Rozrusznik?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

barca1212
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 23:56
Lokalizacja: Kraków

Rozrusznik?

Post autor: barca1212 » czw lut 02, 2012 16:35

Witam. Czytałem wiele tematów ale w żadnym nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Otorz gdy zapalam samochód po nocy, silnik kreci troszkę dłużej żeby odpalić i tutaj pojawia się problem, mianowicie rozrusznik zaczyna kręcić próbuje odpalić silnik i po okolo 2 obrotach "silnikiem" rozrusznik przestaje obracać silnikiem, towarzyszy temu dziwny dźwięk tak jakby rozrusznik kręcił ale nie zazębiał. Gdy wyłączę zapłon i próbuje odpalić drugi raz wtedy jest ok, chociaż tez zdarza sie czasem wyzej napisana sytuacja. Rozrusznik czyściłem, smarowałem. Moje pytanie: czy problem może być bendix lub tuleje, chociaż te nie są w złym stanie? Czy poprostu mój rozrusznik nadaje się na "żyletki"?Wszystkim bardzo dziękuje za pomoc.



Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

Rozrusznik?

Post autor: jjaworskyy » czw lut 02, 2012 17:46

stawiam że to bendix, i przy okazji warto wymienic tuleje i szczotki,



barca1212
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 23:56
Lokalizacja: Kraków

Rozrusznik?

Post autor: barca1212 » czw lut 02, 2012 18:40

ok dziekuje za pomoc, ale dziwi mnie to ze najpierw go "wyrzuca" i jest ok a pozniej dopiero nastepuje taki dzwiek jakby rozrusznik krecil ale nie zazebial z kolem zamachowym.



barca1212
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 23:56
Lokalizacja: Kraków

Rozrusznik?

Post autor: barca1212 » czw lut 02, 2012 19:43

znalazlem filmik:) pozwolilem sobie dodac link;) mam nadzije ze jego autor sie nieobrazi :jezor:

http://www64.zippyshare.com/v/7264656/file.html" onclick="window.open(this.href);return false;

dokladnie tak sie dzieje tylko rozrousznik nieco dluzej kreci silnikiem :bajer:



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Rozrusznik?

Post autor: marcin7x5 » czw lut 02, 2012 21:13

Czasami też cewka/elektromagnes potrafi płatać figle puszczając i ponownie zazebiając bendiks.



barca1212
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 23:56
Lokalizacja: Kraków

Rozrusznik?

Post autor: barca1212 » czw lut 02, 2012 22:31

Jutro kupie bendix, mam nadzieje ze to jest przyczyna tej usterki...



barca1212
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 23:56
Lokalizacja: Kraków

Rozrusznik?

Post autor: barca1212 » ndz paź 28, 2012 12:42

Witam, odswieze troche temat :grin: otoz zlapolo pare stopni ponizej zera i odrazu widac efekty, rozrusznik slabo kreci...aku naladowany 2letni, tulejki nowe bendiks nowy, wszystko bylo smarowane i czyszczone przy wymianie tych czesci czyli na poczatku tego roku... zostaja tylko szczotki....czy mozliwe jest ze przez szczotki ktore nie sa mocno zuzyte patrzac na wielkosc prad poprostu ciezko przechodzi i rozrusznik slabo kreci? tylko to mi zostalo i wirnik w srodku... rozrusznik do tego czasem wykonuje minimalny obrot zawiesza sie i pozniej dalej kreci, tak jakby p[rzez chwile sie wylaczal...prosze o jakies sugestie czy wymienic te szczotki bo rozrusznik kreci slabo i z mala ochota :otepienie:



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Rozrusznik?

Post autor: marcin7x5 » pn paź 29, 2012 11:19

Ja miałem podobnie. Męczyłem się przez 2 zimy. Wszyscy mówili, że to wina aku. Wymiana nie pomogła za wiele az do momentu jak rozrusznik wcale nie zagadał. Posypał się bendiks. Przy okazji wyszło też podczas mycia, że rozpadł się szczotkotrzymacz. Po wymianie wszystkie problemy ustały. Zeszła zima sprawdziła wszystko i zero problemów. Rozrusznik kręcił az miło nawet przy - 30st. Tak więc przyjrzałbym się własnie szczotkotrzymaczowi na twoim miejscu. Oczywiście czyszczenie i ew przetoczenie wirnika/komutatora nie zaszkodzi.



barca1212
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 23:56
Lokalizacja: Kraków

Rozrusznik?

Post autor: barca1212 » pn paź 29, 2012 21:46

Dziekuje za odp, tak jak pisalem zostal tylko wirnik i szczotki bo wszystko nowe...ale szczotki wielkosciowo byly dosyc duze okolo 1 cm, wiec czy mozliwe ze sa przegrzane lub cos innego na nie wplywa i traca prad? czy prooblem moze lezec w samych uzowjeniach na wirniku? jesli na wirniku to jak to sprawdzic?



Awatar użytkownika
KeepeR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 13:42
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: VW Golf IV
Silnik: ALH
Kontakt:

Rozrusznik?

Post autor: KeepeR » pn paź 29, 2012 23:45

Panowie u mnie jest tak że czasami gdy odpalam auto (niezależnie czy po nocy czy "świeżo jeżdzone" przez pare sekund jest dziwny dzwiek (chodzi jak traktor) i się wyłaczy, za drugim razem zwykle odpala normalnie a czasami tez nie zaskoczy...

Dzieje się to sporadycznie, bywaja dni ze 3 razy się tak stanie a czasami przez tydzien spokoj, problem wystepuje juz dłuższy czas także spadek temp. nie ma na to wpływu.

Mechanik stawia na rozrusznik, co wy o tym sądzicie ?

EDIT: Udało mi się nawet nagrać filmik " onclick="window.open(this.href);return false;


Diabeł tkwi w szczegółach...
AutoDetailing - Moje Prace

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Rozrusznik?

Post autor: marcin7x5 » wt paź 30, 2012 11:27

barca1212 pisze:jesli na wirniku to jak to sprawdzic?
trzebaby pomierzyć ciągłość uzwojenia. Ale tego to raczej samemu nie sprawdzisz. Warto też obejrzeć przerwy na komutatorze. Może sa "pozaklejane" pyłem ze szczotek.



Awatar użytkownika
gamelek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: czw gru 29, 2011 02:43
Lokalizacja: Norway

Rozrusznik?

Post autor: gamelek » czw lis 01, 2012 09:49

mam podobny problem tyle ze w MK3.. Odpalal Ci podobnie jak mi ?

" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 155 gości