golf II silnik 1.3 pełny wtrysk silnik nie odpala

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dareczek013
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: sob lut 19, 2011 17:41
Lokalizacja: Lublin

golf II silnik 1.3 pełny wtrysk silnik nie odpala

Post autor: Dareczek013 » czw lut 02, 2012 08:30

Witam. Mam kolejny problem z moim golfie. A mianowicie taki: gdy idę rano go odpalić to odpala ładnie, ale gdy np. cofne z garażu i mi zgaśnie to potem by go odpalić muszę bardzo długo kręcić. Nie raz jest tak że go odpale a on pochodzi 3 sekundy i wtedy już sam gaśnie. Albo np odpale go i pojade 3km do sklepu i podjade pod sklep zgasze go i jak wróce to próbuje odpalić a on załapuje, zapala ale od razu gaśnie i musze znów długo kręcić, jak jest rozgrzany silnik to pali bez problemu i wtedy nie ma tego problemu. Dodam że gdy silnik jest zimny to na gazie nie chca mi wchodzić obroty powyżej 2000obr/min. Czy to może być wina oleju bo wymieniłem na mineralny a wcześniej miałem syntetyczny?? Pisze w jednym temacie by nie zakładać drugiego. Proszę o pomoc bo dzisiaj przez to odpalenie nie pojechałem do pracy bo zapaliłem go myślałem że już odpalił puściłem zapłon a on zgasł i potem już trzeba było kręcić a jest -24stopnie i akumulator mi padł a nowy bo dopiero rok ma.


Darooo

Awatar użytkownika
arek żet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: pt gru 17, 2010 18:01

golf II silnik 1.3 pełny wtrysk silnik nie odpala

Post autor: arek żet » czw lut 02, 2012 11:26

podjedz do elektryka zeby ci sprawdzil czujnik halla



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

golf II silnik 1.3 pełny wtrysk silnik nie odpala

Post autor: -=ren=- » czw lut 02, 2012 18:43

Dareczek013, dużo problemów może powodować taki stan rzeczy... Jak zimny i nie pali, to problem ze ssaniem, czyli czujnik temperatury do przeglądu, przy okazji sonda. Hall zwykle jak przestaje działać to na dobre. Posprawdzaj wtyczki przy aparacie, oczyść, użyj kontaktu, obejrzyj przewody czy nie są oberwane. Sprawdź też czy z aparatem zapłonowym wszytko ok - palec kopułka kable. Wtyczka przy module zapłonowym też do przeglądu. Popatrz czy aparat i moduł ma zasilanie...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Dareczek013
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: sob lut 19, 2011 17:41
Lokalizacja: Lublin

golf II silnik 1.3 pełny wtrysk silnik nie odpala

Post autor: Dareczek013 » czw lut 02, 2012 20:00

dzisiaj zmieniłem aparat zapłonowy tam od kolegi wziąłem ma używane cześci, i niby lepiej pali, wymieniłem też tam od niego ten niebieski czujnik, przeczyściłem przepustnice benzyną i pedzelkiem aż się świeci, odme też wyczyściłem ale czysta była, poskręcałem wszystko i samochód takie obroty złapał że aż cofke zrobiło i zgasł, dobrze że mam klapke antywybuchowa a rurze do przepustnicy , chyba nic mi nie rozerwało, potem ustawiłem zapłon i silnik ładnie pracuje ale ma wyskokie obroty, przykręciłem je śrubką w zagłębieniu przepustnicy ale znów obroty sa w okolicach 900 ale falują... kurde jak nie urok to wiecie co... ciekawi mnie jeszcze ten wężyk od tego niby przyspieszacza przy aparacie, dmuchałem wciągałem powietrze w tą rurke do przepustnicy ale tam nic nie idzie, ciekawi mnie jak to niby załącza ten przyspieszacz, przyspieszać sam jest dobry bo wciągam powietrze i przykladam język do rurki to ciągnie mi jezyk i pyka. zobaczymy jutro rano czy bedzie problem odpalic


Darooo

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

golf II silnik 1.3 pełny wtrysk silnik nie odpala

Post autor: -=ren=- » czw lut 02, 2012 22:08

przyspieszacz poprostu obraca jakby wokół osi aparatu blaszkę na której zamocowany jest czujnik halla. Ruch jest minimalny i jak zdejmiesz kopułkę i palec, podniesiesz plastikową osłonkę i będziesz wciągał (dosyć mocno) powietrze wężykiem np. ustami, powinieneś zauważyć ruch tej blaszki...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Dareczek013
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: sob lut 19, 2011 17:41
Lokalizacja: Lublin

golf II silnik 1.3 pełny wtrysk silnik nie odpala

Post autor: Dareczek013 » czw lut 02, 2012 22:13

oki...a co z moim problemem?


Darooo

Awatar użytkownika
arek żet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: pt gru 17, 2010 18:01

golf II silnik 1.3 pełny wtrysk silnik nie odpala

Post autor: arek żet » pt lut 03, 2012 13:31

gdzie jest nie szczelny uklad podcisnienia skoro ci obroty faluja przepatrz kazdy wezyk od [odcisnienie te czrerne cieniutkie moze ktory na zlaczu gumowym spękany jest



Awatar użytkownika
Dareczek013
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: sob lut 19, 2011 17:41
Lokalizacja: Lublin

golf II silnik 1.3 pełny wtrysk silnik nie odpala

Post autor: Dareczek013 » pt lut 03, 2012 17:07

nie jest spękany bo w listopadzie wymieniłem na nowe... szczelne jest wszystko, dzisiaj znów odpalił bez problemu przejechałem 500 metrów i zgasł od razu jak tylko wcisnąłęm sprzęgło dojeżdżając do skrzyżowania i bardzo długo musiałem kręcić


Darooo

Awatar użytkownika
arek żet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: pt gru 17, 2010 18:01

golf II silnik 1.3 pełny wtrysk silnik nie odpala

Post autor: arek żet » pt lut 03, 2012 18:46

hmm kurde przypadek za...cie dziwny moze sproboj podmienic jeszcze ten komputerek od wtrysku na chwile chociaz



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

golf II silnik 1.3 pełny wtrysk silnik nie odpala

Post autor: Paweł Marek » pt lut 03, 2012 22:53

Dareczek013, nie dopisałeś czy ten problem z ponownym zapaleniem jest wtedy jak już przełączysz na LPG czy na samej benzynie. W pierwszym przypadku to norma na takim zimnie i nie należy pozwolić tak szybko przełączać mu się na LPG


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
arek żet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: pt gru 17, 2010 18:01

golf II silnik 1.3 pełny wtrysk silnik nie odpala

Post autor: arek żet » sob lut 04, 2012 10:30

on ma na benzynie chyba tak samo z tego co pamietam...



Awatar użytkownika
Dareczek013
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: sob lut 19, 2011 17:41
Lokalizacja: Lublin

golf II silnik 1.3 pełny wtrysk silnik nie odpala

Post autor: Dareczek013 » sob lut 04, 2012 22:14

na benzynie i na gazie dzieje się to samo...


Darooo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości