Zgubiony kluczyk

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
89matt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 21:53
Lokalizacja: Gliwice

Zgubiony kluczyk

Post autor: 89matt » czw lut 02, 2012 17:23

Witam. Dziś zgubiłem moj kluczyk z golfa 4 (nie mam zapasowego). Auto zamkniete stoi na parkingu. I teraz pytanie co zrobić zeby dorobic jakikolwiek kluczyk? Słyszałem ze wystarczy wkładke zamka zawieść do dorobienia ale co z imo? Nie mam zadnego Vaga i innych programów. Aso rowniez odpada ze wzgledu na koszta. Samochód sprowadzony z Włoch, przy próbie dorobienia słyszałem same odmowy, bo podobno ma jakis inny imo (miały tak angliki i włochy) odsyłali do aso a tam koszt ponad 400zł za kluczyk. może ktos z was (za opłata) da rade mi to zrobić? Chyba ze zakupic cały zestaw (tylko co)?



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Zgubiony kluczyk

Post autor: stonefree » pt lut 03, 2012 22:10

Najpierw musisz zrobić włam do auta. Myślę, ze uda się długim drutem pociągnąć za klamkę wewnętrzną przez odgięte drzwi, tylko alarm będzie ryczał, dopóki nie odpepniesz akumulatora :). Później zostaje chyba tylko kupić stacyjkę i zamki z kluczami na allegro i nowe pastylki do kluczyków, no i komputer,żeby to wszystko podopisywać do immo.



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Zgubiony kluczyk

Post autor: Pablo Corrado » pt lut 03, 2012 22:58

stonefree pisze:Myślę, ze uda się długim drutem pociągnąć za klamkę wewnętrzną przez odgięte drzwi
Nie uda się. W MK4 ori zamek to uniemożliwia (safe lock).


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Zgubiony kluczyk

Post autor: grg474 » pt lut 03, 2012 23:38

zacznijmy od otwarcia - da się otworzyć przez tylną klapę - potrzebny kawałek sztywnego drutu - sprawdzone - działa.
Następnie jak otworzysz wypadałoby zdjąć tapicerkę tylnej klapy - tam powinien być mikrostyk przy bębenku (tam gdzie wkładasz kluczyk) - trzeba by go nacisnąć celem odblokowania zamków. - Jak nie ma mikrostyku to będzie trudniej
no nic - dostałeś się do auta i co dalej - ja bym rozebrał obudowę kolumny kierowniczej i dostał sie do wtyczki stacyjki, wpiął drugą kostkę stacyjki i włączysz zapłon, dokodował innego pilota. Innym pilotem bym otworzył drzwi. Po otwarciu drzwi - śrubokręt torx i wykręcasz wkładkę zamka kierowcy lub pasażera - idziesz i niech macherzy spróbują dorobić kluczyk. Jak nie umieją - wycieczka na szrot - najlepiej angliki i z jednego auta - wkładki zamków, stacyjka, wkładka ze schowka, wkładka z klapy bagażnika - przekładasz + dokodować immo.
Ponieważ podejrzewam że koszt wyjdzie podobnie - idż do aso i zamów kluczyk - przyjdzie z jakieś 14 dni.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Zgubiony kluczyk

Post autor: wojtas46 » sob lut 04, 2012 08:30

Chyba że coś było zmieniane , wkladki , stacyjka to wtedy kluczyk z aso nic mu nie pomoże



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Zgubiony kluczyk

Post autor: stonefree » sob lut 04, 2012 13:03

Pablo Corrado pisze:W MK4 ori zamek to uniemożliwia
Sugerowałem się wciśnięciem guzika od srodka, wtedy się otwiera :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości