupic caly gaznik za 200 zl i podmienic.
jak tak narzekacie na gaźnik to nie lepiej już pomyśleć o całkiem innym gaźniku ? kupcie 2e2 co elektryki na oczy nie widział i bedziecie zadowoleni.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Hołek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 20:13
Lokalizacja: Głuchołazy
Kontakt:

Pierburg 2ee. Problem z krokowcem.

Post autor: Hołek » pn lut 06, 2012 15:50

Johnatan pisze:jak tak narzekacie na gaźnik to nie lepiej już pomyśleć o całkiem innym gaźniku ? kupcie 2e2 co elektryki na oczy nie widział i bedziecie zadowoleni.
A jest duży problem zeby przełożyć taki 2e2 lub 2e zamiast 2ee? Ciekawi mnie jak ze ssaniem. Najprawdopodobniej nie dojdę do ładu z tym gaźnikiem. Powymieniam wszystko, wydam kupę kasy a i tak nie bedzie to chodziło, tym bardziej że mechanicy u mnie rokładają ręce.


Moje MKII
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=446290

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Pierburg 2ee. Problem z krokowcem.

Post autor: Lipek81 » wt lut 07, 2012 13:39

Hołek, na forum wiele razy było opisywane, jak sobie poradzić z tym, gaźnikiem, co sprawdzić itp. Sam przynajmniej raz w miesiącu odpisuję takim osobom jak ty, ale po prostu już mi się nie chce w kółko pisać to samo. Użyj wyszukiwarki, znajdź, jak zregenerować potencjometr i jak sprawdzić czy nastawnik jest ok, jak wyjdzie, że jest niesprawny, to kup zregenerowany na allegro. I tyle.
Hołek pisze:Silnik 1.6 PN tyle że z tym posranym gaźnikiem 2EE. Kiedyś miałem golfa też PN 1.6 ale gaźnik 2e, tam było wszystko proste.
- silnik PN zawsze miał gaźnik 2EE. Jeżeli miałeś inny gaźnik to albo nie był to PN, alby gaźnik był przełożony.
Johnatan pisze:tu gdzie wystaje czarny wężyk, musisz ustami wyssać powietrze aż sie schowa trzpień i to podciśnienie musi się utrzymywać.
- wężyków jest 2, trzeba zassać tam, gdzie normalnie podawane jest podciśnienie. Poza tym samo zassanie nie wystarczy - trzeba podpiąć zasilanie pod odpowiedni zawór aby podciśnienie w ogóle dostało się do wnętrza siłownika. Wszystko opisywałem wielokrotnie, trzeba tylko poszukać.



Awatar użytkownika
Hołek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 20:13
Lokalizacja: Głuchołazy
Kontakt:

Pierburg 2ee. Problem z krokowcem.

Post autor: Hołek » wt lut 07, 2012 19:14

Lipek81, Zdaje mi się ze dzisiaj znalazłem usterkę. W tym nastawniku patrząc tak jak by od dołu gdy jest zamocowany na gaźniku wchodzi przewód podćiśnienia co nie? Tak. I tam od spodu na schemacie tego nastawnika ma być zaślepiony otwór tak samo jak u góry. A nie jest. Tyle że ze schematu wynika że tam jest jakaś sprężynak, filterek czy coś w tym stylu i zdaje mi się ze tego tam nie ma. Odleciało czy jak? Nie wiem. Jak dmucham w ten wężyk od dołu to właśnie tym nie zaślepionym otworem powietrze spierdziela. Sądzę że to może być przyczyna. Jak myślisz? Ten przewód od spodu co idzie taki krótki od gaźnika ma zasysać powietrze czy "dmuchać"? Proszę odpisz szybko jak Ci się uda.


Moje MKII
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=446290

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Pierburg 2ee. Problem z krokowcem.

Post autor: Lipek81 » śr lut 08, 2012 01:02

Dolny wężyk jest od podciśnienia. To tam trzeba zasysać powietrze. Nie dmuchać.



Awatar użytkownika
Hołek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 20:13
Lokalizacja: Głuchołazy
Kontakt:

Pierburg 2ee. Problem z krokowcem.

Post autor: Hołek » śr lut 08, 2012 20:49

Koledzy problem rozwiązany. Przyczyną było brak zaślepki od spodu w nastawniku przepustnicy. Dorobiłem taką idealnie jak oryginał z oringiem, zatkałem, wymieniłem wszystkie przewody podćisnienia na nowe i jest miód malina teraz. Aż miło. Ale nastąpił drógi problem, na włączonym zapłonie chodzi mi wiatrak od chłodnicy. Odpiąłem teraz taką złączkę z lewej strony gaźnika i wyłączyłem go prawdopodobnie całkiem. Wiatrak kręci się tylko na zapłonie, jak odpalę auto przestaje. Spotkał się ktoś z taką sytuacją?


Moje MKII
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=446290

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości