Nie działa prędkościomierz w VW Golf II automat.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

amadian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw lis 30, 2006 17:35
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Nie działa prędkościomierz w VW Golf II automat.

Post autor: amadian » ndz sty 29, 2012 13:51

Witam, posiadam Golfa II z 87 roku z automatyczną skrzynią biegów. Od jakiegoś czasu nie działa mi prędkościomierz. Sprawdzaliśmy i linka jest dobra, Ojciec twierdzi że problem tkwi w skrzyni biegów że jakas zębatka poszła a że jest to małopopularny automat mam z tym problem. Czy ktos wie w czym jest problem i co mogło paść? Z góry dzieki za pomoc.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nie działa prędkościomierz w VW Golf II automat.

Post autor: Haki » ndz sty 29, 2012 23:55

Myślę ,że licznik masz do naprawy , albo go wymontuj i zobacz czy wtyczki się nie poluzowały ...

http://golf2.prv.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; gdzieś tu była kiedyś porada


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
xlsss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 487
Rejestracja: czw gru 18, 2008 17:03
Lokalizacja: Opole/Wróblowice
Auto: MK3
Silnik: AAZ
Kontakt:

Nie działa prędkościomierz w VW Golf II automat.

Post autor: xlsss » śr lut 01, 2012 21:39

Styki w liczniku w miejscu lutowania ?



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Nie działa prędkościomierz w VW Golf II automat.

Post autor: -=ren=- » czw lut 02, 2012 18:55

Haki pisze:zobacz czy wtyczki się nie poluzowały ...
xlsss pisze:Styki w liczniku w miejscu lutowania ?
Panowie, wtyczki nie mają z tym nic wspólnego - licznik nie jest elektryczny, a mechaniczny to nie DIGITAL - tylko linka i napęd w skrzyni.
amadian, twój Tata może mieć rację, w skrzyni jest takie cudo http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic ... LEP&KhPro=" onclick="window.open(this.href);return false; wejdź w UKŁAD NAPĘDOWY->SKRZYNIA BIEGÓW->OBUDOWA SKRZYNI BIEGÓW->NAPĘD LINKI LICZNIKA... to często jest plastikowe, przy awariach linki często ucinają się zęby, lub po prostu ze zużycia... Wyjmij linkę ze skrzyni i obejrzyj końcówkę. Jesli końcówka będzie na miejscu, sprawdź czy linka nie jest ukręcona, jeśli nie jest to koniec linki ze skrzyni zamocuj w wiertarce/wkrętarce i zakręć bodaj w lewą stronę. Jeśli licznik się ruszy tzn że linka ok, a problem jest w skrzynce. Myślę że w większej hurtwni motoryzacyjnej nie będzie problemu, żeby dopasowali Ci właściwy napęd.


vwlifestyle.pl
Obrazek

amadian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw lis 30, 2006 17:35
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Nie działa prędkościomierz w VW Golf II automat.

Post autor: amadian » czw lut 02, 2012 19:27

Dzięki za pomoc, myślę że to to o czym mówi "ren". Linka jest dobra bo kręciliśmy i licznik chodzi. Problem jest w skrzyni. Sam nie dam rady tego naprawić. Z reszta nie wiem czy nie bedę zmieniał samochodu. Na razie przez ten mróz nie mam zamiaru sie za to zabierać.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Nie działa prędkościomierz w VW Golf II automat.

Post autor: -=ren=- » czw lut 02, 2012 19:34

amadian, sam jeżdżę bez licznika, tzn bez prędkościomierza... da się żyć. A wyciągnąłeś linkę razem z tą końcówką?? to to takie? http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... limak+golf" onclick="window.open(this.href);return false; czy została w skrzyni??


vwlifestyle.pl
Obrazek

amadian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw lis 30, 2006 17:35
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Nie działa prędkościomierz w VW Golf II automat.

Post autor: amadian » czw lut 02, 2012 20:08

Kurcze, nie wiem, ojciec przy tym grzebał. Jak wspominałem skrzynia to automat i ma inna budowę niż manual. Gorzej jest z częściami. Stwierdziłem że samochód wymaga remontu głównie optycznego bo mechanika jest dobra. Blacharka, podsufitka itp. alenie opłaca mi się go remontować, nie ma wspomagania a na tym mi zależy bo prowadzę jedną ręką. Jestem osobą niepełnosprawną i mam zamontowana manetkę pod kierownicą. Zdecydowałem sie go sprzedać i kupić cos nowszego. Najbardziej jestem zdecydowany na Passata kombi bo zależy mi na dużym bagażniku.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Nie działa prędkościomierz w VW Golf II automat.

Post autor: -=ren=- » czw lut 02, 2012 22:05

jasne, rozumiem... z paska też będziesz zadowolony. Z automatem dobre motory wychodziły 2.o benzyna, jak będzie LPG to bajeczka... Dobrze znoszą gaz i są łatwe i proste w utrzymaniu, mechanika jak w golfie mk2 i pochodnych... a bagażnik - mega... ze złożonymi tylnymi siedzeniami, można spać na leżąco w środku :)


vwlifestyle.pl
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości