[sharan] automat nie zmienia biegów

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
shak999
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 15:13
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

[sharan] automat nie zmienia biegów

Post autor: shak999 » sob sty 28, 2012 20:15

witam
Mój ojciec ma Sharana 2001 1.9 TDI 115KM z automatem. W maju miejscowy mechanik wymieniał mu olej w skrzyni, ale bez filtra bo stwierdził że do wymiany filtra trzeba rozbierać skrzynie a że mały przebieg (ok 160000) to na razie można jeszcze nie zmieniać. Wszystko było ładnie aż w czwartek ojciec pojechał do Łodzi i na trasie skrzynia przestała zmieniać biegi, tzn zmienia ale tylko do 3. Pojechał gdzieś na komputer ale żadnych błędów nie znalazło. Natomiast na warsztacie gdzie stoi samochód mechanicy dopatrzyli się że dolny dekiel od skrzyni był uszczelniany na silikon i twierdzą że to mogło uszkodzić skrzynie. Uważacie że to możliwe?? Czy jeżeli to prawda to skrzynia będzie nadawała się do naprawy czy trzeba rozglądać się za nową?? Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam


Mój Variat:) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175446

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[sharan] automat nie zmienia biegów

Post autor: grg474 » sob sty 28, 2012 20:41

shak999 pisze:Natomiast na warsztacie gdzie stoi samochód mechanicy dopatrzyli się że dolny dekiel od skrzyni był uszczelniany na silikon i twierdzą że to mogło uszkodzić skrzynie.
że niby co? silnik też składamy na silkon(miska) bo tak fabryka każ i też do naprawy? Żadnych błędów a nie zmienia - to ciekawie - ilość oleju prawidłowa?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Christof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sty 14, 2012 20:25

[sharan] automat nie zmienia biegów

Post autor: Christof » sob sty 28, 2012 21:07

Elektro zawór padła w skrzyni??

Hmm mój kuzyn stosuję się do tego co zaleca producent. Nie wymieniam oleju, tylko raz na jakiś czas sprawdzam stan i ewentualnie dolewam, tak jak robią to serwisy w Niemczech. Większość awarii skrzyń jest nie długo po wymianie oleju.


Obrazek

Awatar użytkownika
shak999
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 15:13
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

[sharan] automat nie zmienia biegów

Post autor: shak999 » ndz lut 05, 2012 14:43

witam
w skrzyni wymienione zostały jakieś dwa sprzęgła i jakaś pompa, dokładnych szczegółów nie znam bo auto naprawiane 400 km od domu, dowiem się jak po nie pojadę.
Żadnych błędów a nie zmienia - to ciekawie - ilość oleju prawidłowa?
tak jak pisałem na kompie żadnych błędów nie pokazało, poziom oleju też był ok, nadal twierdzą że to była wina sylikonu.
pozdrawiam


Mój Variat:) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175446

bogmaj22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 20:25
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

[sharan] automat nie zmienia biegów

Post autor: bogmaj22 » śr lut 08, 2012 10:22

Właśnie nie uszczelnia się miski olejowej silikonem, ponieważ ma inną powierzchnię dolegania do kadłuba. Nie wiem czy przypadkiem to nie jest taka sama skrzynia co w golfie IV. Jeśli tak to ta skrzynia, a podejrzewam, że wszystkie inne też, ma uszczelkę specjalną gumową, która wchodzi na miskę i po przykręceniu do kadłuba odpowiednio uszczelnia miejsce kontaktu tych dwóch części. Miska olejowa silnika i kadłub silnika w miejscu ich połączenia mają większe powierzchnie i dlatego wręcz nie stosuje się uszczelek tylko silikon. Skrzynia automatyczna przestaje zmieniać biegi gdy jest nie wystarczający stan oleju, ponieważ pompa robi ciśnienie oleju, które powoduje zmianę biegów. Do tego musi być jeszcze odpowiednia prędkość obrotowa skrzyni biegów. Piszę tak bo mam od kilku lat automata i trochę doświadczyłem. Jeszcze jedno. Wątpię żeby komputer pokazał błąd braku oleju. Jeśli kolega chce to podam namiary mechanika, który jest dobry w te klocki i wytłumaczy wszystko. Naprawiał moją skrzynię i jeżdżę już ponad 30 tys. Zmieniał olej i nadal jeździ.


bogmaj

Kurczak19834
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 16, 2014 20:56

[sharan] automat nie zmienia biegów

Post autor: Kurczak19834 » ndz lis 16, 2014 21:19

witam ja mam ten sam problem w sharanie 1.9 automa kupiłem go niedawno i przeciagaly troszkę biegi później zrobil się muł dziś mechanik wlal mi olej ale chyba nie tam gdzie trzeba bo dalej jest to samo czytałem tu na forum ze olej skrzynia sama pompuje z pojemnika pobierając go a mój mechanik wlal go przez plastikowy wlew po wyjeciu korka pomóżcie proszę poradzcie cos



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości